اخبار و اعلامیه ها
خانه / اطلاع رسانی ثبت نام برنامه ها / اطلاعیه ثبت نام برنامه ”کویر بادرود ” – ۱۴ و ۱۵ دیماه

اطلاعیه ثبت نام برنامه ”کویر بادرود ” – ۱۴ و ۱۵ دیماه

برنامه کویر بادرود

بازه ی زمانی۱۴ و ۱۵ دیماه

مجری برنامه: گروه کوهنوردی اسپادانا

ظرفیت برنامه۱۷ نفر

مبدا و زمان حرکت: اصفهان، پنج شنبه عصر ساعت ۱۷

وسیله نقلیهمینی بوس بنز

موقعیت جغرافیایی: 

از توابع شهرستان نطنز در استان اصفهان در ۶۰ کیلومتری جنوب شرق کاشان و ۵۵ کیلومتری شمال غرب اردستان و در کوهپایه شمالی رشته کوه کرکس قرار دارد.

۳۳.۶۷ درجه شمالی ۵۱.۹۷ درجه شرقی

اهداف و جاذبه های برنامه:
بهره مندی از طبیعت
تقویت پیوندهای دوستی و اجتماعی
تقویت روحیه ی اعتماد به نفس

اجرای کارگاه آموزشی تنوع زیستی و علم حیات وحش
مسئولیت های گروهی:ابتدای برنامه مشخص می گردد

سرپرست: شیرین برجیان

سطح برنامهآموزشی و پیمایش سبک کویر بادرود

پیش نیاز:
کارت بیمه ورزشی سال ۹۵
سلامت کامل سیستم قلبی عروقی

روحیه ورزشی قوی و حس همکاری تیمی

ملاحظات پزشکی و سلامتی:
شرکت کنندگان اظهار می دارند در هیچ یک از دسته های زیر قرار ندارند:

 1. افراد دارای هرگونه اعتیاد به دخانیات، الکل، مواد مخدر و …
 2. افراد دارای بیماری های مزمن نظیر آسم و صرع
 3. افراد دارای بیماری های قلبی و عروقی
 4. بانوانی که در هر مرحله از بارداری هستند مگر با تأیید کتبی پزشک
 5. افرادی که در فاصله ی ۴۸ ساعت پیش از برنامه در برنامه ی اهدای خون شرکت کرده اند.

توضیح ۱: عزیزانی که به تازگی مورد عمل جراحی قرار گرفته اند، افراد مبتلا به سایر بیماری ها که در مرحله ی درمان هستند و افرادی که به صورت روزانه یا دوره ای از دارو استفاده میکنند، می بایست از پزشک معالج خود گواهی صحت و سلامت دریافت و در موقع نام نویسی به سرپرست برنامه ارائه دهند.
توضیح ۲: لازم است همنوردان عزیز کلیه ی داروهای شخصی خود را به همراه داشته باشند و ترتیب و دوز مصرفی آنها را پیش از برنامه به آگاهی سرپرست برسانند.
توضیح ۳: دوستان عزیزی که هرگونه آلرژی (حساسیت) نسبت به مواد خوراکی، داروها، گیاهان، سم گزش و نیش حشرات دارند لازم است در موقع نام نویسی موضوع را به طور کامل برای سرپرست تشریح نمایند. افرادی که سابقه ی واکنش آلرژیک حاد (آنافیلاکسی) دارند، لازم است با سرپرست برنامه مشورت نمایند.

برخی از وسایل مورد نیاز:
همراه داشتن یک کوله سبک برای پیمایش

یک وعده صبحانه و یک شام سبک به همراه آب و تننقلات

نقاب و ضد آفتاب و کفش مناسب پیمایش

خلاصه تمام لوازمی که برای یک شب اقامت در امامزاده و یک پیمایش در کویر با توجه به شرایط آب و هوایی نیاز است

ملاحظات غذایی:
لطفاً برای حفظ محیط زیست، حفظ سلامتی خود و پیش گیری از مسمومیت ها، از همراه آوردن کنسروجات و مواد خوراکی حاوی مواد نگه دارنده خودداری فرمایید. برای مطالعات بیشتر در خصوص تغذیه و آشپزی در کوهستان به جزوات مربوطه در بخش کتابخانه دیجیتال سایت گروه کوهنوردی اسپادانا مراجعه فرمایید.

ملاحظات زیست محیطی و گردشگری مسئولانه:
همه ی ما شرکت کنندگان در برنامه های گروه اسپادانا متعهد هستیم مرامنامه زیست محیطی گروه اسپادانا را مطالعه کرده و به آن پایبند هستیم.

مرامنامه را از اینجا بخوانید.

پیش بینی رویداد برنامه:

عصر ۵شنبه با لبی خندان راس ساعت ۱۶:۵۹ و بسا زودتر به سرپرست برنامه سلام میگوییم و او هم لبخند میزند و میگوید ممنون که دیر نیامدید چون دیرآمده ها جا میمونند .خلاصه  بعدش زود به هم کمک میکنیم و کوله ها را میبندیم روی باربند و بعد از تکمیل فرم رضایتنامه به سمت شهرستان بادرود حرکت میکنیم بعد از حدود ۲ ساعت به امامزاده آقا علی عباس میرسیم.پیشاپیش زیارت قبول.از ساعت ۱۹ افتتاحیه و احرای کارگاه آموزشی تنوع زیستی و علم حیات وحش با حضور اساتید کشوری و همچنین بهره مندی از سخنان دکتر رحمان دانیالی رییس سازمان حفاظت محیط زیست استان اصفهان.بعد از اتمام کارگاه و برنامه هایی که هئیت کوهنوردی بادرود برای ما در نظر گرفتن و سورپرایز هم داره ، شب را در کنار دوستان و کوهنوردانی که از اصفهان و سایر شهرها آمدند به صبح میرسانیم.صبح ساعت ۷ بعد از خوردن صبحانه پیمایش کویر بادرود را شروع میکنیم در حین پیمایش موسیقی زنده سنتی و محلی داریم. ناهار را مهمان هیئت کوهنوردی بادرود هستیم که میشه دومین سورپرایز و برنامه اختتامیه کارگاه در بام کویر ریق شق هست و بعد از اختتامیه همایش همگی سوار بر مینی بوس شده و خوش و خرم با اطلاعات و آموزه های فراوان به سمت اصفهان رهسپار می شویم.

فرایند نام نویسی:

  1. لطفاً این اطلاعیه را به صورت دقیق و کامل مطالعه فرمایید و شرایط روحی، جسمی و سلامتی خود را با شرایط برنامه مطابقت فرمایید.
  2. این برنامه به صورتانتخابی است. اولویت با اعضای گروه اسپادانا می باشد.
  3. لطفاً در صورتی که عضو گروه اسپادانا نیستید فرم اطلاعات فردی و پزشکی گروه را از قسمت آرشیو فرم ها در سایت گروه تکمیل و به آدرس ایمیل nature@gmail ارسال فرمایید.
  4. لطفاً برای قطعی شدن نام نویسی خود ابتدا حضور خود رابا تماس با سرپرست برنامه      شیرین برجیان               ) قطعی کنید و تا روز   ۳شنبه ۱۲      دیماه ساعت   ۲۰    شب مبلغ علی الحساب  ۵۰    هزارتومان  (ریال) به شماره کارت   ۵۸۵۹۸۳۱۰۳۰۲۱۳۷۰۵       بانک تجارت به نام شیرین برجیان بروجنی          واریز و کد رهگیری را به شماره ۰۹۱۳۲۸۵۰۴۵۶         ارسال فرمائید.
   عدم ارسال پیامک واریز تا موعد مقرر = عدم ثبت نام

  توضیح: در صورت انصراف از برنامه پس از واریز وجه، در صورت عدم وجود زمان کافی و جایگزین واجد شرایط برنامه، کل هزینه واریزی یا بخشی از آن بازگردانده نخواهد شد.

نکات مهم برنامه:

 1. گروه کوهنوردی اسپادانا یک نهاد مردمی خودجوش است که بر طبق اساسنامه و زیر نظر و مجوز هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان اصفهان فعالیت می کند. با توجه به اجرای دوستانه و افتخاری این گونه برنامه ها بدیهی است در برابر حوادث و اتفاقات پیش آمده در طول برنامه هیچ مسئولیتی متوجه سرپرست برنامه و مدیران گروهنیست. همه ی شرکت کنندگان به صورت کاملاً اختیاری و با علم به این که محیط کوهستان و حتی جاده ها مستعد هرگونه خطرات جانی و مالی است در این برنامه شرکت می کنیم و مسئولیت هر حادثه ای را از لحظه ی شروع تا پایان برنامه خود شخصاً می پذیریم. همه ی ما باید این تصمیم شخصی و پذیرش خطرات ناشی از آن را به آگاهی نزدیکان درجه یک خود (پدر، مادر، همسر، فرزندان و …) برسانیم. همه ی شرکت کنندگان بایدفرم رضایت نامه را پیش از برنامه تکمیل، امضا و منقوش به اثر انگشت نمایند.
 2. در کلیه برنامه های گروه اسپادانا، همراه داشتن یا مصرف هرگونه دخانیات نظیر: قلیان، سیگار، مواد افیونی و هرگونه نوشیدنی الکلی چه به صورت علنی و چه در خفا اکیداً ممنوع است.
 3. برای سلامتی عزیزان، حفظ نظم گروه و مصالح دیگر، کلیه مراحل اجرای برنامه برای شرکت کنندگان عزیز تابع نظر سرپرست برنامه می باشد.
 4. نظم در طول این برنامه مهم ترین مسئولیت همه ی ماست. رعایت نظم در سروقت حاضر شدن، نظم در حفظ محیط زیست و نظم در حرکت، وظیفه ی ما در برابر یکدیگر خواهد بود. این یک تعهد اخلاقی بین همه ی ماست تا ضمن محترم شمردن حقوق یکدیگر، برنامه ای با صفا و صمیمیت اجرا کنیم.
 5. مسئولیت های گروهی شامل مسئول فنی، امداد و نجات، عقب دار، سرقدم، گزارش نویس، عکاس و … حسب مورد پیش یا حین برنامه مشخص خواهد شد. مسئولیت پذیری و کار گروهی در موفقیت برنامه های کوهنوردی سهم اصلی را بازی می کند.
 6. همنوردان عزیز باید شخصاً نسبت به همراه داشتن تجهیزات مناسب برنامه به ویژه در تغییرات ناگهانی آب و هوا دقت لازم را داشته باشند. در صورت نقص در تجهیزات کلیه عواقب ناشی از آن به عهده ی شرکت کننده عزیز خواهد بود.
 7. مراقب باشید غذاهایی که از خانه می آورید در طول برنامه فاسد نشود
 8. لطفاً کلیه مایحتاج سفر خود را از اصفهان تهیه کرده و هیچ خریدی را موکول به زمان سفر نکنید.
 9. لطفاً اشکالات و پیشنهادهای شخصی خودتان نسبت به سرپرستی و مسائل جاری برنامه را در طول برنامه به صورت خصوصی با سرپرست برنامه در میان بگذارید و از برخورد مستقیم با سایر شرکت کنندگان خودداری فرمایید.
 10. عزیزانی که زمان های مشخصی را برای ادای فرائض دینی خود یا موارد مشابه در نظر دارند، لطفاً پیش از برنامه با سرپرست برنامه در میان بگذارند تا در حد توان بتوان برای این موضوع و رعایت حال این بزرگواران برنامه ریزی شود.
 11. پیش بینی هزینه برنامه بسته به تعداد شرکت کنندگان، نوع وسیله نقلیه و … میباشد و در صورت کاهش یا افزایش هزینه ها حسب مورد بر روی پیک افراد اعمال می شود.
 12. شرایط آب و هواییممکن است باعث تغییراتی در اجرای برنامه شود که با آنچه در پیش بینی رویداد برنامه آمده است متفاوت گردد.
 13. مطابق رویه برنامه های کوهنوردی، هرگونه تغییر در برنامه از قبیل لغو یا تغییر در برنامه (شامل مسیر، زمان، وسیله نقلیه و …)، قبل یا حین برنامه بر اساس شرایط با تشخیص و تصمیم سرپرست امکان پذیر است.
 14. لازم است خانم های گرامی در داخل ماشین مقنعه همراه داشته باشند.
 15. با توجه به دور از دسترس بودن امکانات بهداشتی و درمانی در طول برنامه همه ی ما باید مراقب ابتلا به بیماری ها در طول برنامه باشیم. مسمومیت های غذایی و آب را بسیار جدی بگیرید.
 16. هرگونه احساس ناراحتی و بیماری نظیر سردرد، سرگیجه، تنگی نفس، گرفتگی عضلات، حالت تهوع، اسهال و استفراغ و … را در اسرع وقت با سرپرست در میان بگذارید.
  در پایان امیدواریم بتوانیم سفری خاطره انگیز، بی خطر و سرشار از شادی را در کنار یکدیگر تجربه کنیم.

 

  تعدادی از عکس های برنامه:

 

 

 

 

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*