اخبار و اعلامیه ها
خانه / اطلاع رسانی ثبت نام برنامه ها / اطلاعیه ثبت نام برنامه “تنگ بن رود و سیلاری” – ۲ و ۳ شهریور ماه ۱۳۹۶

اطلاعیه ثبت نام برنامه “تنگ بن رود و سیلاری” – ۲ و ۳ شهریور ماه ۱۳۹۶

“تنگ بن رود و  سیلاری” (سی سخت کهکیلویه و بویر احمد)

تنگه زیبای سیلاری در شمال شهر سی سخت شرق پاتاوه و غرب قله قاش مستان بلندترین قله رشته کوه زیبای دنا قرار دارد. وجود رودخانه پر آب درون تنگه و دیواره های بلند جذابیت های آن را افزایش داده است. آب تنگ سیلاری از بن رود و چشمه خرسی و تنگ ناری و… تامین می شود. برای رسیدن به ابتدای تنگ و آبشار سیلاری بایست از سمت سی سخت وارد شد و از میان جنگلهای بلوط عبور کنیم که طبیعت بکر و خوبی دارد.

بازه ی زمانی: بعداز ظهر پنج شنبه ۲ شهریور تا شامگاه جمعه ۳ شهریور ۱۳۹۶

مجری برنامه: گروه کوهنوردی اسپادانا

نوع برنامه: کوهپیمایی نیمه سنگین

مبدا و زمان حرکت: حوالی ساعت ۱۶ روز پنج شنبه ۲  شهریور ۹۶ – شهر اصفهان

وسیله نقلیه: مینی بوس بنز

تعداد: محدود می باشد – حداکثر ۱۵ نفر

شرط تشکیل: شرایط مناسب آب و هوا

اهداف برنامه:
بهره مندی ازمناطق بکر و طبیعت زیبای شهرستان سی سخت استان کهکیلویه وبویراحمد
تقویت پیوندهای دوستی و اجتماعی میان همنوردان اسپادانا
تقویت روحیه ی اعتماد به نفس

بالا بردن توان و آمادگی جسمانی

مسئولیت های گروهی:

سرپرست: مینا بازشوشتری

سایر مسئولیت ها درزمان برنامه مشخص میشود.

سطح برنامه:
کوهپیمایی نیمه سنگین با کوله سبک در طی ۱ روز – حدود ۱۸ کیلومتر پیمایش

پیش نیاز:
روحیه ی ورزشی قوی و اعتماد به نفس بالا، کارت بیمه ورزشی سال ۹۶، آمادگی جسمانی بالا، سلامت کامل سیستم قلبی عروقی

ملاحظات پزشکی و سلامتی:

شرکت کنندگان اظهار می دارند در هیچ یک از دسته های زیر قرار ندارند:

افراد دارای هرگونه اعتیاد به دخانیات، الکل، مواد مخدر و …

افراد دارای بیماری های مزمن نظیر آسم و صرع

افراد دارای بیماری های قلبی و عروقی

بانوانی که در هر مرحله از بارداری هستند مگر با تأیید کتبی پزشک

افرادی که در فاصله ی ۴۸ ساعت پیش از برنامه در برنامه ی اهدای خون شرکت کرده اند.

توضیح ۱: عزیزانی که به تازگی مورد عمل جراحی قرار گرفته اند، افراد مبتلا به سایر بیماری ها که در مرحله ی درمان هستند و افرادی که به صورت روزانه یا دوره ای از دارو استفاده میکنند، می بایست از پزشک معالج خود گواهی صحت و سلامت دریافت و در موقع نام نویسی به سرپرست برنامه ارائه دهند.

توضیح ۲: لازم است همنوردان عزیز کلیه ی داروهای شخصی خود را به همراه داشته باشند و ترتیب و دوز مصرفی آنها را پیش از برنامه به آگاهی سرپرست برسانند.

توضیح ۳: دوستان عزیزی که هرگونه آلرژی (حساسیت) نسبت به مواد خوراکی، داروها، گیاهان، سم گزش و نیش حشرات دارند لازم است در موقع نام نویسی موضوع را به طور کامل برای سرپرست تشریح نمایند. افرادی که سابقه ی واکنش آلرژیک حاد (آنافیلاکسی) دارند، لازم است با سرپرست برنامه مشورت نمایند.

برخی از وسایل مورد نیاز:

*این لیست پیشنهادی است و شامل همه ی لوازم مورد نیاز نمی باشد.

 • کوله کوهنوردی متناسب با ۱ روز برنامه (معمولا حجم ۴۰-۴۵ لیتر)_وسایل شب مانی در ماشین خواهد ماند.
 • کیسه خواب با دمای راحتی حدود صفر درجه
 • زیراندازکیسه خواب
 • کفش کوهنوردی ساقدارو مناسب جهت عبور از رودخانه
 • صندل (اختیاری)
 • کاپشن گرتکس یا بادگیر
 • طناب انفرادی
 • ظرف حمل آب به میزان ۵/۱ لیتر
 • کیت کمک های اولیه شخصی
 • کیت بقا در کوهستان
 • باتون کوهنوردی ۱ جفت
 • کلاه آفتابگیر و ضد آفتاب
 • داروهای شخصی و کیت کمکهای اولیه
 • چراغ پیشانی با یک دست باطری اضافه
 • لباس خنک
 • پوشاک اضافه
 • بند کفش اضافه
 • کیسه پلاستیک بزرگ یا Dry Bag جهت آب بندی وسایل در کوله
 • وسایل بهداشتی و نظافت
 • بیمه ورزشی و کارت شناسایی
 • دو وعده شام ، یک وعده ناهار و یک وعده صبحانه
 • تغذیه ترجیحاً خانگی برای طول برنامه مطابق با توضیحات روزشمار برنامه

توضیح : آوردن چادر منوط به نداشتن محلی جهت اسکان می باشد.

ملاحظات کوله چینی و توشه سفر:

 • با توجه به اینکه شب مانی در نزدیک مینی بوس میباشد، میتوانید فقط یک کوله همراه داشته باشید و برای پیمایش وسایل شب مانی را در مینی بوس قراردهید. بنابراین اگر کوله چندروزه همراه می آورید برای حرکت ۵ شنبه وسایل دم دستی و شام خود را فقط در مینی بوس همراه داشته باشید.

نکته : البته درمورد شب مانی شب قبل از برنامه هماهنگ میشود.

 • توصیه می شود از آوردن پوشاک (بالاپوش، دستکش، کلاه، جوراب و …) با جنس الیاف طبیعی تمام نخ (cotton) و بافت خودداری نمایید. پوشاک با ترکیبی از الیاف مصنوعی بهترین گزینه می باشند.
 • -قبل از برنامه قسمت پشتی (Torso) کوله پشتی خود را تنظیم نمایید تا بهینه ترین وضعیت را نسبت به بدن شما داشته باشد.

 ملاحظات غذایی:

لطفاً برای حفظ محیط زیست، حفظ سلامتی خود و پیش گیری از مسمومیت ها، از همراه آوردن کنسروجات و مواد خوراکی حاوی مواد نگه دارنده خودداری فرمایید. برای مطالعات بیشتر در خصوص تغذیه و آشپزی در کوهستان به جزوات مربوطه در بخش کتابخانه دیجیتال سایت گروه کوهنوردی اسپادانا مراجعه فرمایید.

ملاحظات زیست محیطی و گردشگری مسئولانه:

همه ی ما شرکت کنندگان در برنامه های گروه اسپادانا متعهد هستیم مرامنامه زیست محیطی گروه اسپادانا را مطالعه کرده و به آن پایبند هستیم.

مرامنامه را از اینجا بخوانید.

پیش بینی رویداد برنامه:

روز اول : پنجشنبه ۰۲/۰۶/۱۳۹۶

بعدازظهر این روزبهاری با لبی خندان و رویی گشاده حوالی ساعت ۱۶:۰۰ در محل قرار گروه منتظرتان هستم. بلافاصله پس از بار زدن کوله ها سوار بر ماشین شده و سفر ۵/۱ روزه ی خود را به سمت سی سخت مرکز شهرستان دنا آغاز میکنیم، شام در مینی بوس صرف میشود. حدود ساعت ۲۲:۰۰  در این شهر در مکانی که برای اسکان درنظرگرفته میشود ،شبی آرام را پشت سر خواهیم گذاشت.

روز دوم : جمعه ۰۳/۰۶/۱۳۹۶

صبح حوالی ساعت ۰۵:۰۰ با ماشین تا ابتدای تنگ بن رود میرویم و از مینی بوس جداشده، وسایل اضافه را داخل مینی بوس قرارداده و وسایلی که برای پیمایش یک روزه نیاز است شامل صبحانه ، آب ، ناهار، لوازم ضدآفتاب ، باتوم وداروهای شخصی و طناب انفرادی و … که درلیست لوازم پیشنهادی هست رادرکوله های خود همراه داشته باشید. حدود ۱۸ کیلومتر پیمایش درپیش خواهیم داشت که ازداخل آب نیز میباشد . قسمت عمده مسیر به سمت پایین میباشد. که نهایتا روستای کره سواربر مینی بوس شده وبه سمت اصفهان حرکت خواهیم کرد ، درساعات پایانی شب خواهیم رسید.

فرایند نام نویسی:

مرحله ۱: مطالعه کامل فایل و تطبیق شرایط روحی و جسمی خود با شرایط برنامه و شرایط شرکت در برنامه های گروه کوهنوردی اسپادانا

مرحله ۲: تماس تلفنی با سرپرست برنامه و قطعی کردن ثبت نام در صورت وجود ظرفیت

مرحله ۳: واریز علی الحساب مبلغ ۶۵ هزار تومان (۰۰۰/۶۵۰ ریال) به شماره کارت ۰۲۲۵-۳۹۳۰-۶۳۱۸-۵۸۹۴   و یا به شماره شبای IR700130100000000048744773 بانک رفاه  به نام مینا بازشوشتری زاده

مرحله ۴: ارسال پیامک حاوی تاریخ وساعت واریز تا  سه شنبه۳۱/۰۵/۱۳۹۶ ساعت ۱۰ شب. عدم ارسال پیامک تا تاریخ فوق (حتی در صورت واریز وجه) به منزله عدم نام نویسی است!

مرحله ۵: تکمیل و ارسال فایل اطلاعات فردی و پزشکی فقط برای مهمانان از اینجا (کلیک کنید)  تا سه شنبه ۳۱/۰۵/۱۳۹۶ .و ارسال آن به ایمیل spadana.nature@gmail.com  اگر قبلاً این فرم را تکمیل نموده اید و اطلاعات شما تغییر نکرده است، نیازی به تکمیل مجدد  آن نیست.

توضیح: در صورت انصراف از برنامه پس از واریز وجه، فقط در صورتی که زمان کافی و جایگزین واجد شرایط برنامه برای شما داشته باشم مبلغ واریزی شما به صورت کامل پس داده خواهد شد.

نکات مهم برنامه:

 1. گروه کوهنوردی اسپادانا یک نهاد مردمی خودجوش است که بر طبق اساسنامه و زیر نظر و مجوز هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان اصفهان فعالیت می کند. با توجه به اجرای دوستانه و افتخاری این گونه برنامه ها بدیهی است در برابر حوادث و اتفاقات پیش آمده در طول برنامه هیچ مسئولیتی متوجه سرپرست برنامه و مدیران گروه نیست. همه ی شرکت کنندگان به صورت کاملاً اختیاری و با علم به این که محیط کوهستان و حتی جاده ها مستعد هرگونه خطرات جانی و مالی است در این برنامه شرکت می کنیم و مسئولیت هر حادثه ای را از لحظه ی شروع تا پایان برنامه خود شخصاً می پذیریم. همه ی ما باید این تصمیم شخصی و پذیرش خطرات ناشی از آن را به آگاهی نزدیکان درجه یک خود (پدر، مادر، همسر، فرزندان و …) برسانیم. همه ی شرکت کنندگان باید فرم رضایت نامه را پیش از برنامه تکمیل، امضا و منقوش به اثر انگشت نمایند.
 2. در کلیه برنامه های گروه اسپادانا، همراه داشتن یا مصرف هرگونه دخانیات نظیر: قلیان، سیگار، مواد افیونی و هرگونه نوشیدنی الکلی چه به صورت علنی و چه در خفا اکیداً ممنوع است.
 3. رعایت حریم های اخلاقی، شئونات مذهبی، هنجارهای اجتماعی و احترام به همنورد و پیشکسوت باید سرمشق همه ی همنوردان و شرکت کنندگان عزیز باشد. گروه اسپادانا پایبندی ویژه ای به اصل اخلاقی بودن برنامه های خود دارد. سپاسگزاریم که ما را در اجرای این مهم همراهی می فرمایید.
 4. برای سلامتی عزیزان، حفظ نظم گروه و مصالح دیگر، کلیه مراحل پیمایش برای شرکت کنندگان عزیز تابع نظر سرپرست برنامه می باشد.
 5. نظم در طول این برنامه مهم ترین مسئولیت همه ی ماست. رعایت نظم در سروقت حاضر شدن، نظم در حفظ محیط زیست و نظم در حرکت، وظیفه ی ما در برابر یکدیگر خواهد بود. این یک تعهد اخلاقی بین همه ی ماست تا ضمن محترم شمردن حقوق یکدیگر، برنامه ای با صفا و صمیمیت اجرا کنیم.
 6. در این برنامه بیدارباش عمومی داده نخواهد شد و صرفاً زمان حرکت اعلام خواهد شد، مگر برای عزیزانی که خودشان بخواهند بیدارشان کنیم. پس بنا به روحیات و میل خودتان لطفاً زمانی از خواب برخیزید که زمان کافی برای خوردن صبحانه و جمع آوری وسایل شب مانی داشته باشید و پیش از ساعت اعلام شده آماده حرکت باشید.
 7. با توجه به شرایط متغیر آب و هوایی، پیش بینی دقیق تر آب و هوا و هرگونه تغییرات احتمالی روزهای نزدیک به اجرای برنامه به همنوردان اطلاع داده خواهد شد.
 8. مسئولیت های گروهی شامل مسئول فنی، امداد و نجات، عقب دار، سرقدم، گزارش نویس، عکاس و … حسب مورد پیش یا حین برنامه مشخص خواهد شد. مسئولیت پذیری و کار گروهی در موفقیت برنامه های کوهنوردی سهم اصلی را بازی می کند.
 9. همنوردان عزیز باید شخصاً نسبت به همراه داشتن تجهیزات مناسب برنامه به ویژه در مواجهه با هوای سرد و طوفانی و تغییرات ناگهانی آب و هوا دقت لازم را داشته باشند. در صورت نقص در تجهیزات کلیه عواقب ناشی از آن به عهده ی شرکت کننده عزیز خواهد بود.
 10. لطفاً کلیه مایحتاج سفر خود را حتی الامکان از اصفهان تهیه کرده و خریدی را موکول به زمان سفر نکنید.
 11. لطفاً اشکالات و پیشنهادهای شخصی خودتان نسبت به سرپرستی و مسائل جاری برنامه را صرفاً موکول به جلسه ی انتقادات و پیشنهادات پایان برنامه نکنید و در طول برنامه هم هر نکته ای که به ذهنتان می رسد را خصوصی به بنده منتقل کنید تا بتوانم در طول برنامه برای اصلاح نواقص و پیش گیری از به وجود آمدن مشکلات بعدی از آن استفاده کنم. البته در پایان برنامه هم کلیه انتقادات و نظرات خودتان را برای یادآوری بنده و استفاده ی دیگران به اشتراک جمعی بگذارید.
 12. عزیزانی که زمان های مشخصی را برای ادای فرائض دینی خود در نظر دارند، لطفاً پیش از برنامه با بنده در میان بگذارند تا در حد توان بتوانم برای این موضوع و رعایت حال این بزرگواران برنامه ریزی کنم.
 13. پیش بینی هزینه برنامه بسته به تعداد شرکت کنندگان و نوع وسیله نقلیه، برای هرنفر حدود ۶۵ هزارتومان است که در صورت کاهش یا افزایش هزینه ها حسب مورد بر روی پیک افراد اعمال می شود.
 14. مطابق رویه برنامه های کوهنوردی، هرگونه تغییر در برنامه از قبیل لغو یا تغییر در برنامه (شامل مسیر، زمان، وسیله نقلیه و )، قبل یا حین برنامه بر اساس شرایط با تشخیص و تصمیم سرپرست امکان پذیر است.
 15. با توجه به دور از دسترس بودن امکانات بهداشتی و درمانی در طول برنامه همه ی ما باید مراقب ابتلا به بیماری ها در طول برنامه باشیم. مسمومیت های غذایی و آب را بسیار جدی بگیرید.
 16. برای تهیه غذا در طول برنامه، می توانید از زمان استراحت شب برای آشپزی استفاده کنید. مراقب باشید غذاهایی که از خانه می آورید در طول برنامه فاسد نشود.
 17. هرگونه احساس ناراحتی و بیماری نظیر سردرد، سرگیجه، تنگی نفس، گرفتگی عضلات، حالت تهوع، اسهال و استفراغ و کوه گرفتگی ناشی از حضور در ارتفاع را در اسرع وقت با سرپرست در میان بگذارید.
 18. در پایان امیدوارم بتوانیم سفری خاطره انگیز، بی خطر و سرشار از شادی را در کنار یکدیگر تجربه کنیم.

ارتباط با سرپرست : ۰۹۱۳۱۲۹۰۵۴۴ شوشتری

عکس های منطقه:

تنگ بن رود و سیلاری

تنگ بن رود و سیلاری

تنگ بن رود و سیلاری

تنگ بن رود و سیلاری

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*