اخبار و اعلامیه ها
خانه / گزارش برنامه های اجرا شده / گزارش دوره “کارآموزی جی پی اس” – ۲۷ الی ۲۹ اردیبهشت ۹۶

گزارش دوره “کارآموزی جی پی اس” – ۲۷ الی ۲۹ اردیبهشت ۹۶

“دوره کارآموزی GPS”
تاریخ: ۲۷ الی ۲۹ اردیبهشت ۹۶
برگزارکننده: گروه کوهنوردی اسپادانا – کارگروه آموزش
شرکت کنندگان: ۸ نفر
محل برگزاری: شهر اصفهان
مدرس: استاد محمد نوری زاده

تهیه کننده گزارش: محسن مظاهری

دوره کارآموزی GPS با شرکت ۸ نفر از کارآموزان طی ۳ روز از ۲۷ تا ۲۹ اردیبهشت ۹۶ برگزار گردید. بخش تئوری دوره روزهای چهارشنبه و پنجشنبه از ساعت ۱۶ الی ۲۱ در مکان آموزشی واقع در شهر اصفهان مطابق سرفصل های مصوب فدراسیون برگزار گردید. همچنین روز جمعه کارآموزان به همراه مدرس دوره با قرار قبلی ساعت ۷:۳۰ صبح در مکانی که مختصات آن توسط مدرس داده شده بود حاضر شدند.
پس از آن تا ساعت ۱۶ کارآموزان به فراگیری و تمرین مباحث عملی دوره پرداختند. ساعت ۱۵ روز جمعه با برگزاری جلسه انتقاد و پیشنهاد، این دوره به کار خود پایان داد.

در این دوره روز اول و دوم؛ مباحث مربوط به تاریخچه پیدایش GPS ،انواع ماهواره هاوکاربرد انها، سامانه های جهانی ، تئوری و نحوه عملکرد آن ، آشنایی با WGS84 ،سیستم UTM ،و طول و عرض جغرافیایی، آشنایی با قسمتهای مختلف سخت افزاری و نرم افزاری دستگاه و نحوه انتقال داده ها به نرم افزارهای مربوطه در کامپیوتر و آموزش طراحی مسیر در گوگل ارت به کارآموزان آموزش داده شد.

روز سوم؛ در بخش عملی در کوهستان،ضمن مروری بر مطالب روزهای قبل، طریقه کالیبراسیون سنسورهای دستگاه، ناوبری و دنبال کردن مسیر، ثبت نقاط شاخص یا Waypoint ، ثبت مسیر یا Tracks، نحوه ایجاد Route یا مسیر، طرز کار منوهای جانبی دستگاه و … به صورت عملی تمرین شد.

عکس های دوره:

کارآموزی جی پی اس - گروه کوهنوردی اسپادانا

کارآموزی جی پی اس - گروه کوهنوردی اسپادانا

کارآموزی جی پی اس - گروه کوهنوردی اسپادانا

کارآموزی جی پی اس - گروه کوهنوردی اسپادانا

کارآموزی جی پی اس - گروه کوهنوردی اسپادانا

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*