اخبار و اعلامیه ها
خانه / اطلاع رسانی ثبت نام برنامه ها / اطلاعیه ثبت نام برنامه “قله بزنی” ۱۲ اسفند ۹۶

اطلاعیه ثبت نام برنامه “قله بزنی” ۱۲ اسفند ۹۶

پیش گزارش برنامه قله بزنی اردستان و روستای آونج
مشخصات برنامه :
عنوان برنامه :     قله بزنی اردستان تاریخ اجرای برنامه: جمعه ۱۱/۱۲/۱۳۹۶ مدت اجرای برنامه : یک روز
سطح برنامه:  متوسط

پیش نیاز:

کارت بیمه ورزشی سال ۹۶

صمیمیت و روحیه ورزشی بالا

سلامت کامل سیستم قلبی عروقی(کلیه افراد تندرست با آمادگی جسمانی معمولی میتوانند در این برنامه شرکت کنند)

اهداف برنامه :

صعود به قله ۲۳۶۰ متری بزنی

دیدار از روستای گردشگری و منطقه آونج

بهره مندی از زیبایی های طبیعت منطقه

تقویت صمیمیت و پیوندهای دوستی و اجتماعی

زمان و مبدا حرکت: جمعه ۱۱ اسفند ماه ساعت ۶ صبح

خیابان مشتاق دوم – پشت باغ گلها(محل همیشگی)

ظرفیت برنامه: ۱۶ نفر
پیش بینی هواشناسی: پیش بینی دقیق قبل از برنامه اعلام میشود اما منطقه معمولا کمی خنک تر از اصفهان است منطقه صعود : حدود ۲۰ کیلومتری جنوب شهر اردستان
مختصات مبدا صعود: ۳۹ S

۶۲۲۷۰۹٫۰۰ m E

۳۶۷۲۱۱۸٫۰۰ m N

مختصات روستای آونج در پایان صعود: ۳۹ S

۶۲۷۵۲۰٫۰۰ m E 3672163.00 m N

مسافت جاده آسفالته از اصفهان تا مبدا پیمایش:

۹۵ کیلومتر

براورد طول زمان حرکت در جاده تا مبدا پیمایش:

۱ ساعت و۲۰ دقیقه

براورد از طول زمان پیمایش: حدود ۸ ساعت طول مسافت پیمایش: ۱۰ تا ۱۷ کیلومتر بر حسب شرایط
ارتفاع مبدا صعود: ۱۸۶۰ متر از سطح دریا ارتفاع قله بزنی : ۲۳۶۰ متر از سطح دریا
مجموع تغییرارتفاع حین پیمایش:

۶۰۰ متر افزایش ارتفاع و ۶۴۰ متر کاهش ارتفاع

اختلاف کمترین و بیشترین ارتفاع حین پیمایش:

۵۳۰ متر

تجهیزات گروهی باشگاه: بیسیم، جعبه کمک های اولیه
حداقل تجهیزات لازم:

کارت شناسایی و کارت بیمه ورزشی ، پول نقد ، کفش کوهپیمایی سبک ، بادگیر یا کاپشن، جوراب ضخیم ، دستکش و پوشاک گرم، چراغ پیشانی با یک دست باطری اضافه ،  کوله سبک یک روزه ، ظرف آب ۲ لیتری  ، زیر انداز سبک (درصورت نیاز)، کرم ضد آفتاب، کلاه لبه دار و عینک آفتابی، تغذیه خانگی برای طول برنامه ، دوربین عکاسی

پتانسیل سایر ورزشهای کوهستانی در منطقه : —-
فصول مناسب: تمام فصول به غیر از تابستان
مسئولیت ها و تلفن های ضروری:

۱-    سرپرست و راهنما : احسان امین جواهری ۰۹۱۳۱۱۸۱۵۶۲

۲-    سرپرست دوم برنامه : علی اوقانیان ۰۹۱۳۳۲۶۷۴۷۲

۳-    پشتیبان برنامه: متعاقبا اعلام میشود

۴-    راننده وسیله نقلیه: مینی بوس–  متعاقبا اعلام میشود

شرح جزییات پیمایش:
از چند روز قبل از برنامه گروه تلگرامی برای شرکت کنندگان  ایجاد میشود تا هماهنگی های نهایی انجام گردد.

صبح روز جمعه ۱۵ دقیقه قبل از موعد یعنی ۵:۴۵ در محل قرار واقع در خیابان مشتاق دوم دور هم جمع می شویم تا راس ساعت ۶ صبح به سمت مقصد  حرکت کنیم. به محل قرار دیر نمی رسیم چون می دانیم نباید دیگران را معطل خود کنیم و ممکن است از برنامه جا بمانیم.

فاصله بسیار کم کوه بزنی با اصفهان یعنی حدود ۱۰۰ کیلومتر که باعث میشه حدود ساعت ۸ صبح به پای کوه برسیم از مزایای این برنامه است.

همزمان با صرف صبحانه، فرم های رضایت نامه را تکمیل و امضا می کنیم.پس از نرمش مختصر و آشنایی با همنوردان ، از ماشین جدا می شویم و صعود خود را آغاز می کنیم.شرکت در صعود اختیاری است و افرادی که تمایل به انجام آن نداشته باشند می توانند از طبیعت منطقه و روستای آونج بهر مند شوند.افراد مذکور همراه با ماشین به نقطه انتهایی می روند.

حوضچه های آب طبیعی، گیاهان دارویی و نمای سنگها و صخره ها در مسیر صعود این کوه با وجود خشک بودن منطقه از جذابیتهای آن است.با این وجود مسیر صعود و فرود را رفت و برگشت انتخاب نکرده ایم تا جلوه های بیشتری را از منطقه ببینیم.

به این منظور از مسیر شمالی صعود میکنیم.در مسیر صعود، گرای تقریبی حرکت، ابتدا ۱۲۵ درجه است تا به روی یال برسیم سپس ۲۰۵ درجه حرکت میکنیم تا به روی قله کوچک به ارتفاع ۲۳۳۰ متر برسیم و نهایتا در صورت داشتن زمان کافی با یک کاهش ارتفاع مختصر و صعود از روی یال اصلی به قله اصلی بزنی که تنها حدود ۳۰ متر بلندتر از قله کوچک است اما نیازمند ۲ کیلومتر طی مسیر بیشتر است، صعود میکنیم.

کوه بزنی کمی سنگین تر از کوه صفه است و از این بابت برای کسانی که میخواهند کوهنوردی را استارت بزنند یک شروع عالی است و برای سایر کوهنوردان هم یک برنامه مفرح و زیباست.

پس از مراسم قله از مسیر جنوبی از کوه فرود میاییم و بیشتر مسیر تا روستای آونج را در جاده خاکی پیمایش می کنیم.روستای آونج یکی از روستاهای بسیار زیبا و گردشگری اردستان محسوب میشود.در مسیر فرود از کوه از سد بالادست روستا، چشمه و باغات سرسبز و انبوه آونج عبور می کنیم. ناهار را در محل مناسبی حوالی چشمه و باغات بالادست روستا صرف میکنیم.در ادامه از قنات مشهور و همیشه دارای آب این روستا دیدن می کنیم تا سرانجام به روستا برسیم.

قبرستان گبری زرتشتی روستا، مسجد جامع سلجوقی روستا، قلعه تاریخی و بافت قدیمی روستا از دیگر دیدنی های این منطقه است.گفتنی است روستای آونج خود به تنهایی ارزش یک برنامه یک روزه دارد که امیدواریم بیشتر جاذبه های این روستا را در این برنامه ببینیم تا به ماشین برسیم.

پیش بینی می کنیم حدود ساعت ۴ عصر در محل روستای آونج پیمایش را به انتها برسانیم و به سمت اصفهان باز گردیم تا پس از غروب آفتاب و در ساعات ابتدایی شب اصفهان باشیم.

پیشنهاد می شود مواد مغذی مانند میوه ، کشمش و انجیر ، خرما و … در حین راه استفاده و به هم تعارف کنید.

فرایند نام نویسی:
۱٫  لطفاً این اطلاعیه را به صورت دقیق و کامل مطالعه فرمایید و شرایط روحی، جسمی و سلامتی خود را با شرایط برنامه مطابقت فرمایید.به ویژه تقاضا داریم روحیه خود برای همکاری در اجرای یک برنامه بسنجید و سپس برنامه را ثبت نام کنید.

۲٫  لطفاً در صورتی که عضو گروه اسپادانا نیستید و یا تاکنون فرم اطلاعات فردی و پزشکی گروه را تکمیل نکرده اید، فرم خام آن را از قسمت آرشیو فرم ها در سایت گروه دانلود کرده ، تکمیل و به آدرس ehsan.22099@gmail.com  ایمیل فرمایید.

۳٫  برای ثبت نام، ابتدا تمایل خود برای حضور در برنامه را به سرپرست برنامه (۰۹۱۳۱۱۸۱۵۶۲)  اعلام بفرمایید. سپس درصورت وجود ظرفیت خالی، لطفا حداکثر تا قبل از روز  سه شنبه ۸اسفند ماه مبلغ علی الحساب  سی  هزارتومان  (به شماره کارت ۵۳۸۶ – ۶۷۷۰ – ۰۶۱۰ – ۶۲۲۱ واریز نموده و بلافاصله مبلغ و ساعت دقیق واریز خود را اطلاع دهید.عدم ارسال پیامک واریز تا موعد مقرر = عدم ثبت نام و جایگزینی افراد رزرو

توضیح ۱: اولویت ثبت نام قطعی با افرادی است که زودتر تصمیم بگیرند و با واریز مبلغ برنامه ، ثبت نام خود را قطعی نمایند.

توضیح ۲: مبلغ برنامه علی الحساب است و پس از برنامه اضافه پرداخت و یا کسری پرداخت بر حسب هزینه های انجام شده با شرکت کننده تسویه می گردد.

توضیح ۳: در صورت انصراف از برنامه پس از واریز وجه، در صورت عدم وجود زمان کافی و جایگزین واجد شرایط برنامه، کل هزینه واریزی یا بخشی از آن بازگردانده نخواهد شد.

 

کروکی مسیر پیمایش:
 

خط قرمز: جاده آسفالت اصفهان به اردستان

خط  نارنجی  : مسیر صعود و فرود

 

 عکس هایی از برنامه:

نکات مهم برنامه:

 • گروه کوهنوردی اسپادانا یک نهاد مردمی خودجوش است که بر طبق اساسنامه و زیر نظر و مجوز هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان اصفهان فعالیت می کند.با توجه به اجرای دوستانه و افتخاری این گونه برنامه ها بدیهی است در برابر حوادث و اتفاقات پیش آمده در طول برنامه هیچ مسئولیتی متوجه سرپرست برنامه و مدیران گروه نیست. همه ی شرکت کنندگان به صورت کاملاً اختیاری و با علم به این که محیط کوهستان و طبیعت و حتی جاده ها مستعد هرگونه خطرات جانی و مالی است در این برنامه شرکت می کنیم و مسئولیت هر حادثه ای را از لحظه ی شروع تا پایان برنامه خود شخصاً می پذیریم. همه ی ما باید این تصمیم شخصی و پذیرش خطرات ناشی از آن را به آگاهی نزدیکان درجه یک خود (پدر، مادر، همسر، فرزندان و …) برسانیم. همه ی شرکت کنندگان باید فرم رضایت نامه را پیش از برنامه تکمیل، امضا و منقوش به اثر انگشت نمایند.
 • در کلیه برنامه های گروه اسپادانا، همراه داشتن یا مصرف هرگونه دخانیات نظیر:قلیان، سیگار، مواد افیونی و هرگونه نوشیدنی الکلی چه به صورت علنی و چه در خفا اکیداً ممنوع است.
 • برای سلامتی عزیزان، حفظ نظم گروه و مصالح دیگر، کلیه مراحل اجرای برنامه برای شرکت کنندگان عزیز تابع نظر سرپرست برنامه می باشد.
 • نظم در طول این برنامه مهم ترین مسئولیت همه ی ماست.رعایت نظم در سروقت حاضر شدن، نظم در حفظ محیط زیست و نظم در حرکت، وظیفه ی ما در برابر یکدیگر خواهد بود. این یک تعهد اخلاقی بین همه ی ماست تا ضمن محترم شمردن حقوق یکدیگر، برنامه ای با صفا و صمیمیت اجرا کنیم.
 • مسئولیت های گروهی شامل مسئول فنی، امداد و نجات، عقب دار، سرقدم، گزارش نویس، عکاس و … حسب مورد پیش یا حین برنامه مشخص خواهد شد.مسئولیت پذیری و کار گروهی در موفقیت برنامه های کوهنوردی سهم اصلی را بازی می کند.
 • همنوردان عزیز باید شخصاً نسبت به همراه داشتن تجهیزات مناسب برنامه به ویژه در تغییرات ناگهانی آب و هوا دقت لازم را داشته باشند.در صورت نقص در تجهیزات کلیه عواقب ناشی از آن به عهده ی شرکت کننده عزیز خواهد بود.
 • مراقب باشید غذاهایی که از خانه می آورید در طول برنامه فاسد نشود
 • لطفاً کلیه مایحتاج سفر خود را از اصفهان تهیه کرده و هیچ خریدی را موکول به زمان سفرنکنید.
 • لطفاً اشکالات و پیشنهادهای شخصی خودتان نسبت به سرپرستی و مسائل جاری برنامه را در طول برنامه به صورت خصوصی با سرپرست برنامه در میان بگذارید و از برخورد مستقیم با سایر شرکت کنندگان خودداری فرمایید.
 • عزیزانی که زمان های مشخصی را برای ادای فرائض دینی خود یا موارد مشابه در نظر دارند، لطفاً پیش از برنامه با سرپرست برنامه در میان بگذارند تا در حد توان بتوان برای این موضوع و رعایت حال این بزرگواران برنامه ریزی شود.
 • پیش بینی هزینه برنامه بسته به تعداد شرکت کنندگان، نوع وسیله نقلیه و … میباشد و در صورت کاهش یا افزایش هزینه ها حسب مورد بر روی پیک افراد اعمال می شود.
 • شرایط آب و هواییممکن است باعث تغییراتی در اجرای برنامه شود که با آنچه در پیش بینی رویداد برنامه آمده است متفاوت گردد.
 • مطابق رویه برنامه های کوهنوردی، هرگونه تغییر در برنامه از قبیل لغو یا تغییر در برنامه(شامل مسیر، زمان، وسیله نقلیه و …)، قبل یا حین برنامه بر اساس شرایط با تشخیص و تصمیم سرپرست امکان پذیر است.
 • لازم است خانم های گرامی در داخل ماشین مقنعه همراه داشته باشند.
 • با توجه به دور از دسترس بودن امکانات بهداشتی و درمانی در طول برنامه همه ی ما باید مراقب ابتلا به بیماری ها در طول برنامه باشیم.مسمومیت های غذایی و آب را بسیار جدی بگیرید.
 • در پایان امیدواریم بتوانیم سفری خاطره انگیز، بی خطر و سرشار از شادی را در کنار یکدیگر تجربه کنیم.

   ملاحظات پزشکی و سلامتی:

شرکت کنندگان اظهار می دارند در هیچ یک از دسته های زیر قرار ندارند:

 1. افراد دارای هرگونه اعتیاد به دخانیات، الکل، مواد مخدر و …
 2. افراد دارای بیماری های مزمن نظیر آسم و صرع
 3. افراد دارای بیماری های قلبی و عروقی
 4. بانوانی که در هر مرحله از بارداری هستند مگر با تأیید کتبی پزشک
 5. افرادی که در فاصله ی۴۸ ساعت پیش از برنامه در برنامه ی اهدای خون شرکت کرده اند.

توضیح ۱: عزیزانی که به تازگی مورد عمل جراحی قرار گرفته اند، افراد مبتلا به سایر بیماری ها که در مرحله ی درمان هستند و افرادی که به صورت روزانه یا دوره ای از دارو استفاده میکنند، می بایست از پزشک معالج خود گواهی صحت و سلامت دریافت و در موقع نام نویسی به سرپرست برنامه ارائه دهند.

توضیح ۲: لازم است همنوردان عزیز کلیه ی داروهای شخصی خود را به همراه داشته باشند و ترتیب و دوز مصرفی آنها را پیش از برنامه به آگاهی سرپرست برسانند.

توضیح ۳: دوستان عزیزی که هرگونه آلرژی (حساسیت) نسبت به مواد خوراکی، داروها، گیاهان، سم گزش و نیش حشرات دارند لازم است در موقع نام نویسی موضوع را به طور کامل برای سرپرست تشریح نمایند. افرادی که سابقه ی واکنش آلرژیک حاد (آنافیلاکسی) دارند، لازم است با سرپرست برنامه مشورت نمایند.

ملاحظات غذایی:

لطفاً برای حفظ محیط زیست، حفظ سلامتی خود و پیش گیری از مسمومیت ها، از همراه آوردن کنسروجات و مواد خوراکی حاوی مواد نگه دارنده خودداری فرمایید.

ملاحظات زیست محیطی و گردشگری مسئولانه:

همه ی ما شرکت کنندگان در برنامه های گروه اسپادانا متعهد هستیم مرامنامه زیست محیطی گروه اسپادانا را مطالعه کرده و به آن پایبند هستیم.مرامنامه را از اینجا بخوانید

۲ نظر

 1. سلام.
  مدیر ومسئولان محترم باشگاه کوهنوردی اسپادانا.
  اطلاع رسانی خوب شما در مورد برنامه هایتان کار بسیار خوبی است.
  اینجانب ضمنن تبریک بخاطر این حسن گروه. ارزوی موفقیت وسلامتی برای شما عزیزان مینمایم.
  علی حجازی

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*