اخبار و اعلامیه ها
خانه / اطلاع رسانی ثبت نام برنامه ها / اطلاعیه ثبت نام برنامه “کجور به سیسنگان” – ۲۵ الی ۲۸ آبان ماه ۱۳۹۶

اطلاعیه ثبت نام برنامه “کجور به سیسنگان” – ۲۵ الی ۲۸ آبان ماه ۱۳۹۶

کجور به سیسنگان

سفر به قلب جنگل های چندین هزار ساله هیرکانی در پاییز رنگارنگ تا کرانه ساحلی دریای خزر

بازه ی زمانی: ۲۵ آبان تا ۲۸ آبان ۹۶

مجری برنامه: گروه کوهنوردی اسپادانا

ظرفیت برنامه: ۱۵ تا ۲۳ نفر متغیر

مبدا و زمان حرکت: ساعت ۷ شب روز پنج شنبه از دروازه تهران

وسیله نقلیه: مینی بوس یا میدل باس

 موقعیت جغرافیایی: استان مازندران

اهداف و جاذبه های برنامه:
بهره مندی از طبیعت رنگارنگ پاییزی در جنگل های بکر و دست نخورده هیرکانی
دیدار از آبشار های طبیعی و چشمه های در طول مسیر
دیدار از تنها جنگل ساحلی باقیمانده استان مازندران
بالا بردن توان و آمادگی جسمانی

سرپرست برنامه: بهنود بهزادی ۰۹۱۳۲۰۸۰۸۸۶
سطح برنامه: کوهپیمائی متوسط (۳ از ۵)
پیش نیاز:
کارت بیمه ورزشی سال ۹۶
روحیه ورزشی قوی و اعتماد به نفس بالا
سلامت کامل سیستم قلبی عروقی

ملاحظات پزشکی و سلامتی:
شرکت کنندگان اظهار می دارند در هیچ یک از دسته های زیر قرار ندارند:

 1. افراد دارای هرگونه اعتیاد به دخانیات، الکل، مواد مخدر و …
 2. افراد دارای بیماری های مزمن نظیر آسم و صرع
 3. افراد دارای بیماری های قلبی و عروقی
 4. بانوانی که در هر مرحله از بارداری هستند مگر با تأیید کتبی پزشک
 5. افرادی که در فاصله ی ۴۸ ساعت پیش از برنامه در برنامه ی اهدای خون شرکت کرده اند.

توضیح ۱: عزیزانی که به تازگی مورد عمل جراحی قرار گرفته اند، افراد مبتلا به سایر بیماری ها که در مرحله ی درمان هستند و افرادی که به صورت روزانه یا دوره ای از دارو استفاده میکنند، می بایست از پزشک معالج خود گواهی صحت و سلامت دریافت و در موقع نام نویسی به سرپرست برنامه ارائه دهند.
توضیح ۲: لازم است همنوردان عزیز کلیه ی داروهای شخصی خود را به همراه داشته باشند و ترتیب و دوز مصرفی آنها را پیش از برنامه به آگاهی سرپرست برسانند.
توضیح ۳: دوستان عزیزی که هرگونه آلرژی (حساسیت) نسبت به مواد خوراکی، داروها، گیاهان، سم گزش و نیش حشرات دارند لازم است در موقع نام نویسی موضوع را به طور کامل برای سرپرست تشریح نمایند. افرادی که سابقه ی واکنش آلرژیک حاد (آنافیلاکسی) دارند، لازم است با سرپرست برنامه مشورت نمایند.

برخی از وسایل مورد نیاز:
*این لیست پیشنهادی است و شامل همه ی لوازم مورد نیاز نمی باشد.

• یک کوله کوهنوردی سنگین متناسب با ۲ روز برنامه تقریبا ۵۰ تا ۶۰ لیتر
• کیسه خواب مناسب دمای منطقه
• چادر ۲ پوش کوهنوردی هر ۲ یا ۳ نفر یک تخته
• کفش کوهنوردی ساقدار و زیره مناسب و یک جفت صندل جهت عبور از آب
• کاپشن گرتکس یا بادگیر (در صورت بارندگی در منطقه پانچو)
• بالاپوش گرم پلار
• دستکش و کلاه
• طناب انفرادی
• ظرف حمل آب به میزان ۲ لیتر (قرص کلر یا Life Straw حتما همراه داشته باشید)
• کیت کمک های اولیه شخصی
• کیت بقا در کوهستان
• باتون کوهنوردی ۱ جفت
• کلاه آفتابگیر
• داروهای شخصی و کیت کمکهای اولیه
• چراغ پیشانی با یک دست باطری اضافه
• پوشاک اضافه
• وسایل بهداشتی و نظافت
• بیمه ورزشی و کارت شناسایی
• تغذیه ترجیحاً خانگی برای طول برنامه مطابق با توضیحات روزشمار برنامه

ملاحظات غذایی:
لطفاً برای حفظ محیط زیست، حفظ سلامتی خود و پیش گیری از مسمومیت ها، از همراه آوردن کنسروجات و مواد خوراکی حاوی مواد نگه دارنده خودداری فرمایید. برای مطالعات بیشتر در خصوص تغذیه و آشپزی در کوهستان به جزوات مربوطه در بخش کتابخانه دیجیتال سایت گروه کوهنوردی اسپادانا مراجعه فرمایید.

ملاحظات زیست محیطی و گردشگری مسئولانه:
همه ی ما شرکت کنندگان در برنامه های گروه اسپادانا متعهد هستیم مرامنامه زیست محیطی گروه اسپادانا را مطالعه کرده و به آن پایبند هستیم.

مرامنامه را از اینجا بخوانید.

پیش بینی رویداد برنامه:

پنج شنبه ۲۵ آبان

مطابق با ساعت اعلام شده در محل دروازه تهران ایستگاه اتوبوس دانشگاه صنعتی اصفهان پس از بار زدن کوله پشتی ها سفر خود را با امید و شادی آغاز می نماییم. دسترسی به کوله ها تا صبح روز بعد امکان پذیر نمی باشد لذا دوستان بایستی وسایل شخصی مورد نیاز و شام را با خود در داخل وسیله نقلیه همراه داشته باشند.

جمعه ۲۶ آبان

صبح زود به مناطق اطراف روستای کجور با ارتفاع تقریبی ۱۴۰۰ متر از سطح دریا خواهیم رسید، بعد از پیاده کردن کوله ها و صرف صبحانه از وسیله نقلیه جدا شده و پیمایش را بدرون جنگل های زیبای پهن برگ هیرکانی آغاز می نماییم. کل مسیر پیمایش برنامه سراسیبی با شیب ملایم می باشد. در طول مسیر چشمه های آب و آبشار های طبیعی و جنگل های زیبائی را پشت سر گذاشته و پس از پیمایش تقریبا نیمی از مسیر (حدود ۱۱ کیلومتر) در میان جنگل کمپ را برپا کرده و شب بی نظیری را سپری خواهیم نمود.

شنبه ۲۷ آبان

صبح زود محل کمپ را ترک می کنیم و پیمایش خود را از سر می گیریم. در طول مسیر یکی از آبشار های زیبای منطقه را میبینیم و پس از رد شدن از رودخانه (حتما صندل همراه داشته باشید) در صورت خوش شانسی به تمشک های جنگلی خواهیم رسید و توقف کوتاهی خواهیم داشت. در طول مسیر یک قلعه و چشمه آب را نیز خواهیم دید. در این روز پس از طی تقریبا ۱۴ کیلومتر به پارک جنگلی سیسنگان و وسیله نقلیه خواهیم رسید. شب را در همین پارک کمپ خواهیم زد.

یک شنبه ۲۸ آبان

سحرگاه به منظور جلوگیری از برخورد با ترافیک سنگین احتمالی جاده، بیدار خواهیم شد و بعد از جمع کردن کمپ و بارگیری کوله ها به مقصد اصفهان حرکت خواهیم نمود. پیش بینی می شود که بعد از ظهر به اصفهان برسیم.

فرایند نام نویسی:

 1. لطفاً این اطلاعیه را به صورت دقیق و کامل مطالعه فرمایید و شرایط روحی، جسمی و سلامتی خود را با شرایط برنامه مطابقت فرمایید.
 2. این برنامه به صورتانتخابی است. اولویت با اعضای گروه اسپادانا می باشد.
 3. لطفاً در صورتی که عضو گروه اسپادانا نیستید فرم اطلاعات فردی و پزشکی گروه را از قسمت آرشیو فرم ها در سایت گروه تکمیل و به آدرس ایمیل spadana.nature@gmail.com ارسال فرمایید.
 4. لطفاً برای قطعی شدن نام نویسی خود ابتدا حضور خود را با تماس با آقای بهنود بهزادی ۰۹۱۳۲۰۸۰۸۸۶ قطعی کنید و تا روز سه شنبه   ساعت ۲۰  شب مبلغ علی الحساب ۱۵۰  هزارتومان غیر اعضا و ۱۳۲ هزار تومان اعضا  به شماره کارت ۵۸۵۹۸۳۱۰۳۱۵۷۰۱۸۶ بانک تجارت به نام محسن بهزادی واریز نمایید. بدیهی است که واریز خود را بلافاصله به منظور ثبت نهائی ثبت نام اعلام بفرمایید.
  عدم ارسال تصویر واریز تا موعد مقرر = عدم ثبت نام

توضیح: در صورت انصراف از برنامه پس از واریز وجه، در صورت عدم وجود زمان کافی و جایگزین واجد شرایط برنامه، کل هزینه واریزی یا بخشی از آن بازگردانده نخواهد شد.

نکات مهم برنامه:

 1. گروه کوهنوردی اسپادانا یک نهاد مردمی خودجوش است که بر طبق اساسنامه و زیر نظر و مجوز هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان اصفهان فعالیت می کند. با توجه به اجرای دوستانه و افتخاری این گونه برنامه ها بدیهی است در برابر حوادث و اتفاقات پیش آمده در طول برنامه هیچ مسئولیتی متوجه سرپرست برنامه و مدیران گروهنیست. همه ی شرکت کنندگان به صورت کاملاً اختیاری و با علم به این که محیط کوهستان و حتی جاده ها مستعد هرگونه خطرات جانی و مالی است در این برنامه شرکت می کنیم و مسئولیت هر حادثه ای را از لحظه ی شروع تا پایان برنامه خود شخصاً می پذیریم. همه ی ما باید این تصمیم شخصی و پذیرش خطرات ناشی از آن را به آگاهی نزدیکان درجه یک خود (پدر، مادر، همسر، فرزندان و …) برسانیم. همه ی شرکت کنندگان باید فرم رضایت نامه را پیش از برنامه تکمیل، امضا و منقوش به اثر انگشت نمایند.
 2. در کلیه برنامه های گروه اسپادانا، همراه داشتن یا مصرف هرگونه دخانیات نظیر: قلیان، سیگار، مواد افیونی و هرگونه نوشیدنی الکلی چه به صورت علنی و چه در خفا اکیداً ممنوع است.
 3. برای سلامتی عزیزان، حفظ نظم گروه و مصالح دیگر، کلیه مراحل اجرای برنامه برای شرکت کنندگان عزیز تابع نظر سرپرست برنامه می باشد.
 4. نظم در طول این برنامه مهم ترین مسئولیت همه ی ماست. رعایت نظم در سروقت حاضر شدن، نظم در حفظ محیط زیست و نظم در حرکت، وظیفه ی ما در برابر یکدیگر خواهد بود. این یک تعهد اخلاقی بین همه ی ماست تا ضمن محترم شمردن حقوق یکدیگر، برنامه ای با صفا و صمیمیت اجرا کنیم.
 5. مسئولیت های گروهی شامل مسئول فنی، امداد و نجات، عقب دار، سرقدم، گزارش نویس، عکاس و … حسب مورد پیش یا حین برنامه مشخص خواهد شد. مسئولیت پذیری و کار گروهی در موفقیت برنامه های کوهنوردی سهم اصلی را بازی می کند.
 6. همنوردان عزیز باید شخصاً نسبت به همراه داشتن تجهیزات مناسب برنامه به ویژه در تغییرات ناگهانی آب و هوا دقت لازم را داشته باشند. در صورت نقص در تجهیزات کلیه عواقب ناشی از آن به عهده ی شرکت کننده عزیز خواهد بود.
 7. مراقب باشید غذاهایی که از خانه می آورید در طول برنامه فاسد نشود
 8. لطفاً کلیه مایحتاج سفر خود را از اصفهان تهیه کرده و هیچ خریدی را موکول به زمان سفر نکنید.
 9. لطفاً اشکالات و پیشنهادهای شخصی خودتان نسبت به سرپرستی و مسائل جاری برنامه را در طول برنامه به صورت خصوصی با سرپرست برنامه در میان بگذارید و از برخورد مستقیم با سایر شرکت کنندگان خودداری فرمایید.
 10. عزیزانی که زمان های مشخصی را برای ادای فرائض دینی خود یا موارد مشابه در نظر دارند، لطفاً پیش از برنامه با سرپرست برنامه در میان بگذارند تا در حد توان بتوان برای این موضوع و رعایت حال این بزرگواران برنامه ریزی شود.
 11. پیش بینی هزینه برنامه بسته به تعداد شرکت کنندگان، نوع وسیله نقلیه و … میباشد و در صورت کاهش یا افزایش هزینه ها حسب مورد بر روی پیک افراد اعمال می شود.
 12. شرایط آب و هوایی ممکن است باعث تغییراتی در اجرای برنامه شود که با آنچه در پیش بینی رویداد برنامه آمده است متفاوت گردد.
 13. مطابق رویه برنامه های کوهنوردی، هرگونه تغییر در برنامه از قبیل لغو یا تغییر در برنامه (شامل مسیر، زمان، وسیله نقلیه و …)، قبل یا حین برنامه بر اساس شرایط با تشخیص و تصمیم سرپرست امکان پذیر است.
 14. لازم است خانم های گرامی در داخل ماشین مقنعه همراه داشته باشند.
 15. با توجه به دور از دسترس بودن امکانات بهداشتی و درمانی در طول برنامه همه ی ما باید مراقب ابتلا به بیماری ها در طول برنامه باشیم. مسمومیت های غذایی و آب را بسیار جدی بگیرید.
 16. هرگونه احساس ناراحتی و بیماری نظیر سردرد، سرگیجه، تنگی نفس، گرفتگی عضلات، حالت تهوع، اسهال و استفراغ و … را در اسرع وقت با سرپرست در میان بگذارید.
  در پایان امیدواریم بتوانیم سفری خاطره انگیز، بی خطر و سرشار از شادی را در کنار یکدیگر تجربه کنیم.

 تعدادی از عکس های برنامه:

کجور به سیسنگان - گروه کوهنوردی اسپادانا

کجور به سیسنگان - گروه کوهنوردی اسپادانا

کجور به سیسنگان - گروه کوهنوردی اسپادانا

کجور به سیسنگان - گروه کوهنوردی اسپادانا

کجور به سیسنگان - گروه کوهنوردی اسپادانا

کجور به سیسنگان - گروه کوهنوردی اسپادانا

کجور به سیسنگان - گروه کوهنوردی اسپادانا

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*