اخبار و اعلامیه ها
خانه / اطلاع رسانی ثبت نام برنامه ها / اطلاعیه ثبت نام طالقان به ۳۰۰۰ : ۳۰ اردیبهشت تا ۲ خرداد ۹۵

اطلاعیه ثبت نام طالقان به ۳۰۰۰ : ۳۰ اردیبهشت تا ۲ خرداد ۹۵

اطلاعیه ثبت نام طالقان به ۳۰۰۰ : ۳۰ اردیبهشت تا ۲ خرداد ۹۵

بازه ی زمانی:
غروب پنجشنبه ۳۰ اردیبهشت تا غروب یکشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۵

مبدا و زمان حرکت:
متعاقبا اعلام می گردد

وسیله نقلیه:
مینی بوس بنز

موقعیت جغرافیایی:
از روستای پراچان از توابع  شهرستان طالقان قزوین  تا روستای درجان از توابع بخش خرم آباد شهرستان تنکابن در استان مازندران

اهداف برنامه:
بهره مندی از طبیعت زیبای البرز
تقویت آمادگی جسمانی و ارتقای سلامت روح و جان
تقویت پیوندهای دوستی و اجتماعی

مسئولیت های گروهی:
سرپرست: حسن مرشدی

مابقی مسئولیت ها در روز برنامه اعلام میشود.

سطح برنامه:
کوهپیمایی سنگین به همراه کوله سنگین به مدت ۳ روز (حداکثر ارتفاع ۴۲۰۰ )

پیش نیاز:
کارت بیمه ورزشی سال ۹۴
سلامت کامل سیستم قلبی عروقی
تجربه و آمادگی کافی برای اجرای برنامه

ملاحظات پزشکی و سلامتی:
شرکت کنندگان اظهار می دارند در هیچ یک از دسته های زیر قرار ندارند:
۱٫ افراد دارای هرگونه اعتیاد به دخانیات، الکل، مواد مخدر و …
۲٫ افراد دارای بیماری های مزمن نظیر آسم و صرع
۳٫ افراد دارای بیماری های قلبی و عروقی
۴٫ بانوانی که در هر مرحله از بارداری هستند مگر با تأیید کتبی پزشک

توضیح ۱: عزیزانی که به تازگی مورد عمل جراحی قرار گرفته اند، افراد مبتلا به سایر بیماری ها که در مرحله ی درمان هستند و افرادی که به صورت روزانه یا دوره ای از دارو استفاده میکنند، می بایست از پزشک معالج خود گواهی صحت و سلامت دریافت و در موقع نام نویسی به سرپرست برنامه ارائه دهند.
توضیح ۲:لازم است همنوردان عزیز کلیه ی داروهای شخصی خود را به همراه داشته باشند و ترتیب و دوز مصرفی آنها را پیش از برنامه به آگاهی سرپرست برسانند.
توضیح ۳: دوستان عزیزی که هرگونه آلرژی (حساسیت) نسبت به مواد خوراکی، داروها، گیاهان، سم گزش و نیش حشرات دارند لازم است در موقع نام نویسی موضوع را به طور کامل برای سرپرست تشریح نمایند. افرادی که سابقه ی واکنش آلرژیک حاد (آنافیلاکسی) دارند، لازم است با سرپرست برنامه مشورت نمایند.

برخی از وسایل مورد نیاز*:
* این لیست پیشنهادی است و شامل همه ی لوازم مورد نیاز نمی باشد.
کوله بزرگ (معمولا حجم ۶۰ تا ۷۵ لیتر(
چادر ۲ پوش کوهنوردی هر ۲ یا ۳ نفر یک تخته
کفش مناسب صعود  (حداقل کفش کوهنوردی تک پوش(
جوراب مناسب ( ۲جفت)
کلنگ کوهنوردی
کرامپون یا یخ شکن ۶ شاخه

صندل برای عبور از رودخانه
لباس مناسب فصل
بالاپوش گرتکس
ظرف حمل آب به میزان ۲ لیتر
کپسول گاز و سر شعله استاندارد کمپینگ
کیت کمک های اولیه وداروهای شخصی
کلاه آفتابگیر
چراغ پیشانی با یک دست باطری اضافه
پوشاک اضافه
وسایل بهداشتی شخصی
تغذیه ترجیحاً خانگی برای طول برنامه مطابق با توضیحات روزشمار برنامه

ملاحظات کوله چینی و توشه سفر:
با توجه به اجرای برنامه به صورت کوله سنگین ، کلیه وسایل خود را داخل یک کوله و با رعایت سبک باری قرار دهید.

همچنین به علت احتمال عبور از رودخانه و نیز احتمال بارش در طول مسیر ماشین رو کوله های خود را حتما آبندی کنید

ملاحظات غذایی:
لطفاً برای حفظ محیط زیست، حفظ سلامتی خود و پیش گیری از مسمومیت ها، از همراه آوردن کنسروجات و مواد خوراکی حاوی مواد نگه دارنده خودداری فرمایید. برای مطالعات بیشتر در خصوص تغذیه و آشپزی در کوهستان به جزوات مربوطه در بخش کتابخانه دیجیتال سایت گروه کوهنوردی اسپادانا مراجعه فرمایید.

ملاحظات زیست محیطی و گردشگری مسئولانه:
همه ی ما شرکت کنندگان در برنامه های گروه اسپادانا متعهد هستیم مرامنامه زیست محیطی گروه اسپادانا را مطالعه کرده و به آن پایبند باشیم.

مرامنامه را از اینجا بخوانید.

پیش بینی رویداد برنامه:

روز اول پنجشنبه ۳۰/۰۲/۹۵ :
حدود ساعت ۷ بعدازظهر( کوله ها روی باربند مینی بوس بسته شده ) حرکت خود را از اصفهان به سمت قزوین شروع  می کنیم.

لازم به توضیح است که شام پنجشنبه و صبحانه روز جمعه و همچنین لوازمی که در این مدت مورد نیاز شماست را در مینی بوس همراه داشته باشید .کوله های سنگین پس از بسته شدن روی باربند تا روستای پراچان قابل دسترسی نخواهند بود.

پس از گدشتن از آبیک و نرسیده به قزوین به سمت طالقان حرکت می کنیم.نرسیده به طالقان مسیر خود را به سمت روستای پراچان تغییر خواهیم داد .پیشبینی میشود که حدود ساعت ۹ صبح به پراچان برسیم.

روز دوم  جمعه ۳۱/۰۲/۹۵ :

برنامه امروز حرکت از روستای پراچان به سمت دومچه خواهد بود که شامل عبور از رودخانه ،مشاهده طبیعت زیبا، معدن سنگ گرانیت و همچنین سنگ دروازه خواهد بود.

در این روز حدود ۱۰۰۰ متر صعود و ۱۲ کیلومتر کوهپیمایی خواهیم داشت

لازم به ذکر است که درصورت به وجود نیامدن شرایط خاص آب آشامیدنی از طریق چشمه های میان راه قابل دسترسی خواهد بود.

روز سوم شنبه ۰۱/۰۳/۹۵ :

این روز سنگین ترین روز برنامه است ، صبح زود پس از خوردن صبحانه و برداشتن آب (حدود ۲ لیتر ) حرکت خود را شروع کرده و پس از کمی صعود به سمت شمال و انجام یک حرکت عرضی به سمت غرب و عبور از یخچال خود را به بیشترین ارتفاع  موجود در برنامه خواهیم رسید.پس از آن به سمت پایین و دره سه هزار سرازیر شده و به سرچشمه رود خواهیم رسید.پس از رسیدن به سرچشمه میتوانیم از آب آن استفاده کنیم.پس از گذر از رودخانه و ادامه مسیر به آبگرم سه هزار و محل کمپ خواهیم رسید.

در این روز حدود ۸۰۰ متر صعود و ۶۰۰ متر فرود و همچنین ۱۴  کیلومتر کوهپیمایی خواهیم داشت.

روز چهارم یکشنبه ۰۲/۰۳/۹۵ :

در این روز حرکت ما از آب گرم به سمت روستای شهرستان خواهد بود .در صورت مناسب بودن شرایط جوی و سالم بودن پل قبل از روستای درجان مشکل خاصی در طول مسیر وجود نخواهد داشت.ولی در غیر این صورت باید انتظار عبور از رودخانه ای خروشان را داشته باشیم.و ………

اتمام مسیر پیمایش سنگین ولی لذت بخش

پس از رسیدن به محل مینی بوس بلافاصله به سمت اصفهان حرکت خواهیم کرد .پیشبینی میشود که حدود ساعت ۵ صبح اصفهان باشیم.

در این روز حدود ۶۰۰ متر فرود و همچنین ۱۰   کیلومتر کوهپیمایی خواهیم داشت.

فرایند نام نویسی:
۱٫ مطالعه دقیق این اطلاعیه و پذیرش شرایط شرکت در برنامه های گروه کوهنوردی اسپادانا
۲٫ تکمیل و ارسال فایل مشخصات فردی از اینجا (کلیک کنید). اگر قبلا پر نموده اید نیازی به ارسال مجدد نیست.
۳٫ ابتدا تماس با سرپرست برنامه (۰۹۳۳۶۳۵۸۶۱۵) و ثبت نام قطعی در صورت وجود ظرفیت   و داشتن شرایط مناسب شرکت در برنامه طبق نظر سرپرست و مشاور فنی برنامه.
۴٫ و سپس واریز مبلغ ۱۴۰ هزارتومان ) علی الحساب تا روز جمعه ۹۵/۰۲/۲۴  به شماره کارت)  ۶۱۰۴۳۳۷۸۶۷۹۴۵۷۹۰  بانک ملت به نام حسن مرشدی
۵٫ ارسال کد رهگیری به صورت پیامک به شماره (۰۹۳۳۶۳۵۸۶۱۵) تا روز جمعه ۹۵/۰۲/۲۴  

توجه: عدم ارسال پیامک واریز وجه، به منزله عدم نام نویسی خواهد بود.
توضیح: در صورت انصراف از برنامه پس از واریز وجه، در صورتی که زمان کافی و جایگزین واجد شرایط برنامه برای شما نداشته باشیم مبلغ واریزی پس داده نخواهد شد.

نکات مهم برنامه:
۱٫ گروه کوهنوردی اسپادانا یک نهاد مردمی خودجوش است که بر طبق اساسنامه و زیر نظر و مجوز هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان اصفهان فعالیت می کند. با توجه به اجرای دوستانه و افتخاری این گونه برنامه ها بدیهی است در برابر حوادث و اتفاقات پیش آمده در طول برنامه هیچ مسئولیتی متوجه سرپرست برنامه و مدیران گروه نیست. همه ی شرکت کنندگان به صورت کاملاً اختیاری و با علم به این که محیط کوهستان و حتی جاده ها مستعد هرگونه خطرات جانی و مالی است در این برنامه شرکت می کنیم و مسئولیت هر حادثه ای را از لحظه ی شروع تا پایان برنامه خود شخصاً می پذیریم. همه ی ما باید این تصمیم شخصی و پذیرش خطرات ناشی از آن را به آگاهی نزدیکان درجه یک خود (پدر، مادر، همسر، فرزندان و …) برسانیم. همه ی شرکت کنندگان باید فرم رضایت نامه را پیش از برنامه تکمیل، امضا و منقوش به اثر انگشت نمایند.

 1.  در کلیه برنامه های گروه اسپادانا، همراه داشتن یا مصرف هرگونه دخانیات نظیر: قلیان، سیگار، مواد افیونی و هرگونه نوشیدنی الکلی چه به صورت علنی و چه در خفا اکیداً ممنوع است.
 2. رعایت حریم های اخلاقی، شئونات مذهبی، هنجارهای اجتماعی و احترام به همنورد و پیشکسوت باید سرمشق همه ی همنوردان و شرکت کنندگان عزیز باشد. گروه اسپادانا پایبندی ویژه ای به اصل اخلاقی بودن برنامه های خود دارد. سپاسگزاریم که ما را در اجرای این مهم همراهی می فرمایید.
 3. برای سلامتی عزیزان، حفظ نظم گروه و مصالح دیگر، کلیه مراحل اجرای برنامه برای شرکت کنندگان عزیز تابع نظر سرپرست برنامه می باشد.
 4. نظم در طول این برنامه مهم ترین مسئولیت همه ی ماست. رعایت نظم در سروقت حاضر شدن، نظم در حفظ محیط زیست و نظم در حرکت، وظیفه ی ما در برابر یکدیگر خواهد بود. این یک تعهد اخلاقی بین همه ی ماست تا ضمن محترم شمردن حقوق یکدیگر، برنامه ای با صفا و صمیمیت اجرا کنیم.
 5. در این برنامه بیدارباش عمومی داده نخواهد شد و صرفاً زمان حرکت اعلام خواهد شد، مگر برای عزیزانی که خودشان بخواهند بیدارشان کنیم. پس بنا به روحیات و میل خودتان لطفاً زمانی از خواب برخیزید که زمان کافی برای خوردن صبحانه و جمع آوری کمپ داشته باشید و پیش از ساعت اعلام شده آماده حرکت باشید.
 6. با توجه به شرایط متغیر آب و هوایی، پیش بینی دقیق تر آب و هوا و هرگونه تغییرات احتمالی روزهای نزدیک به اجرای برنامه به همنوردان اطلاع داده خواهد شد.
 7. همنوردان عزیز باید شخصاً نسبت به همراه داشتن تجهیزات مناسب برنامه به ویژه در تغییرات ناگهانی آب و هوا دقت لازم را داشته باشند. در صورت نقص در تجهیزات کلیه عواقب ناشی از آن به عهده ی شرکت کننده عزیز خواهد بود.
 8. برای تهیه غذا در طول برنامه، می توانید از زمان های استراحت شب برای آشپزی استفاده کنید. مراقب باشید غذاهایی که از خانه می آورید در طول برنامه فاسد نشود.
 9. لطفاً کلیه مایحتاج سفر خود را از اصفهان تهیه کرده و هیچ خریدی را موکول به زمان سفر نکنید.
 10. لطفاً اشکالات و پیشنهادهای شخصی خودتان نسبت به سرپرستی و مسائل جاری برنامه را در طول برنامه به صورت خصوصی با سرپرست برنامه در میان بگذارید و از برخورد مستقیم با سایر شرکت کنندگان خودداری فرمایید.
 11. عزیزانی که زمان های مشخصی را برای ادای فرائض دینی خود یا موارد مشابه در نظر دارند، لطفاً پیش از برنامه با سرپرست برنامه در میان بگذارند تا در حد توان بتوان برای این موضوع و رعایت حال این بزرگواران برنامه ریزی شود.
 12. مطابق رویه برنامه های کوهنوردی، هرگونه تغییر در برنامه از قبیل لغو یا تغییر در برنامه (شامل مسیر، زمان، وسیله نقلیه و …)، قبل یا حین برنامه بر اساس شرایط با تشخیص و تصمیم سرپرست امکان پذیر است.
 13. با توجه به دور از دسترس بودن امکانات بهداشتی و درمانی در طول برنامه همه ی ما باید مراقب ابتلا به بیماری ها در طول برنامه باشیم. مسمومیت های غذایی و آب را بسیار جدی بگیرید.
 14. هرگونه احساس ناراحتی و بیماری نظیر سردرد، سرگیجه، تنگی نفس، گرفتگی عضلات، حالت تهوع، اسهال و استفراغ و … را در اسرع وقت با سرپرست در میان بگذارید.
  در پایان امیدواریم بتوانیم سفری خاطره انگیز، بی خطر و سرشار از شادی را در کنار یکدیگر تجربه کنیم.

ارتباط با سرپرست برنامه:  حسن مرشدی ۰۹۳۳۶۳۵۸۶۱۵

                                    ghhmor@yahoo.com    

تصاویر منطقه برنامه :

(منبع : گزارش برنامه اجرا شده در گروه کوهنوردی اسپادانا )

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*