اخبار و اعلامیه ها
خانه / اطلاع رسانی ثبت نام برنامه ها / اطلاعیه ثبت نام برنامه پیمایش “غار کلهرود” – ۲۹ دی ماه ۹۶

اطلاعیه ثبت نام برنامه پیمایش “غار کلهرود” – ۲۹ دی ماه ۹۶

 
پوستر برنامه :

طراح: آرزو عباس پور

مشخصات کلی :
عنوان برنامه : پیمایش غار کلهرود تاریخ اجرای برنامه: ۲۹/۱۰/۱۳۹۶ مدت اجرای برنامه ( روز ) :۱ روز
سطح برنامه:سبک

پیش نیاز:

کارت بیمه ورزشی سال ۹۶

سلامت کامل سیستم قلبی عروقی

روحیه ورزشی قوی و اعتماد به نفس بالا

 

اهداف برنامه :

_پیمایش و توسعه ی فرهنگ حفاظت از غارها و مناطق کارستی کشور

_لمس زیبایی های دنیای زیر زمین

_تقویت پیوندهای دوستی و اجتماعی

_تقویت روحیه ی اعتماد به نفس

بالا بردن توان و آمادگی جسمانی

زمان و مبدا حرکت: جمعه ۲۹ دی ماه ساعت ۶:۳۰- دروازه تهران ظرفیت برنامه: ۱۵-۱۰ نفر
منطقه مربوطه:استان اصفهان.۳۳ کیلوتری شمال مورچه خورت .روستای کلهرود
عرض جغرافیایی دهانه غار:

۳۳˚   ۲۲′  N

طول جغرافیایی دهانه غار:

۵۱ ˚  ۳۴′ E

طول زمان پیاده روی  از ماشین تا دهانه ی غار:حدود ۵ دقیقه طول زمان پیمایش رفت و برگشت درون غار:  ۵-۴ساعت
طول غار : ۱۲۰۰ متر عمق غار : ۵۰ متر

 

نشانی غار : از شهر مورچه خورت ۲ کیلومتر به سمت تهران حرکت کرده در کنار پمپ بنزین مورچه خورت وارد جاده نطنز شده و پس از پیمودن ۷٫۳۴ کیلومتر به ابتدای جاده کلهرود رسیده و با پشت سر گذاشتن ۲۷ کیلومتر به روستای کلهرود خواهیم رسید. غار، واقع در کوه مجاور امام زاده کلهرود می باشد که در ۱٫۶ کیلومتری روستا واقع شده است. فاصله دهانه ورودی غار تا امام زاده حدود ۱۰۰ متر می باشد.
تجهیزات گروهی باشگاه: بیسیم، جعبه کمک های اولیه،کیت بقا
حداقل تجهیزات لازم:

کارت شناسایی و کارت بیمه ورزشی و دفترچه بیمه ، کفش مناسب ترجیحا چکمه برای پیمایش داخل غار ، دستکش کار ،لباس ترجیحا یکسره، پوشاک گرم، طناب انفرادی ، چراغ پیشانی با یک دست باطری اضافه، کلاه کاسک فنی استاندارد ، زیر انداز سبک (درصورت نیاز)، لوازم حفاظت از آفتاب ،پاکت حمل زباله، آب و تغذیه ترجیحاً خانگی برای طول برنامه

مسئولیت ها و تلفن های ضروری:

۱-    سرپرست و مسئول فنی : آرزو عباس پور ۰۹۱۳۶۴۴۶۶۷۳

۲-    پشتیبان برنامه: مریم مظاهری

۳-    راهنما: احسان سلیمیان ۰۹۳۰۵۹۸۹۲۱۰

شرح جزییات برنامه:
  روزجمعه۲۹/۱۰/۱۳۹۶ ساعت ۶:۳۰از دروازه تهران اصفهان به سمت روستای کلهرود حرکت خواهیم کرد.پس از پیمودن زمان ۳-۲ ساعت  به مقصد خواهیم رسید.

صبحانه در ماشین و در طول مسیر صرف خواهد شد و توقفی برای صرف صبحانه نخواهیم داشت.

پس از پیاده شدن از ماشین توقفی کوتاه جهت تعویض لباس و معارفه دوستانه  خواهیم داشت.سپس با پیمودن مسیری کوتاه به دهانه ی غار می رسیم.پیش بینی می شود پیمایش درون غار ۵-۴ساعت طول بکشد.در طول پیمایش چند توقف کوتاه برای عکاسی و صرف تنقلات و نوشیدن آب خواهیم داشت و پس از خروج ، نهار را  خارج از غار میل خواهیم کرد  و پس از تعویض لباس وارد ماشین شده و به سمت اصفهان باز می گردیم.پیش بینی می شود حدود ساعت ۱۹به اصفهان برسیم.

 

 

عکس های غار:
 

 

 

 توضیحاتی در مورد غار :
این غار طبیعی می باشد

نوع پوشش غار: غار سنگ های گل کلمی و چکیده های مخروطی دانه انگوری.

 

کشفیات درون غار (اشیاء یا ابزار تاریخی، استخوان انسان یا جانور، …) : در مرکز تالار دوم میدان کوچکی قرار دارد که در مرکز آن چاله ای کنده شده که شاید مرکز بر افروختن آتش بوده است.

توصیف سختی غار برای پیمایش : پس از ورود به داخل غار برای رسیدن به داخل اولین تالار باید از شیب تندی به مسافت حدود ۶۰ متر پایین رفت که در برخی از بخش ها به صورت پرتگاه در می آید. اما بدون تجهیزات هم می توان پایین رفت.

 

 

فرایند نام نویسی:
۱٫     لطفاً این اطلاعیه را به صورت دقیق و کامل مطالعه فرمایید و شرایط روحی، جسمی و سلامتی خود را با شرایط برنامه مطابقت فرمایید.

۲٫     این برنامه به صورت انتخابی است. اولویت با اعضای گروه اسپادانا می باشد.

۳٫     لطفاً در صورتی که عضو گروه اسپادانا نیستید فرم اطلاعات فردی و پزشکی گروه را از قسمت آرشیو فرم ها در سایت گروه تکمیل و تا ایمیل فرمایید.

۴٫     لطفاً برای قطعی شدن نام نویسی خود ابتدا حضور خود را با تماس با مسئول ثبت نام خانم آرزو عباس پور(۰۹۱۳۶۴۴۶۶۷۳)  قطعی کنید و تا روز  چهارشنبه ساعت ۱۴  مبلغ ۴۰  هزارتومان            (به شماره کارت  ۴۷۴۵-۷۹۶۳-۹۹۷۳-۶۰۳۷ بانک ملی به نام آرزو عباسپور  واریز و کد رهگیری را به شماره ۰۹۱۳۶۴۴۶۶۷۳ ارسال فرمائید.

عدم ارسال پیامک واریز تا موعد مقرر = عدم ثبت نام

 

توضیح: در صورت انصراف از برنامه پس از واریز وجه، در صورت عدم وجود زمان کافی و جایگزین واجد شرایط برنامه، کل هزینه واریزی یا بخشی از آن بازگردانده نخواهد شد.

 

۱۴- نکات مهم برنامه:
۱٫     گروه کوهنوردی اسپادانا یک نهاد مردمی خودجوش است که بر طبق اساسنامه و زیر نظر و مجوز هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان اصفهان فعالیت می کند. با توجه به اجرای دوستانه و افتخاری این گونه برنامه ها بدیهی است در برابر حوادث و اتفاقات پیش آمده در طول برنامه هیچ مسئولیتی متوجه سرپرست برنامه و مدیران گروه نیست. همه ی شرکت کنندگان به صورت کاملاً اختیاری و با علم به این که محیط کوهستان و حتی جاده ها مستعد هرگونه خطرات جانی و مالی است در این برنامه شرکت می کنیم و مسئولیت هر حادثه ای را از لحظه ی شروع تا پایان برنامه خود شخصاً می پذیریم. همه ی ما باید این تصمیم شخصی و پذیرش خطرات ناشی از آن را به آگاهی نزدیکان درجه یک خود (پدر، مادر، همسر، فرزندان و …) برسانیم. همه ی شرکت کنندگان باید فرم رضایت نامه را پیش از برنامه تکمیل، امضا و منقوش به اثر انگشت نمایند.

۲٫     در کلیه برنامه های گروه اسپادانا، همراه داشتن یا مصرف هرگونه دخانیات نظیر: قلیان، سیگار، مواد افیونی و هرگونه نوشیدنی الکلی چه به صورت علنی و چه در خفا اکیداً ممنوع است.

۳٫     برای سلامتی عزیزان، حفظ نظم گروه و مصالح دیگر، کلیه مراحل اجرای برنامه برای شرکت کنندگان عزیز تابع نظر سرپرست برنامه می باشد.

۴٫                 نظم در طول این برنامه مهم ترین مسئولیت همه ی ماست. رعایت نظم در سروقت حاضر شدن، نظم در حفظ محیط زیست و نظم در حرکت، وظیفه ی ما در برابر یکدیگر خواهد بود. این یک تعهد اخلاقی بین همه ی ماست تا ضمن محترم شمردن حقوق یکدیگر، برنامه ای با صفا و صمیمیت اجرا کنیم.

۵٫                 مسئولیت های گروهی شامل مسئول فنی، امداد و نجات، عقب دار، سرقدم، گزارش نویس، عکاس و … حسب مورد پیش یا حین برنامه مشخص خواهد شد. مسئولیت پذیری و کار گروهی در موفقیت برنامه های کوهنوردی سهم اصلی را بازی می کند.

۶٫                 همنوردان عزیز باید شخصاً نسبت به همراه داشتن تجهیزات مناسب برنامه به ویژه در تغییرات ناگهانی آب و هوا دقت لازم را داشته باشند. در صورت نقص در تجهیزات کلیه عواقب ناشی از آن به عهده ی شرکت کننده عزیز خواهد بود.

۷٫                 مراقب باشید غذاهایی که از خانه می آورید در طول برنامه فاسد نشود

۸٫                 لطفاً کلیه مایحتاج سفر خود را از اصفهان تهیه کرده و هیچ خریدی را موکول به زمان سفر نکنید.

۹٫                 لطفاً اشکالات و پیشنهادهای شخصی خودتان نسبت به سرپرستی و مسائل جاری برنامه را در طول برنامه به صورت خصوصی با سرپرست برنامه در میان بگذارید و از برخورد مستقیم با سایر شرکت کنندگان خودداری فرمایید.

۱۰٫             عزیزانی که زمان های مشخصی را برای ادای فرائض دینی خود یا موارد مشابه در نظر دارند، لطفاً پیش از برنامه با سرپرست برنامه در میان بگذارند تا در حد توان بتوان برای این موضوع و رعایت حال این بزرگواران برنامه ریزی شود.

۱۱٫             پیش بینی هزینه برنامه بسته به تعداد شرکت کنندگان، نوع وسیله نقلیه و … میباشد و در صورت کاهش یا افزایش هزینه ها حسب مورد بر روی پیک افراد اعمال می شود.

۱۲٫             شرایط آب و هوایی ممکن است باعث تغییراتی در اجرای برنامه شود که با آنچه در پیش بینی رویداد برنامه آمده است متفاوت گردد.

۱۳٫             مطابق رویه برنامه ها ، هرگونه تغییر در برنامه از قبیل لغو یا تغییر در برنامه (شامل مسیر، زمان، وسیله نقلیه و …)، قبل یا حین برنامه بر اساس شرایط با تشخیص و تصمیم سرپرست امکان پذیر است.

۱۴٫             لازم است خانم های گرامی در داخل ماشین مقنعه همراه داشته باشند.

۱۵٫             با توجه به دور از دسترس بودن امکانات بهداشتی و درمانی در طول برنامه همه ی ما باید مراقب ابتلا به بیماری ها در طول برنامه باشیم. مسمومیت های غذایی و آب را بسیار جدی بگیرید.

۱۶٫             هرگونه احساس ناراحتی و بیماری نظیر سردرد، سرگیجه، تنگی نفس، گرفتگی عضلات، حالت تهوع، اسهال و استفراغ و … را در اسرع وقت با سرپرست در میان بگذارید.

۱۷٫              در پایان امیدواریم بتوانیم سفری خاطره انگیز، بی خطر و سرشار از شادی را در کنار یکدیگر تجربه کنیم.

 

ملاحظات پزشکی و سلامتی:

شرکت کنندگان اظهار می دارند در هیچ یک از دسته های زیر قرار ندارند:

۱٫     افراد دارای هرگونه اعتیاد به دخانیات، الکل، مواد مخدر و …

۲٫     افراد دارای بیماری های مزمن نظیر آسم و صرع

۳٫     افراد دارای بیماری های قلبی و عروقی

۴٫     بانوانی که در هر مرحله از بارداری هستند مگر با تأیید کتبی پزشک

۵٫     افرادی که در فاصله ی ۴۸ ساعت پیش از برنامه در برنامه ی اهدای خون شرکت کرده اند.

توضیح ۱: عزیزانی که به تازگی مورد عمل جراحی قرار گرفته اند، افراد مبتلا به سایر بیماری ها که در مرحله ی درمان هستند و افرادی که به صورت روزانه یا دوره ای از دارو استفاده میکنند، می بایست از پزشک معالج خود گواهی صحت و سلامت دریافت و در موقع نام نویسی به سرپرست برنامه ارائه دهند.

توضیح ۲: لازم است همنوردان عزیز کلیه ی داروهای شخصی خود را به همراه داشته باشند و ترتیب و دوز مصرفی آنها را پیش از برنامه به آگاهی سرپرست برسانند.

توضیح ۳: دوستان عزیزی که هرگونه آلرژی (حساسیت) نسبت به مواد خوراکی، داروها، گیاهان، سم گزش و نیش حشرات دارند لازم است در موقع نام نویسی موضوع را به طور کامل برای سرپرست تشریح نمایند. افرادی که سابقه ی واکنش آلرژیک حاد (آنافیلاکسی) دارند، لازم است با سرپرست برنامه مشورت نمایند.

 

ملاحظات غذایی:

لطفاً برای حفظ محیط زیست، حفظ سلامتی خود و پیش گیری از مسمومیت ها، از همراه آوردن کنسروجات و مواد خوراکی حاوی مواد نگه دارنده خودداری فرمایید. برای مطالعات بیشتر در خصوص تغذیه و آشپزی در کوهستان به جزوات مربوطه در بخش کتابخانه دیجیتال سایت گروه کوهنوردی اسپادانا مراجعه فرمایید.

ملاحظات زیست محیطی و گردشگری مسئولانه:

همه ی ما شرکت کنندگان در برنامه های گروه اسپادانا متعهد هستیم مرامنامه زیست محیطی گروه اسپادانا را مطالعه کرده و به آن پایبند هستیم.

مرامنامه را از اینجا بخوانید.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*