اخبار و اعلامیه ها
خانه / اطلاع رسانی ثبت نام برنامه ها / اطلاعیه ثبت نام قلل جنگلی ارفه (ارفع) کوه و کمرپشت: ۶ تا ۹ مهرماه ۹۶

اطلاعیه ثبت نام قلل جنگلی ارفه (ارفع) کوه و کمرپشت: ۶ تا ۹ مهرماه ۹۶

قله ارفه کوه -کمرپشت – جنگل سوادکوه

بازه ی زمانی:
پنج شنبه ۶ مهرماه تا شامگاه یک شنبه ۹ مهرماه ۹۶

مبدا و زمان حرکت:
ساعت ۲۱ (۹ شب) پنج شنبه ۶ مهر – میدان بزرگمهر ابتدای خ مشتاق – بعد از ایستگاه اتوبوس باغ گل ها

وسیله نقلیه:
متناسب با تعداد نفرات در نظر گرفته می شود

ظرفیت برنامه:
۱۵ نفر

موقعیت جغرافیایی:
استان مازندران، شهرستان سوادکوه

اهداف برنامه:
بهره مندی از طبیعت زیبای جنگل های البرز شرقی
تقویت آمادگی جسمانی و ارتقای سلامت روح و جان
تقویت پیوندهای دوستی و اجتماعی

مسئولیت های گروهی:
سرپرست: محمد نوری زاده
مسئول ثبت نام و امور مالی: مینا شوشتری
مابقی مسئولیت ها در روز برنامه اعلام میشود.

سطح برنامه:
کوهپیمایی و جنگل پیمایی متوسط به همراه کمپینگ در طبیعت

پیش نیاز:
کارت بیمه ورزشی سال ۹۶
سلامت کامل سیستم قلبی عروقی
تجربه و آمادگی کافی برای شرکت در برنامه

ملاحظات پزشکی و سلامتی:
شرکت کنندگان اظهار می دارند در هیچ یک از دسته های زیر قرار ندارند:
۱٫ افراد دارای هرگونه اعتیاد به دخانیات، الکل، مواد مخدر و …
۲٫ افراد دارای بیماری های مزمن نظیر آسم و صرع
۳٫ افراد دارای بیماری های قلبی و عروقی
۴٫ بانوانی که در هر مرحله از بارداری هستند مگر با تأیید کتبی پزشک
۵٫ افرادی که در فاصله ۴۸ ساعت پیش از شروع برنامه در برنامه ی اهدای خون شرکت نموده اند.

توضیح ۱: عزیزانی که به تازگی مورد عمل جراحی قرار گرفته اند، افراد مبتلا به سایر بیماری ها که در مرحله ی درمان هستند و افرادی که به صورت روزانه یا دوره ای از دارو استفاده میکنند، می بایست از پزشک معالج خود گواهی صحت و سلامت دریافت و در موقع نام نویسی به سرپرست برنامه ارائه دهند.
توضیح ۲: لازم است همنوردان عزیز کلیه ی داروهای شخصی خود را به همراه داشته باشند و ترتیب و دوز مصرفی آنها را پیش از برنامه به آگاهی سرپرست برسانند.
توضیح ۳: دوستان عزیزی که هرگونه آلرژی (حساسیت) نسبت به مواد خوراکی، داروها، گیاهان، سم گزش و نیش حشرات دارند لازم است در موقع نام نویسی موضوع را به طور کامل برای سرپرست تشریح نمایند. افرادی که سابقه ی واکنش آلرژیک حاد (آنافیلاکسی) دارند، لازم است با سرپرست برنامه مشورت نمایند.

برخی از وسایل مورد نیاز*:
* این لیست پیشنهادی است و شامل همه ی لوازم مورد نیاز نمی باشد.
کوله بزرگ (معمولا حجم ۶۰ تا ۷۵ لیتر)
کوله صعود
چادر ۲ پوش کوهنوردی هر ۲ یا ۳ نفر یک تخته
کفش مناسب صعود  (حداقل کفش ترکینگ ساقدار یا بک پکینگ)
جوراب مناسب ( ۲جفت)
صندل
باتون کوهنوردی ۱ جفت
لباس مناسب فصل سرما
بالاپوش ضد باران
ظرف حمل آب به میزان ۳ لیتر
کپسول گاز و سر شعله استاندارد کمپینگ
کیت کمک های اولیه و داروهای شخصی
کلاه و عینک آفتابی
چراغ پیشانی با یک دست باطری اضافه
پوشاک اضافه
وسایل بهداشتی شخصی
تغذیه ترجیحاً خانگی برای طول برنامه مطابق با توضیحات روزشمار برنامه

ملاحظات کوله چینی و توشه سفر:
با توجه به اجرای بخشی از برنامه به صورت کوله سنگین ، کلیه وسایل خود را داخل یک کوله و با رعایت سبک باری قرار دهید.

همچنین به علت احتمال بارش در طول مسیر ماشین رو، کوله های خود را حتما آبندی کنید

ملاحظات غذایی:
لطفاً برای حفظ محیط زیست، حفظ سلامتی خود و پیش گیری از مسمومیت ها، از همراه آوردن کنسروجات و مواد خوراکی حاوی مواد نگه دارنده خودداری فرمایید. برای مطالعات بیشتر در خصوص تغذیه و آشپزی در کوهستان به جزوات مربوطه در بخش کتابخانه دیجیتال سایت گروه کوهنوردی اسپادانا مراجعه فرمایید.

ملاحظات زیست محیطی و گردشگری مسئولانه:
همه ی ما شرکت کنندگان در برنامه های گروه اسپادانا متعهد هستیم مرامنامه زیست محیطی گروه اسپادانا را مطالعه کرده و به آن پایبند باشیم.

مرامنامه را از اینجا بخوانید.

پیش بینی رویداد برنامه:

روز اول پنجشنبه ۹۶/۰۷/۰۶ :
راس ساعت تعیین شده در محل قرار حاضر شده، کوله ها بر روی ماشین بارگیری می شود و بدون فوت وقت حرکت خواهیم کرد. در بین راه توقف خاصی تا مقصد نخواهیم داشت.

روز دوم جمعه ۹۶/۰۷/۰۷ :
طبق پیش بینی صبح زود به روستای کمرپشت واقع در ارتفاعات ییلاقی منطقه سوادکوه در جاده فیروزکوه خواهیم رسید. کوله ها از ماشین پایین آورده می شود و با وسایل کامل شب مانی راهی جنگل خواهیم شد. حدود ۱ ساعت بعد و با طی حدود ۳۰۰ متر ارتفاع به محل شب مانی خواهیم رسید. چادرها برقرار می شود و از اینجا یک تیم راهی صعود قلل سرکوه(۲۵۰۰متر) و کمرپشت (۲۳۰۰ متر) خواهند شد و مابقی دوستانی که تمایل به صعود قله نداشته باشند در کمپ خواهند ماند. تیم قله حوالی عصر به کمپ بازخواهد گشت و شب آرامی را در جنگل زیبای کمرپشت که به آن لقب «پاریس سوادکوه» را داده اند به صبح خواهیم رساند.
ارتفاع روستای کمرپشت: ۱۵۵۰  ارتفاع محل شب مانی: ۱۸۵۰

روز سوم شنبه ۹۶/۰۷/۰۸ :
صبح روز شنبه پس از صرف صبحانه به سمت روستا بازخواهیم گشت. کمتر از یک ساعت بعد در روستا خواهیم بود و سوار بر مینی بوس به سمت جاده فیروزکوه و روستای ارفع ده خواهیم رفت. فاصله بین این دو روستا نزدیک است (طرف مقایل جاده فیروزکوه است). پس از رسیدن به روستای ارفع ده. کوله ها را برداشته و از راه جنگل به سمت قله ارفه کوه رهسپار می شویم. در بین راه همچون روز گذشته از میان جنگل های البرز عبور خواهیم کرد و حدود ۳ ساعت بعد و پس از حدود ۱۰۰۰ متر ارتفاع گرفتن، به محل شب مانی در نزدیکی قله ارفه کوه (۲۷۰۰ متر) خواهیم رسید. شب را در یکی از کریدورهای بین البرز شمال و جنوب و در نزدیکی قله بسیار زیبای ارفه کوه به صبح خواهیم رساند.
ارتفاع روستای ارفه ده: ۱۵۵۰ متر   محل شب مانی: ۲۵۰۰ متر

روز چهارم یکشنبه ۹۶/۰۷/۰۹ :
صبح خیلی زود چادرها را جمع میکنیم و از مسیر دیگری قله ارفه کوه را از داخل جنگل دور می زنیم و پس از گذشتن از چشمه زیبای پراو حوالی ظهر به روستای ارفه ده خواهیم رسید. در روستا کوله ها را به روی ماشین بارگیری میکنیم و به سمت اصفهان رهسپار می شویم. با توجه به ترافیک معمول جاده های منتهی به تهران، برنامه ریزی دقیق زمان بازگشت امکان پذیر نیست اما پیش بینی میکنیم یک شنبه شب در اصفهان باشیم.

فرایند نام نویسی:
۱٫ مطالعه دقیق این اطلاعیه و پذیرش شرایط شرکت در برنامه های گروه کوهنوردی اسپادانا
۲٫ تکمیل و ارسال فایل مشخصات فردی از اینجا (کلیک کنید). اگر قبلا پر نموده اید نیازی به ارسال مجدد نیست.
۳٫ ابتدا تماس با سرپرست برنامه و تایید سرپرست مبنی بر داشتن شرایط مناسب شرکت در برنامه.
۴٫ و سپس واریز مبلغ ۱۴۵ هزارتومان علی الحساب تا ساعت ۲۰ روز دوشنبه ۹۶/۰۷/۰۳  به شماره کارت ۰۲۲۵-۳۹۳۰-۶۳۱۸-۵۸۹۴  بانک رفاه به نام مینا بازشوشتری زاده
۵٫ ارسال کد رهگیری به صورت پیامک به شماره (۰۹۱۳۱۲۹۰۵۴۴) تا ساعت ۲۰ روز دوشنبه ۹۶/۰۷/۰۳

توجه: عدم ارسال پیامک واریز وجه، به منزله عدم نام نویسی خواهد بود.
توضیح: در صورت انصراف از برنامه پس از واریز وجه، در صورتی که زمان کافی و جایگزین واجد شرایط برنامه برای شما نداشته باشیم مبلغ واریزی پس داده نخواهد شد.

نکات مهم برنامه:
۱٫ گروه کوهنوردی اسپادانا یک نهاد مردمی خودجوش است که بر طبق اساسنامه و زیر نظر و مجوز هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان اصفهان فعالیت می کند. با توجه به اجرای دوستانه و افتخاری این گونه برنامه ها بدیهی است در برابر حوادث و اتفاقات پیش آمده در طول برنامه هیچ مسئولیتی متوجه سرپرست برنامه و مدیران گروه نیست. همه ی شرکت کنندگان به صورت کاملاً اختیاری و با علم به این که محیط کوهستان و حتی جاده ها مستعد هرگونه خطرات جانی و مالی است در این برنامه شرکت می کنیم و مسئولیت هر حادثه ای را از لحظه ی شروع تا پایان برنامه خود شخصاً می پذیریم. همه ی ما باید این تصمیم شخصی و پذیرش خطرات ناشی از آن را به آگاهی نزدیکان درجه یک خود (پدر، مادر، همسر، فرزندان و …) برسانیم. همه ی شرکت کنندگان باید فرم رضایت نامه را پیش از برنامه تکمیل، امضا و منقوش به اثر انگشت نمایند.

 1.  در کلیه برنامه های گروه اسپادانا، همراه داشتن یا مصرف هرگونه دخانیات نظیر: قلیان، سیگار، مواد افیونی و هرگونه نوشیدنی الکلی چه به صورت علنی و چه در خفا اکیداً ممنوع است.
 2. رعایت حریم های اخلاقی، شئونات مذهبی، هنجارهای اجتماعی و احترام به همنورد و پیشکسوت باید سرمشق همه ی همنوردان و شرکت کنندگان عزیز باشد. گروه اسپادانا پایبندی ویژه ای به اصل اخلاقی بودن برنامه های خود دارد. سپاسگزاریم که ما را در اجرای این مهم همراهی می فرمایید.
 3. برای سلامتی عزیزان، حفظ نظم گروه و مصالح دیگر، کلیه مراحل اجرای برنامه برای شرکت کنندگان عزیز تابع نظر سرپرست برنامه می باشد.
 4. نظم در طول این برنامه مهم ترین مسئولیت همه ی ماست. رعایت نظم در سروقت حاضر شدن، نظم در حفظ محیط زیست و نظم در حرکت، وظیفه ی ما در برابر یکدیگر خواهد بود. این یک تعهد اخلاقی بین همه ی ماست تا ضمن محترم شمردن حقوق یکدیگر، برنامه ای با صفا و صمیمیت اجرا کنیم.
 5. در این برنامه بیدارباش عمومی داده نخواهد شد و صرفاً زمان حرکت اعلام خواهد شد، مگر برای عزیزانی که خودشان بخواهند بیدارشان کنیم. پس بنا به روحیات و میل خودتان لطفاً زمانی از خواب برخیزید که زمان کافی برای خوردن صبحانه و جمع آوری کمپ داشته باشید و پیش از ساعت اعلام شده آماده حرکت باشید.
 6. با توجه به شرایط متغیر آب و هوایی، پیش بینی دقیق تر آب و هوا و هرگونه تغییرات احتمالی روزهای نزدیک به اجرای برنامه به همنوردان اطلاع داده خواهد شد.
 7. همنوردان عزیز باید شخصاً نسبت به همراه داشتن تجهیزات مناسب برنامه به ویژه در تغییرات ناگهانی آب و هوا دقت لازم را داشته باشند. در صورت نقص در تجهیزات کلیه عواقب ناشی از آن به عهده ی شرکت کننده عزیز خواهد بود.
 8. برای تهیه غذا در طول برنامه، می توانید از زمان های استراحت شب برای آشپزی استفاده کنید. مراقب باشید غذاهایی که از خانه می آورید در طول برنامه فاسد نشود.
 9. لطفاً کلیه مایحتاج سفر خود را از اصفهان تهیه کرده و هیچ خریدی را موکول به زمان سفر نکنید. در بین راه هیچ توقفی برای خرید نخواهیم داشت.
 10. لطفاً اشکالات و پیشنهادهای شخصی خودتان نسبت به سرپرستی و مسائل جاری برنامه را در طول برنامه به صورت خصوصی با سرپرست برنامه در میان بگذارید و از برخورد مستقیم با سایر شرکت کنندگان خودداری فرمایید.
 11. عزیزانی که زمان های مشخصی را برای ادای فرائض دینی خود یا موارد مشابه در نظر دارند، لطفاً پیش از برنامه با سرپرست برنامه در میان بگذارند تا در حد توان بتوان برای این موضوع و رعایت حال این بزرگواران برنامه ریزی شود.
 12. مطابق رویه برنامه های کوهنوردی، هرگونه تغییر در برنامه از قبیل لغو یا تغییر در برنامه (شامل مسیر، زمان، وسیله نقلیه و …)، قبل یا حین برنامه بر اساس شرایط با تشخیص و تصمیم سرپرست امکان پذیر است.
 13. با توجه به دور از دسترس بودن امکانات بهداشتی و درمانی در طول برنامه همه ی ما باید مراقب ابتلا به بیماری ها در طول برنامه باشیم. مسمومیت های غذایی و آب را بسیار جدی بگیرید.
 14. هرگونه احساس ناراحتی و بیماری نظیر سردرد، سرگیجه، تنگی نفس، گرفتگی عضلات، حالت تهوع، اسهال و استفراغ و … را در اسرع وقت با سرپرست در میان بگذارید.
  در پایان امیدواریم بتوانیم سفری خاطره انگیز، بی خطر و سرشار از شادی را در کنار یکدیگر تجربه کنیم.

ارتباط با:

سرپرست برنامه:  محمد نوری زاده ۰۹۱۳۱۱۸۱۳۰۴

مسئول ثبت نام و امور مالی: مینا شوشتری ۰۹۱۳۱۲۹۰۵۴۴

تصاویر منطقه برنامه :

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*