اخبار و اعلامیه ها
خانه / اطلاع رسانی ثبت نام برنامه ها / اطلاعیه ثبت نام برنامه ” صعود به قله تل دژ” – ۲۱ و ۲۲ دی ماه

اطلاعیه ثبت نام برنامه ” صعود به قله تل دژ” – ۲۱ و ۲۲ دی ماه

 

۱ مشخصات کلی :
عنوان برنامه : صعود به قله تل دژ تاریخ اجرای برنامه: ۲۲/۱۰/۱۳۹۶ مدت اجرای برنامه ( روز ) :۱٫۵ روز
سطح برنامه: متوسط

 

پیش نیاز:
کارت بیمه ورزشی سال ۹۶
سلامت کامل سیستم قلبی عروقی

روحیه ورزشی قوی و اعتماد به نفس بالا

 

اهداف برنامه :

بزرگداشت زنده یاد مهندس امجد سماواتی

بهره گیری از تجارب پیشکسوتان کوهنوردی

بهره مندی از طبیعت
تقویت پیوندهای دوستی و اجتماعی
تقویت روحیه ی اعتماد به نفس
بالا بردن توان و آمادگی جسمانی

زمان و مبدا حرکت: پنجشنبه ۲۱ دی ماه ساع ۱۸- روبروی ترمینال صفه ظرفیت برنامه: ۱۵ نفر
باشگاه های همراه: راسخ، دنا ، چکاد منطقه مربوطه : روستای خفر شهرستان سمیرم
مختصات مبدا پیمایش: ۳۰°۵۹’۵۱٫۲۱″N

۵۱°۲۸’۵۴٫۳۵″E

مختصات مقصد پیمایش: ۳۰°۵۹’۹٫۲۰″N

۵۱°۲۷’۱٫۰۲″E

مسافت جاده آسفالته: ۲۵۰ کیلومتر طول زمان حرکت در جاده آسفالته: ۳ ساعت و ۲۰ دقیقه
مسافت پیمایش رفت: ۵٫۵ کیلومتر مسافت پیمایش برگشت: ۵٫۵ کیلومتر
طول زمان پیمایش رفت: ۳ ساعت و ۳۰ دقیقه طول زمان پیمایش برگشت:  ۳ ساعت
ارتفاع مبدا پیمایش: ۲۲۰۰ متر ارتفاع شب مانی: ۲۲۰۰ متر ارتفاع قله: ۳۱۰۰ متر اختلاف ارتفاع پیمایش: ۹۰۰ متر
پیش بینی هواشناسی محل شب مانی۱هفته پیش از اجرای برنامه : دمای حسی صفر درجه سانتیگراد (شب مانی در محل سربسته همراه با وسایل گرمایشی) پیش بینی هواشناسی قله :۲ هفته پیش از اجرای برنامه : منفی نه درجه سانتیگراد، آفتابی
تجهیزات گروهی باشگاه: بیسیم، جعبه کمک های اولیه
حداقل تجهیزات لازم:کارت شناسایی و کارت بیمه ورزشی و دفترچه بیمه ، پول نقد، کفش کوهنوردی ساقدار و زیره مناسب و ضد آب ، بادگیر یا کاپشن گورتکس، ۲ جفت جوراب ضخیم  ، گتر، دستکش ، و پوشاک گرم، دمپایی یا صندل،  طناب انفرادی ، کیسه خواب مناسب ، چراغ پیشانی با یک دست باطری اضافه ،  کوله سبک برای صعود یک روزه ، باتون کوهنوردی ۱ جفت ،ظرف آب ۲ لیتری  ، زیر انداز سبک (درصورت نیاز)، کرم ضد آفتاب، کلاه لبه دار و عینک آفتابی، پاکت حمل زباله، تغذیه ترجیحاً خانگی برای طول برنامه مطابق با توضیحات روزشمار برنامه

ملاحظات غذایی:
لطفاً برای حفظ محیط زیست، حفظ سلامتی خود و پیش گیری از مسمومیت ها، از همراه آوردن کنسروجات و مواد خوراکی حاوی مواد نگه دارنده خودداری فرمایید. برای مطالعات بیشتر در خصوص تغذیه و آشپزی در کوهستان به جزوات مربوطه در بخش کتابخانه دیجیتال سایت گروه کوهنوردی اسپادانا مراجعه فرمایید.

ملاحظات زیست محیطی و گردشگری مسئولانه:
همه ی ما شرکت کنندگان در برنامه های گروه اسپادانا متعهد هستیم مرامنامه زیست محیطی گروه اسپادانا را مطالعه کرده و به آن پایبند هستیم.

مرامنامه را از اینجا بخوانید.

 

پتانسیل سایر ورزشهای کوهستانی در منطقه :

سنگ نوردی و دوچرخه سواری

 فصول صعود: ۴ فصل
زمان های مناسب صعود: بعد از ظهر ها در فصول گرم سال و میان روز در فصول سرد سال
مسئولیت ها و تلفن های ضروری:

۱-    سرپرست : مرتضی اشرفی ۰۹۱۲۰۹۲۹۸۰۵

۲-    پشتیبان برنامه: محمد نوری زاده ۰۹۱۳۱۱۸۱۳۰۴

۳-    راهنما: استاد حاج حمید حجاریان ۰۹۱۳۳۰۸۵۰۳۵

۴-    میزبان شب مانی:استاد حاج حمید حجاریان ۰۹۱۳۳۰۸۵۰۳۵

۵-    عکاس برنامه:

۶-    راننده وسیله نقلیه:

ملاحظات پزشکی و سلامتی:
شرکت کنندگان اظهار می دارند در هیچ یک از دسته های زیر قرار ندارند:۱٫     افراد دارای هرگونه اعتیاد به دخانیات، الکل، مواد مخدر و …۲٫     افراد دارای بیماری های مزمن نظیر آسم و صرع۳٫     افراد دارای بیماری های قلبی و عروقی۴٫     بانوانی که در هر مرحله از بارداری هستند مگر با تأیید کتبی پزشک۵٫     افرادی که در فاصله ی ۴۸ ساعت پیش از برنامه در برنامه ی اهدای خون شرکت کرده اند.توضیح ۱: عزیزانی که به تازگی مورد عمل جراحی قرار گرفته اند، افراد مبتلا به سایر بیماری ها که در مرحله ی درمان هستند و افرادی که به صورت روزانه یا دوره ای از دارو استفاده میکنند، می بایست از پزشک معالج خود گواهی صحت و سلامت دریافت و در موقع نام نویسی به سرپرست برنامه ارائه دهند.
توضیح ۲: لازم است همنوردان عزیز کلیه ی داروهای شخصی خود را به همراه داشته باشند و ترتیب و دوز مصرفی آنها را پیش از برنامه به آگاهی سرپرست برسانند.
توضیح ۳: دوستان عزیزی که هرگونه آلرژی (حساسیت) نسبت به مواد خوراکی، داروها، گیاهان، سم گزش و نیش حشرات دارند لازم است در موقع نام نویسی موضوع را به طور کامل برای سرپرست تشریح نمایند. افرادی که سابقه ی واکنش آلرژیک حاد (آنافیلاکسی) دارند، لازم است با سرپرست برنامه مشورت نمایند.

    ۲-شرح جزییات برنامه:

روز پنجشنبه ۲۱/۱۰/۱۳۹۶ ساعت ۱۸ از روبروی ترمینال صفه اصفهان به سمت روستای خفر حرکت خواهیم کرد. در بین راه توقفی کوتاه برای استفاده از سرویس بهداشتی خواهیم داشت. حدود ساعت ۲۱ شب به روستای خفر خواهیم رسید و به دعوت استاد حمید حجاریان به محل خانه کوهنوردان ایشان خواهیم رفت و پس از صرف شام در این مکان که مجهز به وسایل گرمایشی می باشد به استراحت خواهیم پرداخت. ساعت ۵ صبح روز بعد بیدار خواهیم شد و پس از آماده کردن کوله های سبک به سمت قله تل دژ حرکت خواهیم کرد. پیشنهاد می شود. مواد مغذی مانند کشمش ، خرما و همچنین آب مخلوط با ۵ درصد عسل و ۱ درصد نمک و مقداری لیموی ترش تازه در دسترس قرار داده و در طول راه استفاده شود.  برای شروع حرکت نیاز به لباس و پوشش های گرم و دستکش می باشد اما حدود ۳۰ دقیقه پس از حرکت با افزایش دمای درونی بدن توقفی کوتاه داشته و لباس های گرم را پیش از عرق کردن بدن کم خواهیم کرد. حدود ساعت ۱۰ صبح به قله خواهیم رسید و در صورت مناسب بودن فضا به صرف صبحانه خواهیم پرداخت. پس از صرف صبحانه و مراسم گرامیداشت استاد امجد حجاریان در ساعت ۱۱:۳۰ به سمت روستای خفر باز هواهیم گشت. در حدود ساعت ۱۴ به خانه کوهنوردان خواهیم رسید و پس از صرف ناهار و استراحت به مدت ۱ ساعت در ساعت ۱۵ به سمت اصفهان باز خواهیم گشت. با استراحتی در طول راه در ساعت ۱۸ به اصفهان و ترمینال صفه اصفهان خواهیم رسید.

کروکی تقریبی مسیر و چشم انداز کوههای اطراف:

فایل تراک برنامه پیوست می باشد.

 

  ۳- در مورد مناسبت برنامه:

بزرگداشت مهندس امجد سماواتی

از جوانان انقلابی سال ۵٧ بود و با دنیایی آمال و آرزو برای تغییر جهان. دانش‌آموخته رشته مکانیک بود؛ با هوش سرشار و دقتی کم‌نظیر. به اصفهان مهاجرت و کار را در عرصه صنعت آغاز کرد. تولیدات، تعمیرات همه و همه خدمت هستند، چه فرقی می‌کند. می‌گفت امروز اسلحه ما این دستگاه تراش است. امروز اسلحه ما ساخت یک قالب است. به کوه‌نوردی علاقه‌ای وافر داشت؛ چرا تنها از صلابت، پاکی و لطافت کوه بهره بگیرد؟ خوب است دیگران را نیز سهیم کند. با تلاش و تقلا، گروه کوهنوردی دنای اصفهان را پایه گذاشت. شاید روزی که برای خرید تجهیزات فنی گروه برنامه‌ریزی می‌کرد، قیمت بالای کارابین، هشت فرود، چکش و کلنگ کوهنوردی ایتالیایی و فرانسوی و ریال‌های زیادی که برای خریدش از کشور خارج می‌شد او را به فکر وا داشت، یا اندیشه‌ای از قبل. در صنعت توانا بود، این کار جسارت می‌خواست؛ تولید تجهیزات فنی کوهنوردی، وقتی که هم‌طناب تو یا هم‌طناب کسی دیگر در شهری دیگر یا حتی در آن سوی قاره‌ها به امید کارابین‌ها، فرندها یا میخ‌های ساخت دستان تو در حالی پاندول می‌شود که قریب صد متر تا پایین صخره فاصله است و یک تَرک یا کمی اهمال در تولید می‌تواند گروهی را به قعر دره سرازیر کند و تو را سر افکنده، مشکل می‌شود هم جسارت داشت و هم اعتمادبه‌نفسی بالا. چیزی کم نداشت نه در دانش فنی نه در جسارت. به این نحو بود که در سال ٧۴ اولین کارابین ساخت ایران را با برچسب دنا به جامعه کوهنوردی تقدیم کرد. برای اولین‌بار خودش و سپس فرزندانش را در صخره‌ها از آن آویزان کرد. توان کارابین‌ها را با شوک‌های وزن زیاد آزمود و سپس گروه دنا و چکاد اصفهان و بعد از آن همه کوهنوردان ایران آن را آزمودند. هم وزن کمتر هم کیفیت بالاتر و ارزشمند‌تر از همه چیز ساخت ایران، ساخت اصفهان و به قیمتی پایین‌تر از بازار جهانی. با توجه به کیفیت بالا، استاندارد ایران و پس از آن استاندارد جهانی تولیداتش را تأیید کردند. اقلام دیگری همچون هشت فرود، چکش و کلنگ کوهنوردی را برای اولین‌بار در ایران با همه حساسیت‌ها و دقت‌های لازم تولید کرد. امید بود که از سوی مراکز مرتبط به یاری‌اش بشتابیم. نه به یاری او که بی نیاز بود و قانع، به یاری خودمان، به یاری اقتصاد کشورمان که حال خوبی ندارد. او می‌خواست تولید کند و شرایط صادرات را برایش فراهم کنند. تولیدات او برتر از کالاهای مشابه خارجی بودند و بر صدر تولیدات کوهنوردی هم به لحاظ کیفیت و هم به لحاظ قیمت. در دیدارهایی مدرسین و نمایندگان کارخانجات فرانسه و ایتالیا از وی تقاضای همکاری در خارج از مرز‌ها را داشتند. اما او می‌گفت اگر قرار است کار من سبب تغییری شود، چه بهتر که این تغییر برای مردم ایران باشد. بارها گفت یک سنگریزه از ایران را با عالمی عوض نمی‌کنم. حلقه‌های دلال‌منش و سودجوی نزدیک به فدراسیون کوهنوردی که از واردکردن تجهیزات سودهای هنگفتی داشتند کمر به مقابله با او یعنی با آمال و آرزوهای ملت ایران بستند و درحالی‌که بخش‌هایی از دارایی خانواده‌اش را صرف سرمایه‌گذاری و تحقیق و مطالعه کرده بود، مورد بی‌مهری قرار گرفت به شکلی که حتی نتوانست شاهد بازگشت بخش کوچکی از سرمایه‌گذاری‌اش در این زمینه باشد و این موضوع سبب ایجاد اصطکاک‌های زیادی برای وی شد. سوزد دلم به رنج و شکیبت/ ‌ای با‌غبان بهار نیامد… چندان که غم به جان تو بارید / باران به کوهسار نیامد*

بااین‌همه در تمشیت گروه دنا وقت صرف می‌کرد و با همه مشکلات خودش، تلاش داشت جوانانی را که به وی اعتماد کرده‌اند تنها نگذارد. حتی زمانی که بوته وجودش از آتش نامردمی‌ها و نامهربانی‌ها در حال گداختن بود، از او جز لب خندان نمی‌دیدی. مهندس امجد سماواتی را کوهنوردان ایران به‌خوبی می‌شناختند. او یکی از مدافعان روش کوهنوردی کلاسیک ایران بود. تا آخرین برنامه‌های گروه که تحت مدیریت وی به انجام رسید، نقد برنامه و نقد فردی جزء اساسی‌ترین ارکان برنامه تلقی شد. حتی اگر امروز این روش، از سوی کوهنوردی رسمی و دولتی ترویج و توصیه نشود. این چنین بود که جوانان کوهنورد اصفهان دو زانو در مقابلش نشستند و تلاش کردند آنچه را که به ناروا دیگران در حق وی کرده‌اند تا حدی جبران کنند؛ به نحوی که امجد به اسطوره‌ای در کوهنوردی بدل شد. مشکلات گوناگون رفته‌رفته قلب مهربانش را به محاصره درآوردند تا کوه وجودش را به ناگهان فرو ریزند. قلبش که برای ایران می‌تپید در غروب روز سه‌شنبه ۵/١١/۱۳۹۵ از حرکت باز ایستاد و عقاب قله‌های اخلاق و انسانیت: لحظه‌ای چند بر این لوح کبود / نقطه‌ای بود و سپس هیچ نبود. ** (منبع شماره ۲۷۹۱ – ۱۳۹۵روزنامه شرق  سه شنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۵ ، اکبر نادری)


      ۴-عکس های برنامه در این فصل:

   ۵- مشخصات منطقه:

رشته کوه دنا بخشی از رشته کوه‌های زاگرس (زاگرس مرکزی) است که با جهت شمال غربی به جنوب شرقی امتداد یافته است. این رشته کوه با طول تقریبی ۷۰ کیلومتر، مرز مشترک استان‌های اصفهان از سمت شمال و شرق و کهگیلویه و بویراحمد از سمت غرب و فارس از سمت جنوب غرب می‌باشد. رشته کوه دنا به سه رشته اصلی (مرکزی، شمال غربی و جنوب شرقی) و یک رشته فرعی عمودی توسط سه گردنه بیژن، مورگل غربی و پوتک تقسیم می‌گردد.

 

رشته کوه دنا در منطقه پادنا

الف) رشته مرکزی دنا

این بخش از رشته کوه دنا از گردنه بیژن به ارتفاع ۳۲۰۰ متر تا گردنه مورگل غربی به ارتفاع ۴۱۰۰ متر ادامه دارد و دارای ۱۸ قله بالای ۴۰۰۰ متر است. بلندترین قله رشته کوه دنا و رشته کوه بزرگ زاگرس، قله قاش مستان* یا بیژن ۳ است. قلل دیگر این رشته کوه از گردنه بیژن به ترتیب عبارتند از بَرد آتش، سی‌چان ۱، ۲ و ۳، حوض دال، کَرسُمی شرقی، کَرسُمی غربی، تنگه راه (حرا)، بیژن ۱ (ماش)، کپیری، بیژن ۲ (برج آسمانی)، قزل قله، هِرم، کیخسرو، بن رو، بیژن ۳ (قاش مستان)، قبله، مورگل، مورگل غربی (پازنک) و مورگل شمالی.

ب) رشته شمال غربی دنا

این رشته را که اصطلاحاً جناح غربی می‌گویند، از گردنه مورگل غربی و قله‌های کاسه خفر آغاز شده و به قله کل قَدویس ختم می‌گردد و دارای ۲۱ قله بالاتر از ۴۰۰۰ متر  است. قله‌های این رشته به ترتیب از گردنه پوتک عبارتند از قلل کاسه خفر (شامل کل گردل، تل گردل و لوکوره)، قلل کاسته پوتک (شامل پوتک، ایستگاه، قلات بزی، آب سپاه و فردای قیامت)، قلل کاسه خرسان (شامل خرسان شرقی، خرسان غربی، کل فرهاد، کل چال ولی) و قلل سه قپه شمالی (شامل کل شیدا، کل بلبل، کل قدویس، کل پازنی، کل شور و چات سوز). این منطقه بکرترین و دور از دسترس‌ترین قله‌های دنا را در خود جای داده است و تنها چند مسیر محدود برای رسیدن به ارتفاعات این بخش وجود دارد که بیشتر آن‌ها نیز در زمستان غیرقابل استفاده می‌باشند.

 

ج) رشته جنوب شرقی دنا

این رشته اصطلاحاً جناح شرقی نامیده می‌شود و از گردنه بیژن و قله برف کرمو (۴۱۱۱ متر) آغاز شده و تا قله پازن پیر (۴۲۸۰ متر) ادامه دارد. این رشته دارای ۹ قله بالای ۴۰۰۰ متر به نام‌های برف کِرمو، نمک، کل خرمن، نول شمالی، نول جنوبی، قاش سرخ، تاپو، رمبسه و پازن پیر می‌باشد. نام قاش مستان برگرفته از فرهنگ عشایر ترک این منطقه می‌باشد و با توجه به وجود شکاف و قاش انتهای قله نامگذاری شده است زیرا قاش یا قاچ به معنی شکاف و چاک است و گفته می‌شود که بز و کَل‌های منطقه در فصل جفت‌گیری و مست شدن، به این شکاف می‌آیند و به همین جهت این قله قاش مستان نام گرفته است.

در مسیر رشته کوه دنا چند برفچال و یخچال کوچک و بزرگ به ویژه در بخش شمال شرقی آن مشاهده می‌شود. این رشته کوه زیبا دارای سه غار به نام‌های دنگزلو، نول و یخ بوده و دارای چشمه‌های فراوانی است که از جمله آن‌ها می‌توان به چشمه میشی، شرنیک و اسپید به عنوان مهم‌ترین چشمه‌های آن اشاره نمود. قله‌های این رشته کوه سرچشمه رودخانه‌های متعددی همچون ریگان، ماربر، میریان، کوه گل، سریس، تیزاب و دزکرد می‌باشند. رشته کوه دنا در گذشته از نظر تنوع وحوش بسیار غنی بوده است. انواع جانوران همچون خرس‌های قهوه‌ای بزرگ، کبک دری، عقاب، کرکس، هما، پلنگ، گرگ، گربه وحشی به ویژه گونه سیاه گوش، سمور، راسو، سنجاب ایرانی، شاهین، بحری، سنگ چشم، کمرکوهی، چکاوک، بز و پازن، از گونه‌های جانوری دنا می‌باشند.

۶-مختصات جغرافیائی برخی نقاط دنا

(این نقاط با GPS اندازه گرفته شده که در ارتفاع سنجی در صدی خطا بر اثر تغئیرات دما و فشار هوا وجود دارد ولی از ارتفاع سنجهای بارومتریک قدیمی بسیار دقیقتر است)

ردیف

نام نقطه یا قله

N

E

 ارتفاع به متر

۱

قاش مستان

۳۰۹ ، ۵۷ ، ۳۰

۱۰ ، ۲۶ ، ۵۱

۴۴۴۰

۲

مورگل

۴۵ ، ۵۷ ، ۳۰

۲۹ ، ۲۵ ، ۵۱

۴۴۳۷

۳

حوض دال

۳۲ ، ۵۴ ، ۳۰

 ۴۸ ، ۲۸ ، ۵۱

۴۳۵۰

۴

برج آسمانی

۴۷ ،۵۶ ، ۳۰

۱۱ ، ۲۵ ، ۵۱

۴۳۴۰

۵

قله قدویس

۱۴۹ ،۰۳ ، ۳۱

۸۱۰ ، ۲۰ ، ۵۱

۴۳۳۰

۶

کرسمی شرقی

۲۵ ، ۵۵ ، ۳۰

۰ ، ۲۹ ، ۵۱

۴۳۲۱

۷

تنگه راه

۲۲ ، ۵۵ ، ۳۰

۴۱ ، ۲۸ ،۵۱

۴۳۱۳

۸

پازن پیر

۳۱۰ ، ۴۷ ، ۳۰

۹۶ ، ۳۸ ، ۵۱

۴۲۸۸

۹

کل خرمن

۳۴۸ ، ۵۰ ، ۳۰

۱۲ ، ۳۵ ، ۵۱

۴۲۳۸

۱۰

کپیری

۵۹ ، ۵۵ ، ۳۰

۱۳ ، ۲۷ ،۵۱

۴۲۳۰

۱۱

گردنه مورگل

۱۲۷ ، ۵۷ ، ۳۰

۵۱۳ ، ۲۵ ، ۵۱

۴۲۰۶

      ۱۲

رمبسه

۴۲۹ ، ۴۷ ، ۳۰

۴۸۲ ، ۳۸ ، ۵۱

۴۱۶۶

۱۳

کرسمی غربی

۳۷ ، ۵۶ ،۳۰

۳۹ ، ۲۶ ، ۵۱

۴۱۶۰

۱۴

برف کرمو

۸۷۸ ، ۵۱ ، ۳۰

۲۴ ، ۳۳ ، ۵۱

۴۱۴۹

۱۵

نول شمالی

۳۵۹ ، ۴۹ ، ۳۰

۷۸۴ ، ۳۶ ، ۵۱

۴۱۳۴

۱۶

نول جنوبی

۴۳۷ ، ۴۸ ، ۳۰

۴۸۱ ، ۳۶ ، ۵۱

۴۰۹۱

۱۷

تاپو

۱۶۱ ، ۴۸ ، ۳۰

۸۱۴ ، ۳۷ ،۵۱

۴۰۶۸

۱۸

نمک

۹۵۵ ، ۵۰ ، ۳۰

۳۰۱ ، ۳۴ ، ۵۱

۴۰۵۹

۱۹

قاش سرخ

۴۳۷ ، ۴۸ ، ۳۰

۸۴۴ ، ۳۶ ، ۵۱

۴۰۲۵

۲۰

آبشار توف شاه

۲۹ ، ۵۷ ، ۳۰

۲۵ ، ۲۵ ، ۵۱

۳۹۴۴

۲۱

گردنه سی چانی

۲۶ ، ۵۳ ، ۳۰

۴۶ ، ۲۹ ، ۵۱

۳۷۸۵

۲۲

چشمه توف شاه

۱۷ ، ۵۷ ، ۳۰

۱۵ ، ۲۵ ، ۵۱

۳۴۳۸

۲۳

گردنه بیژن

۶۸۴ ، ۵۲ ، ۳۰

۴۴۶ ، ۳۱ ، ۵۱

۳۲۰۸

۲۴

رگ شاه

۰ ، ۵۷ ، ۳۰

۰۲ ، ۲۵ ، ۵۱

۲۸۱۷

۲۵

تل دژ

۳۰°۵۹’۱۰٫۶۲″

۵۱°۲۷’۰٫۲۵″E

۳۱۰۰

۲۶

جان پناه شمالی

۳۰°۵۸’۵۳٫۴۱″N

۵۱°۲۶’۳۷٫۲۶″E

۳۰۰۰

۲۷

قله قبله

۳۰°۵۷’۳۴٫۷۲″N

۵۱°۲۶’۲۶٫۴۳″E

۴۱۵۰

۲۸

قله بیژن ۲  (برج آسمانی)

۳۰°۵۶’۱۴٫۴۹″N

۵۱°۲۷’۶٫۸۱″E

۴۴۳۵

۲۹

قله بیژن ۱ (ماش)

۳۰°۵۵’۵۷٫۵۵″N

۵۱°۲۸’۱۰٫۵۱″E

۴۳۴۰

۳۰

قله سی چونی

۳۰°۵۳’۴۶٫۷۷″N

۵۱°۲۹’۴۲٫۸۶″E

۴۱۲۰

۳۱

قله قلات بزی

۳۱° ۰’۲۵٫۲۸″N

۵۱°۲۲’۳۱٫۱۵″E

۴۲۱۲

۳۲

روستای خفر

۳۰°۵۹’۵۹٫۱۶″N

۵۱°۲۹’۶٫۶۴″E

۲۲۰۰

۷-فرایند نام نویسی:

 1. لطفاً ایناطلاعیه را به صورت دقیق و کامل مطالعه فرمایید و شرایط روحی، جسمی و سلامتی خود را با شرایط برنامه مطابقت فرمایید.
 2. این برنامه به صورتانتخابی است. اولویت با اعضای گروه اسپادانا می باشد.
 3. لطفاً در صورتی که عضو گروه اسپادانا نیستید فرم اطلاعات فردی و پزشکی گروه را از قسمت آرشیو فرم ها در سایت گروه تکمیل و تا ایمیل فرمایید.
 4. لطفاً برای قطعی شدن نام نویسی خود ابتدا حضور خود رابا تماس با مسئول ثبت نام آقای مرتضی اشرفی (۰۹۱۲۰۹۲۹۸۰۵)  قطعی کنید و تا روز  چهار شنبه  ۲۰ دی ماه ساعت ۱۹ شب مبلغ علی الحساب  ۴۰  هزارتومان  (به شماره کارت  ۶۱۰۴-۳۳۷۶-۸۰۰۱-۵۹۲۰ بانک ملت به نام مرتضی اشرفی  واریز و کد رهگیری را به شماره ۰۹۱۲۰۹۲۹۸۰۵ ارسال فرمائید.
  عدم ارسال پیامک واریز تا موعد مقرر = عدم ثبت نام

توضیح: در صورت انصراف از برنامه پس از واریز وجه، در صورت عدم وجود زمان کافی و جایگزین واجد شرایط برنامه، کل هزینه واریزی یا بخشی از آن بازگردانده نخواهد شد.

نکات مهم برنامه:

 1. گروه کوهنوردی اسپادانا یک نهاد مردمی خودجوش است که بر طبق اساسنامه و زیر نظر و مجوز هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان اصفهان فعالیت می کند.با توجه به اجرای دوستانه و افتخاری این گونه برنامه ها بدیهی است در برابر حوادث و اتفاقات پیش آمده در طول برنامه هیچ مسئولیتی متوجه سرپرست برنامه و مدیران گروه نیست. همه ی شرکت کنندگان به صورت کاملاً اختیاری و با علم به این که محیط کوهستان و حتی جاده ها مستعد هرگونه خطرات جانی و مالی است در این برنامه شرکت می کنیم و مسئولیت هر حادثه ای را از لحظه ی شروع تا پایان برنامه خود شخصاً می پذیریم. همه ی ما باید این تصمیم شخصی و پذیرش خطرات ناشی از آن را به آگاهی نزدیکان درجه یک خود (پدر، مادر، همسر، فرزندان و …) برسانیم. همه ی شرکت کنندگان باید فرم رضایت نامه را پیش از برنامه تکمیل، امضا و منقوش به اثر انگشت نمایند.
 2. در کلیه برنامه های گروه اسپادانا، همراه داشتن یا مصرف هرگونه دخانیات نظیر:قلیان، سیگار، مواد افیونی و هرگونه نوشیدنی الکلی چه به صورت علنی و چه در خفا اکیداً ممنوع است.
 3. برای سلامتی عزیزان، حفظ نظم گروه و مصالح دیگر، کلیه مراحل اجرای برنامه برای شرکت کنندگان عزیز تابع نظر سرپرست برنامه می باشد.
 4. نظم در طول این برنامه مهم ترین مسئولیت همه ی ماست.رعایت نظم در سروقت حاضر شدن، نظم در حفظ محیط زیست و نظم در حرکت، وظیفه ی ما در برابر یکدیگر خواهد بود. این یک تعهد اخلاقی بین همه ی ماست تا ضمن محترم شمردن حقوق یکدیگر، برنامه ای با صفا و صمیمیت اجرا کنیم.
 5. مسئولیت های گروهی شامل مسئول فنی، امداد و نجات، عقب دار، سرقدم، گزارش نویس، عکاس و … حسب مورد پیش یا حین برنامه مشخص خواهد شد.مسئولیت پذیری و کار گروهی در موفقیت برنامه های کوهنوردی سهم اصلی را بازی می کند.
 6. همنوردان عزیز باید شخصاً نسبت به همراه داشتن تجهیزات مناسب برنامه به ویژه در تغییرات ناگهانی آب و هوا دقت لازم را داشته باشند.در صورت نقص در تجهیزات کلیه عواقب ناشی از آن به عهده ی شرکت کننده عزیز خواهد بود.
 7. مراقب باشید غذاهایی که از خانه می آورید در طول برنامه فاسد نشود
 8. لطفاً کلیه مایحتاج سفر خود را از اصفهان تهیه کرده و هیچ خریدی را موکول به زمان سفرنکنید.
 9. لطفاً اشکالات و پیشنهادهای شخصی خودتان نسبت به سرپرستی و مسائل جاری برنامه را در طول برنامه به صورت خصوصی با سرپرست برنامه در میان بگذارید و از برخورد مستقیم با سایر شرکت کنندگان خودداری فرمایید.
 10. عزیزانی که زمان های مشخصی را برای ادای فرائض دینی خود یا موارد مشابه در نظر دارند، لطفاً پیش از برنامه با سرپرست برنامه در میان بگذارند تا در حد توان بتوان برای این موضوع و رعایت حال این بزرگواران برنامه ریزی شود.
 11. پیش بینی هزینه برنامه بسته به تعداد شرکت کنندگان، نوع وسیله نقلیه و … میباشد و در صورت کاهش یا افزایش هزینه ها حسب مورد بر روی پیک افراد اعمال می شود.
 12. شرایط آب و هواییممکن است باعث تغییراتی در اجرای برنامه شود که با آنچه در پیش بینی رویداد برنامه آمده است متفاوت گردد.
 13. مطابق رویه برنامه های کوهنوردی، هرگونه تغییر در برنامه از قبیل لغو یا تغییر در برنامه(شامل مسیر، زمان، وسیله نقلیه و …)، قبل یا حین برنامه بر اساس شرایط با تشخیص و تصمیم سرپرست امکان پذیر است.
 14. لازم است خانم های گرامی در داخل ماشین مقنعه همراه داشته باشند.
 15. با توجه به دور از دسترس بودن امکانات بهداشتی و درمانی در طول برنامه همه ی ما باید مراقب ابتلا به بیماری ها در طول برنامه باشیم.مسمومیت های غذایی و آب را بسیار جدی بگیرید.
 16. هرگونه احساس ناراحتی و بیماری نظیر سردرد، سرگیجه، تنگی نفس، گرفتگی عضلات، حالت تهوع، اسهال و استفراغ و … را در اسرع وقت با سرپرست در میان بگذارید.
  در پایان امیدواریم بتوانیم سفری خاطره انگیز، بی خطر و سرشار از شادی را در کنار یکدیگر تجربه کنیم.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*