اخبار و اعلامیه ها
خانه / اطلاع رسانی ثبت نام برنامه ها / اطلاعیه ثبت نام برنامه “قله چهاربازار” – ۲۲ اردیبهشت ۹۶

اطلاعیه ثبت نام برنامه “قله چهاربازار” – ۲۲ اردیبهشت ۹۶

“قله چهاربازار”

بازه ی زمانی: ۲۲ اردیبهشت ۹۶

مجری برنامه: گروه کوهنوردی اسپادانا

ظرفیت برنامه: ۱۷ نفر

مبدا و زمان حرکت: ساعت ۵:۳۰ صبح – خیابان مشتاق, پشت باغ گلها

وسیله نقلیه: مینی بوس

 موقعیت جغرافیایی: چهارمحال و بختیاری-بروجن-گندمان

اهداف و جاذبه های برنامه:
بهره مندی از طبیعت
تقویت پیوندهای دوستی و اجتماعی
تقویت روحیه ی اعتماد به نفس
بالا بردن توان و آمادگی جسمانی
مسئولیت های گروهی:

سرپرست: سپیده فوقانی

مسئول ناوبری و مشاور سرپرست: محمد نوری زاده

سطح برنامه: متوسط به بالا (عزیزان باید توانایی پیمایش و صعود به میزان حداقل دو برابر قله صفه را داشته باشند)

پیش نیاز:
کارت بیمه ورزشی سال۹۶
تجربه کوهنوردی قلل بالای ۳۰۰۰ متر
سلامت کامل سیستم قلبی عروقی

روحیه ورزشی قوی و اعتماد به نفس بالا

ملاحظات پزشکی و سلامتی:
شرکت کنندگان اظهار می دارند در هیچ یک از دسته های زیر قرار ندارند:

 1. افراد دارای هرگونه اعتیاد به دخانیات، الکل، مواد مخدر و …
 2. افراد دارای بیماری های مزمن نظیر آسم و صرع
 3. افراد دارای بیماری های قلبی و عروقی
 4. بانوانی که در هر مرحله از بارداری هستند مگر با تأیید کتبی پزشک
 5. افرادی که در فاصله ی ۴۸ ساعت پیش از برنامه در برنامه ی اهدای خون شرکت کرده اند.

توضیح ۱: عزیزانی که به تازگی مورد عمل جراحی قرار گرفته اند، افراد مبتلا به سایر بیماری ها که در مرحله ی درمان هستند و افرادی که به صورت روزانه یا دوره ای از دارو استفاده میکنند، می بایست از پزشک معالج خود گواهی صحت و سلامت دریافت و در موقع نام نویسی به سرپرست برنامه ارائه دهند.
توضیح ۲: لازم است همنوردان عزیز کلیه ی داروهای شخصی خود را به همراه داشته باشند و ترتیب و دوز مصرفی آنها را پیش از برنامه به آگاهی سرپرست برسانند.
توضیح ۳: دوستان عزیزی که هرگونه آلرژی (حساسیت) نسبت به مواد خوراکی، داروها، گیاهان، سم گزش و نیش حشرات دارند لازم است در موقع نام نویسی موضوع را به طور کامل برای سرپرست تشریح نمایند. افرادی که سابقه ی واکنش آلرژیک حاد (آنافیلاکسی) دارند، لازم است با سرپرست برنامه مشورت نمایند.

برخی از وسایل مورد نیاز:
این لیست پیشنهادی است و شامل همه ی لوازم مورد نیاز نمی باشد.

• کوله کوهنوردی سبک متناسب با ۱ روز برنامه
• کفش کوهنوردی ساقدار و زیره مناسب
• کاپشن گرتکس یا بادگیر

 • پانچو / لباس مناسب باران
 • بالاپوش گرم پلار
  • طناب انفرادی
  • ظرف حمل آب به میزان ۲ لیتر
  • کیت کمک های اولیه شخصی
  • کیت بقا در کوهستان
  • باتون کوهنوردی ۱ جفت
  • کلاه آفتابگیر
  • داروهای شخصی و کیت کمکهای اولیه
  • چراغ پیشانی با یک دست باطری اضافه
  • پوشاک اضافه
  • وسایل بهداشتی و نظافت
  • بیمه ورزشی و کارت شناسایی
  • تغذیه ترجیحاً خانگی برای طول برنامه که شامل یک وعده صبحانه و نهار و تنقلات می باشد.

ملاحظات غذایی:
لطفاً برای حفظ محیط زیست، حفظ سلامتی خود و پیش گیری از مسمومیت ها، از همراه آوردن کنسروجات و مواد خوراکی حاوی مواد نگه دارنده خودداری فرمایید. برای مطالعات بیشتر در خصوص تغذیه و آشپزی در کوهستان به جزوات مربوطه در بخش کتابخانه دیجیتال سایت گروه کوهنوردی اسپادانا مراجعه فرمایید.

ملاحظات زیست محیطی و گردشگری مسئولانه:
همه ی ما شرکت کنندگان در برنامه های گروه اسپادانا متعهد هستیم مرامنامه زیست محیطی گروه اسپادانا را مطالعه کرده و به آن پایبند هستیم.

مرامنامه را از اینجا بخوانید.

پیش بینی رویداد برنامه:

صبح روز ۲۲ اردیبهشت , راس ساعت ۵:۳۰ صبح به طرف منطقه گندمان واقع در استان چهارمحال و بختیاری حرکت میکنیم .حدود ساعت ۸ به منطقه میرسیم.برای دستیابی به قله که ارتفاع آن حدود ۳۰۰۰ متر است , باید مسافتی حدود ۱۵ کیلومتر را طی کنیم.زمان تقریبی برای صعود و فرود ۸ ساعت در نظر گرفته شده است.ممکن است قسمت هایی از مسیر دست به سنگ داشته باشیم.بنابراین لازم است افراد از توانایی مناسب برای درگیری با گرده های سنگی برخوردار باشند.پیش بینی می شود قبل ساعت ۲۰ به اصفهان برسیم.

فرایند نام نویسی:

 1. لطفاً این اطلاعیه را به صورت دقیق و کامل مطالعه فرمایید و شرایط روحی، جسمی و سلامتی خود را با شرایط برنامه مطابقت فرمایید.
 2. این برنامه به صورت انتخابی است. اولویت با اعضای گروه اسپادانا می باشد.
 3. لطفاً در صورتی که عضو گروه اسپادانا نیستید فرم اطلاعات فردی و پزشکی گروه را از قسمت آرشیو فرم ها در سایت گروه تکمیل و تا ۱۹/۲/۹۶ ایمیل فرمایید.
 4. لطفاً برای قطعی شدن نام نویسی خود ابتدا حضور خود را با تماس با مسئول ثبت نام خانم سپیده فوقانی) قطعی کنید و تا روز سه شنبه ساعت ۲۱ شب مبلغ علی الحساب ۳۰ هزارتومان (به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۱۸۲۱۷۵۱۶۱۱   بانک ملی به نام سپیده فوقانی واریز و کد رهگیری را به شماره ۰۹۳۹۱۲۹۷۳۶۳ ارسال فرمائید.
  عدم ارسال پیامک واریز تا موعد مقرر = عدم ثبت نام

توضیح: در صورت انصراف از برنامه پس از واریز وجه، در صورت عدم وجود زمان کافی و جایگزین واجد شرایط برنامه، کل هزینه واریزی یا بخشی از آن بازگردانده نخواهد شد.

نکات مهم برنامه:

 1. گروه کوهنوردی اسپادانا یک نهاد مردمی خودجوش است که بر طبق اساسنامه و زیر نظر و مجوز هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان اصفهان فعالیت می کند. با توجه به اجرای دوستانه و افتخاری این گونه برنامه ها بدیهی است در برابر حوادث و اتفاقات پیش آمده در طول برنامه هیچ مسئولیتی متوجه سرپرست برنامه و مدیران گروهنیست. همه ی شرکت کنندگان به صورت کاملاً اختیاری و با علم به این که محیط کوهستان و حتی جاده ها مستعد هرگونه خطرات جانی و مالی است در این برنامه شرکت می کنیم و مسئولیت هر حادثه ای را از لحظه ی شروع تا پایان برنامه خود شخصاً می پذیریم. همه ی ما باید این تصمیم شخصی و پذیرش خطرات ناشی از آن را به آگاهی نزدیکان درجه یک خود (پدر، مادر، همسر، فرزندان و …) برسانیم. همه ی شرکت کنندگان بایدفرم رضایت نامه را پیش از برنامه تکمیل، امضا و منقوش به اثر انگشت نمایند.
 2. در کلیه برنامه های گروه اسپادانا، همراه داشتن یا مصرف هرگونه دخانیات نظیر: قلیان، سیگار، مواد افیونی و هرگونه نوشیدنی الکلی چه به صورت علنی و چه در خفا اکیداً ممنوع است.
 3. برای سلامتی عزیزان، حفظ نظم گروه و مصالح دیگر، کلیه مراحل اجرای برنامه برای شرکت کنندگان عزیز تابع نظر سرپرست برنامه می باشد.
 4. نظم در طول این برنامه مهم ترین مسئولیت همه ی ماست. رعایت نظم در سروقت حاضر شدن، نظم در حفظ محیط زیست و نظم در حرکت، وظیفه ی ما در برابر یکدیگر خواهد بود. این یک تعهد اخلاقی بین همه ی ماست تا ضمن محترم شمردن حقوق یکدیگر، برنامه ای با صفا و صمیمیت اجرا کنیم.
 5. مسئولیت های گروهی شامل مسئول فنی، امداد و نجات، عقب دار، سرقدم، گزارش نویس، عکاس و … حسب مورد پیش یا حین برنامه مشخص خواهد شد. مسئولیت پذیری و کار گروهی در موفقیت برنامه های کوهنوردی سهم اصلی را بازی می کند.
 6. همنوردان عزیز باید شخصاً نسبت به همراه داشتن تجهیزات مناسب برنامه به ویژه در تغییرات ناگهانی آب و هوا دقت لازم را داشته باشند. در صورت نقص در تجهیزات کلیه عواقب ناشی از آن به عهده ی شرکت کننده عزیز خواهد بود.
 7. مراقب باشید غذاهایی که از خانه می آورید در طول برنامه فاسد نشود
 8. لطفاً کلیه مایحتاج سفر خود را از اصفهان تهیه کرده و هیچ خریدی را موکول به زمان سفر نکنید.
 9. لطفاً اشکالات و پیشنهادهای شخصی خودتان نسبت به سرپرستی و مسائل جاری برنامه را در طول برنامه به صورت خصوصی با سرپرست برنامه در میان بگذارید و از برخورد مستقیم با سایر شرکت کنندگان خودداری فرمایید.
 10. عزیزانی که زمان های مشخصی را برای ادای فرائض دینی خود یا موارد مشابه در نظر دارند، لطفاً پیش از برنامه با سرپرست برنامه در میان بگذارند تا در حد توان بتوان برای این موضوع و رعایت حال این بزرگواران برنامه ریزی شود.
 11. پیش بینی هزینه برنامه بسته به تعداد شرکت کنندگان، نوع وسیله نقلیه و … میباشد و در صورت کاهش یا افزایش هزینه ها حسب مورد بر روی پیک افراد اعمال می شود.
 12. شرایط آب و هوایی ممکن است باعث تغییراتی در اجرای برنامه شود که با آنچه در پیش بینی رویداد برنامه آمده است متفاوت گردد.
 13. مطابق رویه برنامه های کوهنوردی، هرگونه تغییر در برنامه از قبیل لغو یا تغییر در برنامه (شامل مسیر، زمان، وسیله نقلیه و …)، قبل یا حین برنامه بر اساس شرایط با تشخیص و تصمیم سرپرست امکان پذیر است.
 14. لازم است خانم های گرامی در داخل ماشین مقنعه همراه داشته باشند.
 15. با توجه به دور از دسترس بودن امکانات بهداشتی و درمانی در طول برنامه همه ی ما باید مراقب ابتلا به بیماری ها در طول برنامه باشیم. مسمومیت های غذایی و آب را بسیار جدی بگیرید.
 16. هرگونه احساس ناراحتی و بیماری نظیر سردرد، سرگیجه، تنگی نفس، گرفتگی عضلات، حالت تهوع، اسهال و استفراغ و … را در اسرع وقت با سرپرست در میان بگذارید.
  در پایان امیدواریم بتوانیم سفری خاطره انگیز، بی خطر و سرشار از شادی را در کنار یکدیگر تجربه کنیم.

تعدادی از عکس های برنامه:

قله چهاربازار

قله چهاربازار

قله چهاربازار

قله چهاربازار

قله چهاربازار

قله چهاربازار

لاله واژگون - قله چهاربازار

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*