اخبار و اعلامیه ها
خانه / گزارش برنامه های اجرا شده / پیمایش دره باجگیران

پیمایش دره باجگیران

به نام او که زیباست و زیبایی را دوست می دارد.

 سرپرست برنامه : آقای محمد خدارحمی

گزارش نویس: تینا محمدی

عکاس: علیرضا زرآبادی

نفرات ـ خانمها : شکوه سادات جعفری ـ رها محمدی ـ تینا محمدی ـ اعظم خدارحمی ـ شهلا منصوری ـ فرخنده کاظمی ـ نازنین لاوی ـ نفیسه لاوی ـ راحله جاگیری ـ نرگس رمضانی پور ـ آزالیا اصفهانی.

آقایان : علی اوقانیان ـ مسیح فروز مهر ـ علی رضا زرآبادی ـ علی رجایی ـ علی جوادی ـ فرزاد صادق زاده.

پس از هماهنگی قبلی و سوار شدن همه افراد ساعت ۲۰ :۵ صبح جمعه ۲۴ تیرماه حرکت خود را به سمت دره باجگیران آغاز کردیم . ساعت ۷ در شهر بروجن برای خوردن صبحانه توقف ۳۰ دقیقه ای داشتیم و همگی صبحانه ای دسته جمعی صرف کردیم (حلیم و عدس) و دوباره بروجن را برای رسیدن به دره ترک کرده در مسیر رسیدن از تالاب چغاخور که در حال از بین رفتن می باشد گذشتیم. ساعت ۴۰ :۹ دقیقه به منطقه دره رسیدیم . و بعد از آماده شدن و معارفه گروه به سر قدمی علی اوقانیان و عقب داری مسیح فروز مهر حرکت خود به سمت دره را آغاز کردند . بعد از ۵۰۰ متر به مسیری سنگی که منتهی به دره می شد را برای رفتن انتخاب کردیم.

با توجه به توانایی افراد شرکت کننده و شیب زیاد زمان زیادی برای پائین رفتن در این مسیر از گروه گرفته شد.

گروه ساعت ۲۰ :۱۱ به دره باجگیران رسید . و بعد از استراحت ۲۰ دقیقه ای و خوردن تنقلات آماده برای رفتن به خود دره باجگیران شد. با توجه به اینکه در دره باجگیران آب زیادی جریان داشت و در بعضی از نقاط عمق آب به ۵/۲ متر می رسید حرکت خود را به آرامی آغاز کرده و با نظر سرپرست گروه به چند دسته تقسیم شد و در هر دسته یک نفر که از تجارب بیشتری برخوردار بود برای حمایت بقیه انتخاب شد و به فاصله ای ۵ متری از دسته دیگر حرکت در مسیر آب را شروع کردیم.

در کناره های دره مکانهایی که در آن درخت و فضایی برای نشستن بود دیده می شد. بعد از پیشروی ۲ کیلو متر و رسیدن به نقطه ای که دبی آب زیاد و عرض دره بسیار کم بود و به دلیل نیاز به تجهیزات فنی برای ادامه مجبور به برگشت شده ایم.

بعد از برگشت ۵۰ متری در کنار مسیره آب خشکی بود که در آن نقطه برای استراحت و خوردن نهار انتخاب شد.

ساعت ۱۹ :۳ دقیقه بعد از یک ساعت استراحت و خوردن نهار به سمت ورودی دره حرکت خود را ادامه دادیم . در مسیر آبشار کوچکی بود که از آب آن برای رفع تشنگی و برداشتن آب استفاده کردیم.

در ساعت ۴ به ورودی دره رسیدایم و بعد از استراحت ای کوتاه مسیر برگشت را از سمت تپه های شنی انتخاب کردیم و بعد از پیمایشی ۲ ساعته در شیب به محل قرار با مینی بوس رسیدیم . در برگشت نزدیکی شهر بروجن توقفی کوتاه کردیم و ساعت ۲۰ :۱۱ به اصفهان بازگشتیم.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*