اخبار و اعلامیه ها
خانه / اطلاع رسانی ثبت نام برنامه ها / اطلاعیه ثبت نام برنامه ” کویر متین آباد و قلعه کرشاهی” ۱۸ اسفند ۱۳۹۶

اطلاعیه ثبت نام برنامه ” کویر متین آباد و قلعه کرشاهی” ۱۸ اسفند ۱۳۹۶

پیش گزارش برنامه کویر متین آباد و قلعه کرشاهی
۱– مشخصات کلی :
عنوان برنامه : بازدید از کویر متین آباد و قلعه کرشاهی تاریخ اجرای برنامه: ۱۸/۱۱/۹۶ مدت اجرای برنامه ( روز ) :۱ روز
سطح برنامه: سبک

پیش نیاز:

کارت بیمه ورزشی سال ۹۶

سلامت کامل سیستم قلبی عروقی

افراد بدون داشتن توان جسمی بالا می توانند در این برنامه شرکت کنند.

 

اهداف برنامه :

بازدید از قلعه زیبای کرشاهی

دیدن کویر زیبای متین آباد

بهره مندی از زیبایی های طبیعت منطقه

تقویت صمیمیت و پیوندهای دوستی و اجتماعی

 

زمان و مبدا حرکت: جمعه ۱۸ اسفند ۹۶ ساعت ۵ صبح، مکان حرکت اعلام خواهد شد. ظرفیت برنامه: ۱۶نفر
منطقه مربوطه: روستای متین آباد شهرستان بادرود  
 
تجهیزات گروهی باشگاه: بیسیم، جعبه کمک های اولیه
حداقل تجهیزات لازم:

کارت شناسایی و کارت بیمه ورزشی و دفترچه بیمه ، پول نقد، کفش اسپرت راحت ، چراغ پیشانی با یک دست باطری اضافه ، ظرف آب ۲ لیتری  ، زیر انداز سبک (درصورت نیاز)، کرم ضد آفتاب، کلاه لبه دار و عینک آفتابی، پاکت حمل زباله، تغذیه ترجیحاً خانگی برای طول برنامه مطابق با توضیحات روزشمار برنامه

پتانسیل سایر ورزشهای کوهستانی در منطقه :

دوچرخه سواری ، کویرنوردی

فصول مناسب: ۶ ماه آخر سال
مسئولیت ها و تلفن های ضروری:

۱-    سرپرست : مریم مظاهری ۰۹۱۳۱۶۷۱۷۲۴

۲-    پشتیبان برنامه: متعاقبا اعلام می شود

۳-    راننده وسیله نقلیه: مینی بوس بنر، متعاقبا اعلام می شود.

۲-شرح جزییات برنامه:
    صبح روز جمعه ۱۵ دقیقه قبل از موعد یعنی ۴:۴۵ در محلی که اعلام خواهد شد دورهم جمع می شویم تا راس ساعت ۵ به سمت مقصد حرکت کنیم.بعد از گذر از شهرستان بادرود و صرف صبحانه در پارک این شهرستان، وارد روستای متین آباد شده و سپس ۲۶ کیلومتر جاده خاکی صافی را به سمت قلعه کرشاهی ادامه می دهیم، که به استناد محققان و کارشناسان بعد از ارگ بم، این قلعه با قدمتی پیش از اسلام دومین بنای خشتی ایران محسوب می گردد. قدمت تاریخی قلعه کرشاهی و شالوده اولیه این قلعه به پیش از اسلام باز می‌گردد. قلعه تدافعی کرشاهی از جهت سازماندهی و انسجام فضایی، یکی از کامل‌ترین و مستحکم‌ترین قلعه‌های محدوده آران و بیدگل و شهرهای اطراف آن محسوب می‌شود. این قلعه در زمان حمله مغول به عنوان پایگاهی برای مبارزه، به خوبی توانسته در جنگی نابرابر مقابل یورش وحشیانه دشمن مقاومت کند. قلعه کرشاهی در دوره‌های مختلف از جمله در زمان حمله مغول بازسازی شده تا جلوی پیشروی دشمن که ازاره کویر قصد حمله به نواحی مرکزی ایران را داشته‌است گرفته شود.

پس از دیدن این قلعه زیبا و اطراف آن به سمت کویر متین آباد بازمی گردیم تا در آنجا از زیبایی ها و جذابیت های این کمپ استفاده کنیم از جمله:

لذت بردن از رمل ها، شترسواری، موتورسواری در رمل ها، بازدید از مزارع پرورش شتر، شترمرغ و اسب. هنگامی که به قسمت پرورش و نگهداری شتر رفتید، یادتان باشد که اکثر شتر‌ها اسم دارند. حنا، جمیله، خان، برفی، طوسی، آهو، سالار، گلی و … .

استفاده از ویژگی‌های آب و هوایی، مدیتیشن در شن‌ها و عکاسی از مناظر بی‌بدیل روز، به دلیل شرایط خاص اقلیمی منطقه، انواع صیفی‌جات و سبزیجات متناسب با فصول مختلف در مزرعه کمپ کشت می‌شود که تماماً بدون استفاده از سموم شیمیایی بوده و به‌صورت ارگانیک تولید می‌گردند.

حوالی ساعت ۶ از منطقه حرکت کرده و به سمت اصفهان حرکت می کنیم و پیش بینی می شود حوالی ساعت ۹ اصفهان باشیم.

۳- آدرس و کروکی محل:
 

 

نقشه راههای دریافتی از  http://www.google.com/maps

 

 ۴- عکس های برنامه :

 

 

 

 

 

 

 

۵ – فرایند نام نویسی:
–  لطفاً این اطلاعیه را به صورت دقیق و کامل مطالعه فرمایید و شرایط روحی، جسمی و سلامتی خود را با شرایط برنامه مطابقت فرمایید.به ویژه تقاضا داریم روحیه خود برای همکاری در اجرای یک برنامه بسنجید و سپس برنامه را ثبت نام کنید.

– لطفاً در صورتی که عضو گروه اسپادانا نیستید و یا تاکنون فرم اطلاعات فردی و پزشکی گروه را تکمیل نکرده اید، فرم خام آن را از قسمت آرشیو فرم ها در سایت گروه دانلود کرده ، تکمیل و به آدرس spadana.nature@gmail.com  ایمیل فرمایید.

– برای ثبت نام، ابتدا تمایل خود برای حضور در برنامه را به سرپرست برنامه (۰۹۱۳۱۶۷۱۷۲۴)  اعلام بفرمایید. سپس درصورت وجود ظرفیت خالی، لطفا حداکثر تا قبل از روز  سه شنبه ۱۵ اسفند ماه مبلغ علی الحساب  ۳۵  هزارتومان  (به شماره کارت ۹۵۱۵-۵۲۳۰-۳۳۷۸-۶۱۰۴ واریز نموده و بلافاصله مبلغ و ساعت دقیق واریز خود را اطلاع دهید.عدم ارسال پیامک واریز تا موعد مقرر = عدم ثبت نام و جایگزینی افراد رزرو

توضیح ۱: اولویت ثبت نام قطعی با افرادی است که زودتر تصمیم بگیرند و با واریز مبلغ برنامه ، ثبت نام خود را قطعی نمایند.

توضیح ۲: مبلغ برنامه علی الحساب است و پس از برنامه اضافه پرداخت و یا کسری پرداخت بر حسب هزینه های انجام شده با شرکت کننده تسویه می گردد.

توضیح ۳: در صورت انصراف از برنامه پس از واریز وجه، در صورت عدم وجود زمان کافی و جایگزین واجد شرایط برنامه، کل هزینه واریزی یا بخشی از آن بازگردانده نخواهد شد.

 

۶- نکات مهم برنامه:
۱٫     گروه کوهنوردی اسپادانا یک نهاد مردمی خودجوش است که بر طبق اساسنامه و زیر نظر و مجوز هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان اصفهان فعالیت می کند. با توجه به اجرای دوستانه و افتخاری این گونه برنامه ها بدیهی است در برابر حوادث و اتفاقات پیش آمده در طول برنامه هیچ مسئولیتی متوجه سرپرست برنامه و مدیران گروه نیست. همه ی شرکت کنندگان به صورت کاملاً اختیاری و با علم به این که محیط کوهستان و حتی جاده ها مستعد هرگونه خطرات جانی و مالی است در این برنامه شرکت می کنیم و مسئولیت هر حادثه ای را از لحظه ی شروع تا پایان برنامه خود شخصاً می پذیریم. همه ی ما باید این تصمیم شخصی و پذیرش خطرات ناشی از آن را به آگاهی نزدیکان درجه یک خود (پدر، مادر، همسر، فرزندان و …) برسانیم. همه ی شرکت کنندگان باید فرم رضایت نامه را پیش از برنامه تکمیل، امضا و منقوش به اثر انگشت نمایند.

۲٫     در کلیه برنامه های گروه اسپادانا، همراه داشتن یا مصرف هرگونه دخانیات نظیر: قلیان، سیگار، مواد افیونی و هرگونه نوشیدنی الکلی چه به صورت علنی و چه در خفا اکیداً ممنوع است.

۳٫     برای سلامتی عزیزان، حفظ نظم گروه و مصالح دیگر، کلیه مراحل اجرای برنامه برای شرکت کنندگان عزیز تابع نظر سرپرست برنامه می باشد.

۴٫     نظم در طول این برنامه مهم ترین مسئولیت همه ی ماست. رعایت نظم در سروقت حاضر شدن، نظم در حفظ محیط زیست و نظم در حرکت، وظیفه ی ما در برابر یکدیگر خواهد بود. این یک تعهد اخلاقی بین همه ی ماست تا ضمن محترم شمردن حقوق یکدیگر، برنامه ای با صفا و صمیمیت اجرا کنیم.

۵٫     مسئولیت های گروهی شامل گزارش نویس، عکاس و … حسب مورد پیش یا حین برنامه مشخص خواهد شد. مسئولیت پذیری و کار گروهی در موفقیت برنامه های کوهنوردی سهم اصلی را بازی می کند.

۶٫     همنوردان عزیز باید شخصاً نسبت به همراه داشتن تجهیزات مناسب برنامه به ویژه در تغییرات ناگهانی آب و هوا دقت لازم را داشته باشند. در صورت نقص در تجهیزات کلیه عواقب ناشی از آن به عهده ی شرکت کننده عزیز خواهد بود.

۷٫     مراقب باشید غذاهایی که از خانه می آورید در طول برنامه فاسد نشود

۸٫     لطفاً کلیه مایحتاج سفر خود را از اصفهان تهیه کرده و هیچ خریدی را موکول به زمان سفر نکنید.

۹٫     لطفاً اشکالات و پیشنهادهای شخصی خودتان نسبت به سرپرستی و مسائل جاری برنامه را در طول برنامه به صورت خصوصی با سرپرست برنامه در میان بگذارید و از برخورد مستقیم با سایر شرکت کنندگان خودداری فرمایید.

۱۰٫ عزیزانی که زمان های مشخصی را برای ادای فرائض دینی خود یا موارد مشابه در نظر دارند، لطفاً پیش از برنامه با سرپرست برنامه در میان بگذارند تا در حد توان بتوان برای این موضوع و رعایت حال این بزرگواران برنامه ریزی شود.

۱۱٫ پیش بینی هزینه برنامه بسته به تعداد شرکت کنندگان، نوع وسیله نقلیه و … میباشد و در صورت کاهش یا افزایش هزینه ها حسب مورد بر روی پیک افراد اعمال می شود.

۱۲٫ شرایط آب و هوایی ممکن است باعث تغییراتی در اجرای برنامه شود که با آنچه در پیش بینی رویداد برنامه آمده است متفاوت گردد.

۱۳٫ مطابق رویه برنامه های کوهنوردی، هرگونه تغییر در برنامه از قبیل لغو یا تغییر در برنامه (شامل مسیر، زمان، وسیله نقلیه و …)، قبل یا حین برنامه بر اساس شرایط با تشخیص و تصمیم سرپرست امکان پذیر است.

۱۴٫ با توجه به دور از دسترس بودن امکانات بهداشتی و درمانی در طول برنامه همه ی ما باید مراقب ابتلا به بیماری ها در طول برنامه باشیم. مسمومیت های غذایی و آب را بسیار جدی بگیرید.

۱۵٫ هرگونه احساس ناراحتی و بیماری نظیر سردرد، سرگیجه، تنگی نفس، گرفتگی عضلات، حالت تهوع، اسهال و استفراغ و … را در اسرع وقت با سرپرست در میان بگذارید.

۱۶٫  در پایان امیدواریم بتوانیم سفری خاطره انگیز، بی خطر و سرشار از شادی را در کنار یکدیگر تجربه کنیم.

ملاحظات پزشکی و سلامتی:

شرکت کنندگان اظهار می دارند در هیچ یک از دسته های زیر قرار ندارند:

۱٫     افراد دارای هرگونه اعتیاد به دخانیات، الکل، مواد مخدر و …

۲٫     افراد دارای بیماری های مزمن نظیر آسم و صرع

۳٫     افراد دارای بیماری های قلبی و عروقی

۴٫     بانوانی که در هر مرحله از بارداری هستند مگر با تأیید کتبی پزشک

۵٫     افرادی که در فاصله ی ۴۸ ساعت پیش از برنامه در برنامه ی اهدای خون شرکت کرده اند.

توضیح ۱: عزیزانی که به تازگی مورد عمل جراحی قرار گرفته اند، افراد مبتلا به سایر بیماری ها که در مرحله ی درمان هستند و افرادی که به صورت روزانه یا دوره ای از دارو استفاده میکنند، می بایست از پزشک معالج خود گواهی صحت و سلامت دریافت و در موقع نام نویسی به سرپرست برنامه ارائه دهند.

توضیح ۲: لازم است همنوردان عزیز کلیه ی داروهای شخصی خود را به همراه داشته باشند و ترتیب و دوز مصرفی آنها را پیش از برنامه به آگاهی سرپرست برسانند.

توضیح ۳: دوستان عزیزی که هرگونه آلرژی (حساسیت) نسبت به مواد خوراکی، داروها، گیاهان، سم گزش و نیش حشرات دارند لازم است در موقع نام نویسی موضوع را به طور کامل برای سرپرست تشریح نمایند. افرادی که سابقه ی واکنش آلرژیک حاد (آنافیلاکسی) دارند، لازم است با سرپرست برنامه مشورت نمایند.

 

ملاحظات غذایی:

لطفاً برای حفظ محیط زیست، حفظ سلامتی خود و پیش گیری از مسمومیت ها، از همراه آوردن کنسروجات و مواد خوراکی حاوی مواد نگه دارنده خودداری فرمایید. برای مطالعات بیشتر در خصوص تغذیه و آشپزی در کوهستان به جزوات مربوطه در بخش کتابخانه دیجیتال سایت گروه کوهنوردی اسپادانا مراجعه فرمایید.

ملاحظات زیست محیطی و گردشگری مسئولانه:

همه ی ما شرکت کنندگان در برنامه های گروه اسپادانا متعهد هستیم مرامنامه زیست محیطی گروه اسپادانا را مطالعه کرده و به آن پایبند هستیم.

مرامنامه را از اینجا بخوانید.

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*