اخبار و اعلامیه ها
خانه / اطلاع رسانی ثبت نام برنامه ها / اطلاعیه ثبت نام برنامه پیمایش “غار کهک” – ۶ بهمن ماه ۹۶

اطلاعیه ثبت نام برنامه پیمایش “غار کهک” – ۶ بهمن ماه ۹۶

۱ پوستر برنامه
 
۲ مشخصات کلی :
عنوان برنامه : پیمایش غار کهک تاریخ اجرای برنامه: ۰۶/۱۱/۱۳۹۶ مدت اجرای برنامه ( روز ) : یک روز
سطح برنامه: متوسط

پیش نیاز: کارت بیمه ورزشی سال ۹۶ – سلامت کامل سیستم قلبی عروقی – روحیه ورزشی قوی و اعتماد به نفس بالا

اهداف برنامه: آشنایی و بهره مندی از طبیعت زیبای غارها – تقویت پیوندهای دوستی و اجتماعی – تقویت روحیه ی اعتماد به نفس – بالا بردن توان و آمادگی جسمانی

زمان و مبدا حرکت: جمعه ۰۶/۱۱/۱۳۹۶ رأس ساعت ۵ صبح – میدان جمهوری (دروازه تهران) – ایستگاه دانشگاه صنعتی

باشگاه های همراه: این برنامه با گروه چکاد مشترک می­باشد.

ظرفیت برنامه: ۱۲ نفر

منطقه مربوطه: استان مرکزی، ۸۶ کیلومتری جنوب شهر قم، حدود ۶۰ کیلومتری غرب شهر دلیجان، نزدیک روستای کهک

مختصات دهانه غار:

۳۴°۱۰’۱۵٫۳۹″N
۵۰°۲۰’۲۰٫۶۹″E 

طول زمان حرکت از اصفهان تا ورودی غار: حدود چهار ساعت

طول غار: حدود ۳۵۰ متر

پیش بینی هواشناسی محل شب­ مانی: پیش از برنامه اعلام خواهد شد.

تجهیزات گروهی باشگاه: بیسیم، جعبه کمک های اولیه
حداقل تجهیزات لازم:

کارت شناسایی و کارت بیمه ورزشی، کلاه ایمنی، چراغ پیشانی (هدلامپ) و باطری اضافه، کفش مناسب و ساق دار، پوشاک گرم، دستکش، کوله سبک برای صعود یک روزه ، آب به مقدار لازم، زیر انداز سبک (درصورت نیاز)، ناهار و تغذیه (ترجیحاً خانگی)

فصول پیمایش: با توجه به دمای نسبتا ثابت داخل غارها در تمام فصول، در همه فصل­ها می­توان پیمایش کرد.
مسئولیت ها و تلفن های ضروری:

۱-    سرپرست : علیرضا چلونگر – ۰۹۱۳۳۶۶۹۴۱۹

۲-    سرپرست فنی و راهنما: آقای مرتضی زینلی – ۰۹۱۳۳۰۱۳۱۰۶

۳-    پشتیبان برنامه:

۳-مختصری در مورد غار کهک:
غار کهک مانند چاهی عظیم به قطر ۳۰ متر است. دهانه غار به شکل دایره به قطر حدودا۸۰ سانتی متر و در ارتفاع ۱۹۵۰ متری از سطح دریا قرار دارد. این دهانه بالای دیواره​ای به ارتفاع ۸ متر واقع شده است و تنها با استفاده از وسایل فنی و طناب می​توان وارد غار شد. در نیمه نخست مسیر بازدید دو چاه وجود دارد که پس از عبور از شیبی تند باید از کنار آن​ها بگذریم.

در نیمه دوم مسیر، سطح غار شیبی تند می​گیرد و از وسط یک تالار می​گذرد و در ادامه سنگ​های ریزش کرده بسیاری وجود دارند که باید آن​ها را دور بزنیم. تالار پس از طی ۲۵۰ متر پایان می​یابد و به یک گودال آب میرسیم. این گودال عمیق​ترین نقطه غار است و ۸۰ متر پایین​تر از دهانه غار قرار دارد. غار کهک ۳۵۰ متر طول دارد.

بلندی بعضی از ستونهای آهکی غار کهک به ۱۴ متر می رسد که جزء بلندترین ستون های غارهای آهکی ایران است. غار کهک به دلیل برخورداری از غارسنگ‌های عجیب، پرتگاه‌های فراوان، آبشارسنگ‌های بلند و چکیده‌های رنگارنگ و عظیم‌الجثه، یکی از منحصر به فردترین غارهای ایران و از قدیمی‌ترین غارهای زایش‌یافته کشور است.

۴- پیش بینی رویداد برنامه:
رأس ساعت پنج صبح در محل معین شده حضور یافته و به سمت دلیجان و روستای کهک حرکت می­نماییم. در طول مسیر یک توقف کوتاه داریم ولی با توجه به طولانی بودن مسیر و استفاده و لذت بیشتر از فضای زیبای غار، صبحانه در طول مسیر صرف می­شود. پیش بینی می­شود حدود ساعت ۹ به محل رسیده و پس از تعویض لباس، به سمت ورودی غار حرکت ­نماییم.

پس از رسیدن به ورودی غار، حدود هشت متر فرود داشته که توسط ابزار مورد نیاز و راهنمایی سرپرست فنی انجام خواهد شد.

حدود چهار ساعت غارپیمایی داشته و تنقلات لازم و پرانرژی باید همراه باشد. سپس از غار خارج شده و پس از صرف ناهار،
به سمت اصفهان حرکت می­نماییم.

۵– آدرس کروکی از اصفهان به ورودی غار:
 
۶– فرایند نام نویسی:
۱٫     لطفاً این اطلاعیه را به صورت دقیق و کامل مطالعه فرمایید و شرایط روحی، جسمی و سلامتی خود را با شرایط برنامه مطابقت فرمایید.

۲٫     این برنامه به صورت انتخابی است. اولویت با اعضای گروه اسپادانا و گروه چکاد می باشد.

۳٫     لطفاً در صورتی که عضو گروه اسپادانا نیستید فرم اطلاعات فردی و پزشکی گروه را از قسمت آرشیو فرم ها در سایت گروه تکمیل و تا قبل از برنامه ایمیل فرمایید.

۴٫     لطفاً برای قطعی شدن نام نویسی خود ابتدا حضور خود را با تماس با مسئول ثبت نام آقای علیرضا چلونگر (۰۹۱۳۳۶۶۹۴۱۹)  هماهنگ کنید  و تا روز  سه­شنبه ساعت ۱۹  مبلغ  علی الحساب  ۴۰  هزار تومان
(به شماره کارت  ۵۰۵۸-۰۱۱۲-۰۱۳۵-۵۱۶۴ به نام علیرضا چلونگر  واریز کرده و کد رهگیری را به شماره ۰۹۱۳۳۶۶۹۴۱۹ ارسال فرمائید.

عدم ارسال پیامک واریز تا موعد مقرر = عدم ثبت نام

 

توضیح: در صورت انصراف از برنامه پس از واریز وجه، در صورت عدم وجود زمان کافی و جایگزین واجد شرایط برنامه،
بخشی از هزینه واریزی کسر خواهد شد.

۷- نکات مهم برنامه:
۱٫     گروه کوهنوردی اسپادانا یک نهاد مردمی خودجوش است که بر طبق اساسنامه و زیر نظر و مجوز هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان اصفهان فعالیت می کند. با توجه به اجرای دوستانه و افتخاری این گونه برنامه ها بدیهی است در برابر حوادث و اتفاقات پیش آمده در طول برنامه هیچ مسئولیتی متوجه سرپرست برنامه و مدیران گروه نیست. همه ی شرکت کنندگان به صورت کاملاً اختیاری و با علم به این که محیط کوهستان و حتی جاده ها مستعد هرگونه خطرات جانی و مالی است در این برنامه شرکت می کنیم و مسئولیت هر حادثه ای را از لحظه ی شروع تا پایان برنامه خود شخصاً می پذیریم. همه ی ما باید این تصمیم شخصی و پذیرش خطرات ناشی از آن را به آگاهی نزدیکان درجه یک خود (پدر، مادر، همسر، فرزندان و …) برسانیم. همه ی شرکت کنندگان باید فرم رضایت نامه را پیش از برنامه تکمیل، امضا و منقوش به اثر انگشت نمایند.

۲٫     در کلیه برنامه های گروه اسپادانا، همراه داشتن یا مصرف هرگونه دخانیات نظیر: قلیان، سیگار، مواد افیونی و هرگونه نوشیدنی الکلی چه به صورت علنی و چه در خفا اکیداً ممنوع است.

۳٫     برای سلامتی عزیزان، حفظ نظم گروه و مصالح دیگر، کلیه مراحل اجرای برنامه برای شرکت کنندگان عزیز تابع نظر سرپرست برنامه می باشد.

۴٫     نظم در طول این برنامه مهم ترین مسئولیت همه ی ماست. رعایت نظم در سروقت حاضر شدن، نظم در حفظ محیط زیست و نظم در حرکت، وظیفه ی ما در برابر یکدیگر خواهد بود. این یک تعهد اخلاقی بین همه ی ماست تا ضمن محترم شمردن حقوق یکدیگر، برنامه ای با صفا و صمیمیت اجرا کنیم.

۵٫     مسئولیت های گروهی شامل مسئول فنی، امداد و نجات، عقب دار، سرقدم، گزارش نویس، عکاس و … حسب مورد پیش یا حین برنامه مشخص خواهد شد. مسئولیت پذیری و کار گروهی در موفقیت برنامه های کوهنوردی سهم اصلی را بازی می کند.

۶٫     همنوردان عزیز باید شخصاً نسبت به همراه داشتن تجهیزات مناسب برنامه به ویژه در تغییرات ناگهانی آب و هوا دقت لازم را داشته باشند. در صورت نقص در تجهیزات کلیه عواقب ناشی از آن به عهده ی شرکت کننده عزیز خواهد بود.

۷٫     مراقب باشید غذاهایی که از خانه می آورید در طول برنامه فاسد نشود

۸٫     لطفاً کلیه مایحتاج سفر خود را از اصفهان تهیه کرده و هیچ خریدی را موکول به زمان سفر نکنید.

۹٫     لطفاً اشکالات و پیشنهادهای شخصی خودتان نسبت به سرپرستی و مسائل جاری برنامه را در طول برنامه به صورت خصوصی با سرپرست برنامه در میان بگذارید و از برخورد مستقیم با سایر شرکت کنندگان خودداری فرمایید.

۱۰٫ عزیزانی که زمان های مشخصی را برای ادای فرائض دینی خود یا موارد مشابه در نظر دارند، لطفاً پیش از برنامه با سرپرست برنامه در میان بگذارند تا در حد توان بتوان برای این موضوع و رعایت حال این بزرگواران برنامه ریزی شود.

۱۱٫ پیش بینی هزینه برنامه بسته به تعداد شرکت کنندگان، نوع وسیله نقلیه و … میباشد و در صورت کاهش یا افزایش هزینه ها حسب مورد بر روی پیک افراد اعمال می شود.

۱۲٫ شرایط آب و هوایی ممکن است باعث تغییراتی در اجرای برنامه شود که با آنچه در پیش بینی رویداد برنامه آمده است متفاوت گردد.

۱۳٫ مطابق رویه برنامه های کوهنوردی، هرگونه تغییر در برنامه از قبیل لغو یا تغییر در برنامه (شامل مسیر، زمان، وسیله نقلیه و …)، قبل یا حین برنامه بر اساس شرایط با تشخیص و تصمیم سرپرست امکان پذیر است.

۱۴٫ لازم است خانم های گرامی در داخل ماشین مقنعه همراه داشته باشند.

۱۵٫ با توجه به دور از دسترس بودن امکانات بهداشتی و درمانی در طول برنامه همه ی ما باید مراقب ابتلا به بیماری ها در طول برنامه باشیم. مسمومیت های غذایی و آب را بسیار جدی بگیرید.

۱۶٫ هرگونه احساس ناراحتی و بیماری نظیر سردرد، سرگیجه، تنگی نفس، گرفتگی عضلات، حالت تهوع، اسهال و استفراغ و … را در اسرع وقت با سرپرست در میان بگذارید.

۱۷٫  در پایان امیدواریم بتوانیم سفری خاطره انگیز، بی خطر و سرشار از شادی را در کنار یکدیگر تجربه کنیم.

ملاحظات پزشکی و سلامتی:

شرکت کنندگان اظهار می دارند در هیچ یک از دسته های زیر قرار ندارند:

۱٫     افراد دارای هرگونه اعتیاد به دخانیات، الکل، مواد مخدر و …

۲٫     افراد دارای بیماری های مزمن نظیر آسم و صرع

۳٫     افراد دارای بیماری های قلبی و عروقی

۴٫     بانوانی که در هر مرحله از بارداری هستند مگر با تأیید کتبی پزشک

۵٫     افرادی که در فاصله ی ۴۸ ساعت پیش از برنامه در برنامه ی اهدای خون شرکت کرده اند.

توضیح ۱: عزیزانی که به تازگی مورد عمل جراحی قرار گرفته اند، افراد مبتلا به سایر بیماری ها که در مرحله ی درمان هستند و افرادی که به صورت روزانه یا دوره ای از دارو استفاده میکنند، می بایست از پزشک معالج خود گواهی صحت و سلامت دریافت و در موقع نام نویسی به سرپرست برنامه ارائه دهند.

توضیح ۲: لازم است همنوردان عزیز کلیه ی داروهای شخصی خود را به همراه داشته باشند و ترتیب و دوز مصرفی آنها را پیش از برنامه به آگاهی سرپرست برسانند.

توضیح ۳: دوستان عزیزی که هرگونه آلرژی (حساسیت) نسبت به مواد خوراکی، داروها، گیاهان، سم گزش و نیش حشرات دارند لازم است در موقع نام نویسی موضوع را به طور کامل برای سرپرست تشریح نمایند. افرادی که سابقه ی واکنش آلرژیک حاد (آنافیلاکسی) دارند، لازم است با سرپرست برنامه مشورت نمایند.

ملاحظات غذایی:

لطفاً برای حفظ محیط زیست، حفظ سلامتی خود و پیش گیری از مسمومیت ها، از همراه آوردن کنسروجات و مواد خوراکی حاوی مواد نگه دارنده خودداری فرمایید. برای مطالعات بیشتر در خصوص تغذیه و آشپزی در کوهستان به جزوات مربوطه در بخش کتابخانه دیجیتال سایت گروه کوهنوردی اسپادانا مراجعه فرمایید.

ملاحظات زیست محیطی و گردشگری مسئولانه:

همه ی ما شرکت کنندگان در برنامه های گروه اسپادانا متعهد هستیم مرامنامه زیست محیطی گروه اسپادانا را مطالعه کرده و به آن پایبند هستیم.

مرام­نامه را از اینجا بخوانید.

۸- تصاویری از غار کهک:

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*