اخبار و اعلامیه ها
خانه / گزارش برنامه های اجرا شده / گزارش پیمایش پاییزی جنگلهای زیبای منطقه کلاردشت – روستای مازیچال

گزارش پیمایش پاییزی جنگلهای زیبای منطقه کلاردشت – روستای مازیچال

پیمایش پاییزی جنگلهای زیبای منطقه کلاردشت —- روستای مازیچال

اجرا : گروه کوهنوردی و طبیعت گردی اسپادانا

نوع برنامه : جنگل نوردی با درجه سختی و استقامت متوسط

زمان و تاریخ اجرای برنامه : ساعت ۱۸ پنج شنبه مورخ ۱۰ مهر الی ساعت ۲۲ یکشنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۳

وسیله نقلیه : مینی بوس بنز !!

نفرات شرکت کننده : ۱۶ نفر آقا و خانم

سرپرست و راهنما : احسان کبیری

گزارش نویس : احسان کبیری

مشاور فنی : محمد نوری زاده

محل سوار شدن : پل بزرگمهر

هزینه برنامه : ۹۰ هزار تومان (شامل کرایه مینی بوس و دو شب اسکان در ویلا )

روزشمار برنامه :

پنج شنبه ۱۰ مهر :

راس ساعت اعلام شده کوله های سنگین خود را بر روی باربند بستیم و حسابی روی آن را با پلاستیک پوشش دادیم. دو روز بارانی سخت در پیش رو داشتیم. توقف کوتاهی برای شام در دلیجان داشتیم و به سمت کرج و جاده چالوس ادامه مسیر دادیم.

جمعه ۱۱ مهر :

آخرین توقف ما برای سروریس بهداشتی در پمپ بنزین جاده چالوس بود. بعد از مرزن آباد به سمت کلاردشت رفتیم و در ابتدای جاده کلاردشت به عباس آباد قرار گرفتیم.سه کیلومتری این جاده مسیر انحرافی برای روستای مازیچال و “توی دره” قرار دارد. اما به دلیل بارش باران روز اول برنامه از مازیچال دور شده و به سمت عباس آباد حرکت کردیم تا به ابتدای روستای دره سرا رسیدیم.در ابتدای روستا در سمت چپ ورودی روستا جاده ای خاکی وجود دارید که با زنجیر بسته شده و اجازه ورود ماشین داده نمی شود. زیر باران ملایم بعد پوشیدن پامچو و لباس ضد باران حرکت خود را برای دیدار از این مسیر زیبای جنگلی آغاز کردیم.در طول مسیر صبحانه را در جایی مناسب و هنگامی که بارش باران ملایم شده بود خوردیم.حدود ۷ کیلومتر راه زیر باران رفتیم و چندین کلبه زیبا را پشت سر گذاشتیم تا به قسمتهای انتهایی جاده رسیدیم : چوب بری آستان قدش رضوی !! در حال نابود کردن جنگلها به صورت قانونی !! متاسفانه امکان عکس برداری زیر باران و سردی نسبی هوا وجود نداشت.مجددا همان مسیر رفت را برگشتیم تا حدود ساعت ۱۴ به ماشین رسیدیم.مانند افرادی که از زیر دوش حمام آمده اند سوار ماشین شده و به سمت کلاردشت و روستای رودبارک حرکت کردیم تا شب را در ویلایی اقامت کنیم. خوشبختانه اقامت شبانه در مکان مناسب خستگی پیمایش زیر باران را از تن به در کرد.

ارتفاع کلاردشت : حدود ۱۲۰۰ متر

ارتفاع روستای دره سرا : حدود ۴۰۰ متر

پاییز زیبای دره سرا

شنبه ۱۲ مهر:

صبح زود با ماشین راه افتادیم و به سمت روستای مازیچال حرکت کردیم. تا رسیدن به نگهبانی جاده سنگریزی شده بود و علیرغم باران  روز قبل، امکان حرکت با ماشین بود.در کنار نگهبانی یک چشمه آب وجود دارد. پس از صحبت با نگهبانی وارد مسیر روستای مازیچال شدیم. از این جا به بعد جاده گلی بود.تا چند کیلومتر با ماشین رفتیم اما اوضاع جاده اصلا خوب نبود از طرفی زیبایی های جاده داخل ماشین دیده نمیشد. بقیه راه را تا روستای مازیچال پیاده رفتیم و نزدیکهای غروب برگشتیم. با وجودی که بهشتی زیبا را در مسیر جنگلی در هوای عالی رویت کردیم، اما به دلیل وجود مه شدید در خود روستای مازیچال امکان گرفتن عکسهای زیبا وجود نداشت.در هنگام برگشت چند تن از بچه ها زباله های موجود در مسیر را تا حد توان جمع آوری کردند.شب به همان ویلا بازگشتیم.

طول پیمایش: ۱۴ کیلومتر به همراه ۷۰۰ متر افزایش ارتفاع و مجددا برگشت تا ماشین

ارتفاع مازیچال: حدود ۲۴۰۰

جنگل های زیبای جاده مازیچال

برگ ریزان زیبای پاییزی

روستای مازیچال

منظره روبروی محل شب مانی

یک شنبه  ۱۳ مهر:

 صبح زود از خواب بیدار شده و برای فرار از ترافیک جاده چالوس هر چه زود تر راه میفتیم. از جاده چالوس خارج میشویم و به موقع به تهران میرسیم که متاسفانه پلیس راه تهران به خاطر اینکه پلیس راه قبلی به جای مهر، دفترچه راننده ما را امضا کرده بود، اجازه رانندگی به راننده ما نداد و حدود ۵ ساعت ما را علاف کرد. با سپاس از پرسنل نیروی انتظامی که بسیار خوش برخورد و منطقی هستند !!بالاخره با تعویض ماشین ساعت ۲۲ به اصفهان رسیدیم.

فایل GPS مسیرهای پیمایش شده در دسترس می باشد.

۳ نظر

 1. افشین رمضانی

  سلام
  ضمن خسته نباشید و ممنون از گزارش خوبتون، اگه امکان داره فایل جی پی اس برنامه رو برام ارسال کنید.
  info@afshinramezani.com

 2. مرتضی اسفندیار

  سلام
  ضمن خسته نباشید و ممنون از گزارش خوبتون، اگه امکان داره فایل جی پی اس برنامه رو برام ارسال کنید.

  morteza.esfandiar@gmail.com

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*