اخبار و اعلامیه ها
خانه / اطلاع رسانی ثبت نام برنامه ها / اطلاعیه ثبت نام برنامه “جزایر هرمز – لارک و قشم” – ۳۰ بهمن تا ۴ اسفند ۹۶

اطلاعیه ثبت نام برنامه “جزایر هرمز – لارک و قشم” – ۳۰ بهمن تا ۴ اسفند ۹۶

اطلاعیه ثبت نام برنامه “جزایر هرمز – لارک و قشم

سفر به قلب جاذبه های ژئوتوریستی ایران ، سواحل مرجانی لارک و ژئوپارک قشم

بازه ی زمانی: ۳۰ بهمن تا ۰۴ اسفند ۹۶ (چهار و نیم روز برنامه لاکچری)

مجری برنامه: گروه کوهنوردی اسپادانا

ظرفیت برنامه: ۱۸ تا ۲۸ نفر متغیر

مبدا و زمان حرکت: ساعت ۱۹ عصر

وسیله نقلیه: میدل باس یا اتوبوس VIP

 موقعیت جغرافیایی: استان هرمزگان – بازدید از سه جزیره هرمز ، لارک و قشم

اهداف و جاذبه های برنامه:
بهره مندی از طبیعت بکر و جاذبه های ژئوتوریستی جزیره هرمز
کمپینگ و شب مانی در ساحل مرجانی جزیره لارک
قایق سواری در آب های نیلگون خلیج فارس
گشت و گذار در جزیره قشم و سوپرایز ویژه برنامه (در صورت هماهنگی)
سرپرست برنامه: بهنود بهزادی ۰۹۱۳۲۰۸۰۸۸۶

سطح برنامه: تفریحی – گردشگری

پیش نیاز:
کارت بیمه ورزشی سال ۹۶
روحیه ورزشی قوی و اعتماد به نفس بالا
سلامت کامل سیستم قلبی عروقی

ملاحظات پزشکی و سلامتی:
شرکت کنندگان اظهار می دارند در هیچ یک از دسته های زیر قرار ندارند:

 1. افراد دارای هرگونه اعتیاد به دخانیات، الکل، مواد مخدر و …
 2. افراد دارای بیماری های مزمن نظیر آسم و صرع
 3. افراد دارای بیماری های قلبی و عروقی
 4. بانوانی که در هر مرحله از بارداری هستند مگر با تأیید کتبی پزشک
 5. افرادی که در فاصله ی ۴۸ ساعت پیش از برنامه در برنامه ی اهدای خون شرکت کرده اند.

توضیح ۱: عزیزانی که به تازگی مورد عمل جراحی قرار گرفته اند، افراد مبتلا به سایر بیماری ها که در مرحله ی درمان هستند و افرادی که به صورت روزانه یا دوره ای از دارو استفاده میکنند، می بایست از پزشک معالج خود گواهی صحت و سلامت دریافت و در موقع نام نویسی به سرپرست برنامه ارائه دهند.
توضیح ۲: لازم است همنوردان عزیز کلیه ی داروهای شخصی خود را به همراه داشته باشند و ترتیب و دوز مصرفی آنها را پیش از برنامه به آگاهی سرپرست برسانند.
توضیح ۳: دوستان عزیزی که هرگونه آلرژی (حساسیت) نسبت به مواد خوراکی، داروها، گیاهان، سم گزش و نیش حشرات دارند لازم است در موقع نام نویسی موضوع را به طور کامل برای سرپرست تشریح نمایند. افرادی که سابقه ی واکنش آلرژیک حاد (آنافیلاکسی) دارند، لازم است با سرپرست برنامه مشورت نمایند.

برخی از وسایل مورد نیاز:
این لیست پیشنهادی است و شامل همه ی لوازم مورد نیاز نمی باشد.
• یک کوله متناسب با ۴ روز برنامه تقریبا ۶۰ لیتر
• کیسه خواب
• چادر ۲ پوش کوهنوردی هر ۲ یا ۳ نفر یک تخته
• کفش مناسب برای پیمایش های کوتاه
• صندل برای کنار ساحل
• لباس مناسب فصل
• آب به میزان ۳-۴ لیتر
• کیت کمک های اولیه شخصی
• کیت بقا در کوهستان
• کلاه آفتابگیر
• داروهای شخصی و کیت کمکهای اولیه
• چراغ پیشانی با یک دست باطری اضافه
• پوشاک اضافه
• وسایل بهداشتی و نظافت
• بیمه ورزشی و کارت شناسایی
• تغذیه ترجیحاً خانگی برای طول برنامه مطابق با توضیحات روزشمار برنامه

ملاحظات غذایی:
لطفاً برای حفظ محیط زیست، حفظ سلامتی خود و پیش گیری از مسمومیت ها، از همراه آوردن کنسروجات و مواد خوراکی حاوی مواد نگه دارنده خودداری فرمایید. برای مطالعات بیشتر در خصوص تغذیه و آشپزی در کوهستان به جزوات مربوطه در بخش کتابخانه دیجیتال سایت گروه کوهنوردی اسپادانا مراجعه فرمایید.

ملاحظات زیست محیطی و گردشگری مسئولانه:
همه ی ما شرکت کنندگان در برنامه های گروه اسپادانا متعهد هستیم مرامنامه زیست محیطی گروه اسپادانا را مطالعه کرده و به آن پایبند هستیم.

مرامنامه را از اینجا بخوانید.

پیش بینی رویداد برنامه:

دوشنبه ۳۰ بهمن

راس ساعت ۱۹ در مکانی که اعلام خواهد شد سوار بر خودرو نقلیه میدل باس یا اتوبوس VIP می شویم. وسایل و کوله ها را در قسمت بار گذاشته و یک کوله کوچک شامل وسایل شخصی، شام و صبحانه و بقیه مایحتاج ضروری را به داخل ماشین می آوریم. سفر خود را به سمت استان هرمزگان شروع می نماییم.

سه شنبه ۱ اسفند

صبح زود به اسکله شهید حقانی بندرعباس میرسیم، وسیله نقلیه را ترک کرده و سوار بر اولین کشتی دریایی، به سمت جزیره هرمز، از قایق سواری در خلیج فارس به مدت یک ساعت لذت خواهیم برد. به محض ورود کوله های سنگین و وسایلمان را سوار بر وانت کرده و به محل کمپ منتقل می نماییم. خودمان نیز همراه با کوله های سبک و با اجاره نمودن موتور های سه چرخ  گشت جزیره هرمز را شروع می نماییم. با توجه به اینکه این جزیره در کل ایران و جهان منحصر بفرد می باشد، تلاش می کنیم از وقت بهترین استفاده را نموده و تا بعد از ظهر اغلب مکان های شاخص مورد نظر از جمله کوه نمک، جنگل حرا، دره رنگین کمان، ساحل نقره ای، الهه نمک و دره تندیس ها را ببینیم و قبل از غروب خود را به محل کمپ برسانیم ، چادر ها را در کنار ساحل و دور از هیاهو شهر بر افراشته و در کنار آتش می نشینیم.

چهارشنبه ۲ اسفند

صبح زود بیدار می شویم و از طلوع زیبای جزیره لذت می بریم. صبحانه را می خوریم و کمپ را جمع کرده و به وسیله قایق موتوری به سمت جزیره لارک حرکت می کنیم. با توجه به اینکه این جزیره مرجانی می باشد تجهیزات اسنورکلینگ تهیه یا قرض نمایید که در صورت مساعد بودن شرایط جوی شنا و غواصی را در این ساحل زیبا تجربه کنیم. در بدو ورود کوله های سنگین را در روستا سپرده به سمت خانه های تاریخی جزیره و یک غار نمکی می رویم (پیمایش ۲-۳ ساعته در جزیره) سپس به خانه یکی از ساکنین محلی آنجا رفته و دوستان در صورت تمایل می توانند ناهار خود را سفارش داده و صرف نمایند. سپس کوله ها را برداشته به ساحل و محل کمپ می رویم و تا شب از ساحل و خلیج لذت خواهیم برد. با توجه به اینکه جزیره فاقد سوپرمارکت و امکانات می باشد، کلیه وسایل مورد نیاز برای این روز را بایستی همراه خود داشته باشید.

پنج شنبه ۳ اسفند

صبح گاه از خواب ناز بیدار می شویم صبحانه را میل نموده و بعد از جمع نمودن کمپ سوار بر قایق به سمت جزیره قشم حرکت می نماییم. وسایل و کوله های سنگین را در مکان اسکان (خانه استیجاری یا اقامتگاه بومگردی) قرار می دهیم.در این روز افراد در اختیار خود می توانند به برنامه های مورد نظر خود از جمله خرید بازار درگهان، غواصی و پاراسل و یا بازدید از مناطق دیدنی قشم بپردازند. قبل از غروب خورشید در مکانی که قرار خواهیم گذاشت همگی جمع شده و در صورت هماهنگی به سمت یکی از روستاهای قشم به جهت تماشای سوپرایز ویژه برنامه (مراسم آیینی زار) حرکت خواهیم نمود. شب هنگام به محل اسکان باز خواهیم گشت.(پیشنهاد میکنم حتما مراسم مذکور را سرچ نمایید و تصاویر و فیلم های آن را ببینید)

جمعه ۴ اسفند

صبحگاه با آرامش از خواب بیدار می شویم و پس از صرف صبحانه جزیره را به قصد اصفهان ترک خواهیم گفت. پیش بینی می شود که قبل از ساعت ۱۲ شب اصفهان باشیم.

فرایند نام نویسی:

 1. لطفاً این اطلاعیه را به صورت دقیق و کامل مطالعه فرمایید و شرایط روحی، جسمی و سلامتی خود را با شرایط برنامه مطابقت فرمایید.
 2. این برنامه به صورتانتخابی است. اولویت با اعضای گروه اسپادانا می باشد.
 3. لطفاً در صورتی که عضو گروه اسپادانا نیستید فرم اطلاعات فردی و پزشکی گروه را از قسمت آرشیو فرم ها در سایت گروه تکمیل و به آدرس ایمیل nature@gmail ارسال فرمایید.
 4. لطفاً برای قطعی شدن نام نویسی خود ابتدا حضور خود را با تماس با آقای بهنود بهزادی ۰۹۱۳۲۰۸۰۸۸۶ قطعی کنید و تا روز جمعه ۲۰ بهمن مبلغ علی الحساب  ۳۲۰  هزارتومان غیر اعضا و ۳۰۰ هزار تومان اعضا  به شماره کارت ذیل واریز نمایید. بدیهی است که واریز خود را بلافاصله به منظور ثبت نهائی ثبت نام اعلام بفرمایید.

شماره کارت جهت واریز وجه:   ۵۰۴۷ ۰۶۱۰ ۴۷۵۶ ۷۲۵۶  بانک شهر به نام محسن بهزادی
عدم ارسال تصویر واریز تا موعد مقرر = عدم ثبت نام

توضیح: با توجه به اینکه برنامه حرکت قایق ها وابسته به شرایط جوی دریا می باشد و با توجه به اینکه ممکن است اتفاقات پیش بینی نشده ای رخ دهد لذا ممکن است برنامه بسته به موقعیت تغییرات اندکی داشته باشد. لذا نیازمند همکاری همه دوستان برای هر چه بهتر اجرا شدن برنامه می باشیم.

نکات مهم برنامه:

 1. گروه کوهنوردی اسپادانا یک نهاد مردمی خودجوش است که بر طبق اساسنامه و زیر نظر و مجوز هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان اصفهان فعالیت می کند. با توجه به اجرای دوستانه و افتخاری این گونه برنامه ها بدیهی است در برابر حوادث و اتفاقات پیش آمده در طول برنامه هیچ مسئولیتی متوجه سرپرست برنامه و مدیران گروهنیست. همه ی شرکت کنندگان به صورت کاملاً اختیاری و با علم به این که محیط کوهستان و حتی جاده ها مستعد هرگونه خطرات جانی و مالی است در این برنامه شرکت می کنیم و مسئولیت هر حادثه ای را از لحظه ی شروع تا پایان برنامه خود شخصاً می پذیریم. همه ی ما باید این تصمیم شخصی و پذیرش خطرات ناشی از آن را به آگاهی نزدیکان درجه یک خود (پدر، مادر، همسر، فرزندان و …) برسانیم. همه ی شرکت کنندگان بایدفرم رضایت نامه را پیش از برنامه تکمیل، امضا و منقوش به اثر انگشت نمایند.
 2. در کلیه برنامه های گروه اسپادانا، همراه داشتن یا مصرف هرگونه دخانیات نظیر: قلیان، سیگار، مواد افیونی و هرگونه نوشیدنی الکلی چه به صورت علنی و چه در خفا اکیداً ممنوع است.
 3. برای سلامتی عزیزان، حفظ نظم گروه و مصالح دیگر، کلیه مراحل اجرای برنامه برای شرکت کنندگان عزیز تابع نظر سرپرست برنامه می باشد.
 4. نظم در طول این برنامه مهم ترین مسئولیت همه ی ماست. رعایت نظم در سروقت حاضر شدن، نظم در حفظ محیط زیست و نظم در حرکت، وظیفه ی ما در برابر یکدیگر خواهد بود. این یک تعهد اخلاقی بین همه ی ماست تا ضمن محترم شمردن حقوق یکدیگر، برنامه ای با صفا و صمیمیت اجرا کنیم.
 5. مسئولیت های گروهی شامل مسئول فنی، امداد و نجات، عقب دار، سرقدم، گزارش نویس، عکاس و … حسب مورد پیش یا حین برنامه مشخص خواهد شد. مسئولیت پذیری و کار گروهی در موفقیت برنامه های کوهنوردی سهم اصلی را بازی می کند.
 6. همنوردان عزیز باید شخصاً نسبت به همراه داشتن تجهیزات مناسب برنامه به ویژه در تغییرات ناگهانی آب و هوا دقت لازم را داشته باشند. در صورت نقص در تجهیزات کلیه عواقب ناشی از آن به عهده ی شرکت کننده عزیز خواهد بود.
 7. مراقب باشید غذاهایی که از خانه می آورید در طول برنامه فاسد نشود
 8. لطفاً کلیه مایحتاج سفر خود را از اصفهان تهیه کرده و هیچ خریدی را موکول به زمان سفر نکنید.
 9. لطفاً اشکالات و پیشنهادهای شخصی خودتان نسبت به سرپرستی و مسائل جاری برنامه را در طول برنامه به صورت خصوصی با سرپرست برنامه در میان بگذارید و از برخورد مستقیم با سایر شرکت کنندگان خودداری فرمایید.
 10. عزیزانی که زمان های مشخصی را برای ادای فرائض دینی خود یا موارد مشابه در نظر دارند، لطفاً پیش از برنامه با سرپرست برنامه در میان بگذارند تا در حد توان بتوان برای این موضوع و رعایت حال این بزرگواران برنامه ریزی شود.
 11. پیش بینی هزینه برنامه بسته به تعداد شرکت کنندگان، نوع وسیله نقلیه و … میباشد و در صورت کاهش یا افزایش هزینه ها حسب مورد بر روی پیک افراد اعمال می شود.
 12. شرایط آب و هواییممکن است باعث تغییراتی در اجرای برنامه شود که با آنچه در پیش بینی رویداد برنامه آمده است متفاوت گردد.
 13. مطابق رویه برنامه های کوهنوردی، هرگونه تغییر در برنامه از قبیل لغو یا تغییر در برنامه (شامل مسیر، زمان، وسیله نقلیه و …)، قبل یا حین برنامه بر اساس شرایط با تشخیص و تصمیم سرپرست امکان پذیر است.
 14. با توجه به دور از دسترس بودن امکانات بهداشتی و درمانی در طول برنامه همه ی ما باید مراقب ابتلا به بیماری ها در طول برنامه باشیم. مسمومیت های غذایی و آب را بسیار جدی بگیرید.
 15. هرگونه احساس ناراحتی و بیماری نظیر سردرد، سرگیجه، تنگی نفس، گرفتگی عضلات، حالت تهوع، اسهال و استفراغ و … را در اسرع وقت با سرپرست در میان بگذارید.
  در پایان امیدواریم بتوانیم سفری خاطره انگیز، بی خطر و سرشار از شادی را در کنار یکدیگر تجربه کنیم.

  تعدادی از عکس های برنامه: 

 

 

 

 

 

 

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*