اخبار و اعلامیه ها
خانه / اطلاع رسانی ثبت نام برنامه ها / پیش گزارش برنامه “صعود قله گلستان کوه و دشت لاله های واژگون” – اردیبهشت ۹۶

پیش گزارش برنامه “صعود قله گلستان کوه و دشت لاله های واژگون” – اردیبهشت ۹۶

“صعود به قله گلستان کوه و دشت لاله های واژگون
برگزار کننده : گروه کوهنوردی اسپادانا
زمان اجرای برنامه : جمعه ۹۶/۰۲/۱۵
منطقه : خوانسار
مبدا و زمان حرکت از اصفهان : محوطه پارکینگ زیر پل وحید – زمان حرکت متعاقبا اعلام می گردد. (بامداد جمعه)
سطح برنامه : کوهنوردی
پیش نیاز : توانایی افزایش ۱۰۰۰ متر ارتفاع، سلامت کامل جسمی و روحی ، کارت بیمه ورزشی و تکمیل فرم اطلاعات فردی گروه از طریق سایت
هزینه : علی الحساب ۳۰ هزار تومان

معرفی منطقه :
سراسر منطقه ی حفاظت شده گلستان کوه پر از جاذبه های طبیعی است که هر یک جلوه ای تماشایی را به منطقه بخشیده اند. با قدم زدن و دیدن این زیبایی ها می توانید در آنها غرق شوید و هدیه ای از جنس آرامش از طبیعت بگیرید. چشمه های پر آب که سخاوت طبیعت را به رخ بینندگان می کشند در جای جای منطقه وجود دارند و آب گوارایی را از قلب زمین به هستی، هدیه می کنند. شاید با ارزش ترین گنجینه ی منطقه، دشت لاله های واژگون باشد که لباس متفاوتی را بر تن طبیعت می نشاند و منظره ای کم نظیر را در فصل بهار به وجود می  آورد.

این کوه از پوشش گیاهی خوبی برخوردار می باشد: لاله های واژگون (گل سر به زیر محجوب ایرانی ) ،گز انگبین ،گزعلفی ،ریواس ،کنگر،مرزنجوش ،آویشن ،قارچ  ،بادام ،تره و پیاز کوهی ،گون ،موسیر ،و دیگر گیاهان دارویی و علوفه ای که این رشته کوه را به منطقه ای غنی از دیدگاه گیاه پزشکی و همچنین مرتع مناسب جهت چرای دام و رونق زنبور داری بدل کرده است. ین منطقه  در فصل بهار مملو از گلهای طبیعی به ویژه لاله سرخگون است که به رنگ سرخ مایل به بنفش بوده و از روز چهلم تا شصتم بعد از عید شکفته می‌شوند و در موقع وزش باد سیر و روشن می‌شوند.

طبیعت بکر و وجود چشمه‌های پرآب، این دشت زیبا را به نقطه ای بی نظیر در استان اصفهان بدل کرده است. لاله واژگون اسامی دیگری مانند گل اشک و اشک مریم هم دارد . دلیل این نامگذاری این است که مقداری شبنم در بین این گل‌ها جمع میشود و سپس از گل به پایین می‌چکد .عمر این گیاه بسیار کوتاه است و گل دهی آن از اوایل اردیبهشت آغاز و تا اواخر همین ماه پایان می‌پذیرد . می‌گویند این گل در آن زمان که گلوی سیاوش با تیغ تیز گرسیوز آشنا میشد شاهد ماجرا بود. این گیاه نخستین بار در سال ۱۵۷۶ میلادی به وسیله جهانگردان اروپایی از ایران به اتریش برده شد. شیوه پرورش لاله واژگون در باغها و گلخانه‌ها در سطح وسیعی از اروپا رواج دارد در حالی که این گل در فلات ایران به طور طبیعی رشد و نمو می‌کند …

برخی وسایل مورد نیاز : کوله یک روزه ،کفش کوهنوردی ساقدار مناسب ،زیر انداز، عینک، باطوم ،بادگیر ،لباس گرم ،هدلامپ ،صبحانه ،ناهار ،آب.
آخرین فرصت ثبت نام : تا پایان شب سه شنبه.
جهت ثبت نام : 
۱_ تماس با سرپرست برنامه ۰۹۱۳۲۰۸۰۸۸۶ – بهزادی
۲_ واریز هزینه برنامه به شماره کارت ۵۸۵۹ ۸۳۱۰ ۱۲۶۷ ۷۰۷۵ به نام محسن بهزادی بانک تجارت
۳_ ارسال کد رهگیری به شماره همراه

 تصاویری از منطقه:

قله گلستان کوه خوانسار

لاله های وا›گون - خوانسار

دشت لاله های واژگون - خوانسار

لاله های واژگون - خوانسار

قله گلستان کوه - خوانسار

دشت لاله های واژگون - خوانسار

دشت لاله - خوانسار

دشت لاله های واژگون - خوانسار

دشت لاله های واژگون - خوانسار

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*