اخبار و اعلامیه ها
خانه / اطلاع رسانی ثبت نام برنامه ها / اطلاعیه ثبت نام برنامه “آبشار زردلیمه” ۲۲ تا ۲۵ فروردین ۹۷

اطلاعیه ثبت نام برنامه “آبشار زردلیمه” ۲۲ تا ۲۵ فروردین ۹۷

اطلاعیه ثبت نام برنامه آبشار زردلیمه:

سفر به قلب مناطق بکر زاگرس میانی و بازدید از یکی از عریض ترین و زیبا ترین آبشارهای ایران

بازه ی زمانی: ۲۲ تا ۲۵ فروردین ۹۷

مجری برنامه: باشگاه کوهنوردی اسپادانا

ظرفیت برنامه: ۱۰ تا ۱۵ نفر

مبدا و زمان حرکت: ساعت ۴:۳۰ عصر روزه چهارشنبه از ترمینال زاینده رود

وسیله نقلیه: مینی بوس بنز

موقعیت جغرافیایی: استان چهارمحال و بختیاری-بازفت

اهداف و جاذبه های برنامه:
بهره مندی از طبیعت بکر بازفت در بهترین موقع سال
دیدار یکی از زیباترین آبشار های ایران
عبور و بازدید از پل خدافرین و پلکان تاریخی دژپارت ساخته شده در زمان ایلامیان
بالا بردن توان و آمادگی جسمانی
سرپرست برنامه: بهنود بهزادی ۰۹۱۳۲۰۸۰۸۸۶

مسئول فنی: علی رجائی

سطح برنامه: کوهپیمائی متوسط (۳ از ۵)

پیش نیاز:
کارت بیمه ورزشی سال ۹۷
روحیه ورزشی قوی و اعتماد به نفس بالا
سلامت کامل سیستم قلبی عروقی

ملاحظات پزشکی و سلامتی:
شرکت کنندگان اظهار می دارند در هیچ یک از دسته های زیر قرار ندارند:

 1. افراد دارای هرگونه اعتیاد به دخانیات، الکل، مواد مخدر و …
 2. افراد دارای بیماری های مزمن نظیر آسم و صرع
 3. افراد دارای بیماری های قلبی و عروقی
 4. بانوانی که در هر مرحله از بارداری هستند مگر با تأیید کتبی پزشک
 5. افرادی که در فاصله ی ۴۸ ساعت پیش از برنامه در برنامه ی اهدای خون شرکت کرده اند.

توضیح ۱: عزیزانی که به تازگی مورد عمل جراحی قرار گرفته اند، افراد مبتلا به سایر بیماری ها که در مرحله ی درمان هستند و افرادی که به صورت روزانه یا دوره ای از دارو استفاده میکنند، می بایست از پزشک معالج خود گواهی صحت و سلامت دریافت و در موقع نام نویسی به سرپرست برنامه ارائه دهند.
توضیح ۲: لازم است همنوردان عزیز کلیه ی داروهای شخصی خود را به همراه داشته باشند و ترتیب و دوز مصرفی آنها را پیش از برنامه به آگاهی سرپرست برسانند.
توضیح ۳: دوستان عزیزی که هرگونه آلرژی (حساسیت) نسبت به مواد خوراکی، داروها، گیاهان، سم گزش و نیش حشرات دارند لازم است در موقع نام نویسی موضوع را به طور کامل برای سرپرست تشریح نمایند. افرادی که سابقه ی واکنش آلرژیک حاد (آنافیلاکسی) دارند، لازم است با سرپرست برنامه مشورت نمایند.

برخی از وسایل مورد نیاز:
این لیست پیشنهادی است و شامل همه ی لوازم مورد نیاز نمی باشد.
• یک کوله کوهنوردی سنگین متناسب با ۳ روز برنامه تقریبا ۵۰ تا ۶۰ لیتر
• کیسه خواب مناسب دمای منطقه
• چادر ۲ پوش کوهنوردی هر ۲ یا ۳ نفر یک تخته
• کفش کوهنوردی ساقدار و زیره مناسب و یک جفت صندل جهت عبور از آب
• کاپشن گرتکس یا بادگیر (در صورت بارندگی در منطقه پانچو)
• بالاپوش گرم پلار
• هارنس و کارابین(در صورت داشتن)
• طناب انفرادی
• ظرف حمل آب به میزان ۲ لیتر (قرص کلر یا Life Straw همراه داشته باشید)
• کیت کمک های اولیه شخصی
• کیت بقا در کوهستان
• باتون کوهنوردی ۱ جفت
• کلاه آفتابگیر
• داروهای شخصی و کیت کمکهای اولیه
• چراغ پیشانی با یک دست باطری اضافه
• پوشاک اضافه
• وسایل بهداشتی و نظافت
• بیمه ورزشی و کارت شناسایی
• تغذیه ترجیحاً خانگی برای طول برنامه مطابق با توضیحات روزشمار برنامه

ملاحظات غذایی:
لطفاً برای حفظ محیط زیست، حفظ سلامتی خود و پیش گیری از مسمومیت ها، از همراه آوردن کنسروجات و مواد خوراکی حاوی مواد نگه دارنده خودداری فرمایید. برای مطالعات بیشتر در خصوص تغذیه و آشپزی در کوهستان به جزوات مربوطه در بخش کتابخانه دیجیتال سایت گروه کوهنوردی اسپادانا مراجعه فرمایید.

ملاحظات زیست محیطی و گردشگری مسئولانه:
همه ی ما شرکت کنندگان در برنامه های گروه اسپادانا متعهد هستیم مرامنامه زیست محیطی گروه اسپادانا را مطالعه کرده و به آن پایبند هستیم.

مرامنامه را از اینجا بخوانید.

پیش بینی رویداد برنامه:

چهارشنبه ۲۲ فروردین

مطابق با ساعت اعلام شده در محل ترمینال زاینده رود (کوچه کنار ترمینال) پس از بار زدن کوله پشتی ها سفر خود را با امید و شادی آغاز می نماییم. دسترسی به کوله ها تا شب و رسیدن به مقصد امکان پذیر نمی باشد لذا دوستان بایستی وسایل شخصی مورد نیاز و در صورت تمایل شام را با خود در داخل وسیله نقلیه همراه داشته باشند. شب هنگام حدود ساعت ۲۲ به روستای چمن گلی خواهیم رسید کوله ها را پیاده کرده در صورت امکان هماهنگی، شب را در امامزاده یا مدرسه به صبح می رسانیم.

پنج شنبه ۲۳ فروردین

صبح هنگام پس از صرف صبحانه کوله ها را بر روی نیسان بسته و سوار بر نیسان سفر خود را آغاز می نماییم. در طول مسیر ار تپه ها و دره های بسیار زیبا و بکری عبور خواهیم کرد که دیدن این مناطق یکی از جذابیت های منحصر بفرد این برنامه می باشد. قبل از ظهر به مکان مورد نظر رسیده از نیسان جدا شده و پس از نرمش، کوله ها را بر روی دوش گذاشته و پیمایش ۴ ساعته خود تا روبروی آبشار را آغاز می نماییم. کمپ را در سمت مقابل آبشار برقرار می نماییم. برای رفتن به زیر آبشار نیاز به گذر از رودخانه توسط جره می باشد.

جمعه ۲۴ فروردین

در این روز تا بعد از ناهار در کمپ بوده و از زیبایی های آبشار و منطقه لذت خواهیم برد. ناهار را میل نموده و کمپ را جمع کرده و بسته به شرایط آب داشتن چشمه ها به روستای کوچک بادام شیرین یا گردنه زنده به گور خواهیم رفت. (در این روز حدود ۸ کیلومتر پیمایش خواهیم داشت). در این مکان کمپ زده و شب را تا صبح میگذرانیم.

شنبه ۲۵ فروردین

صبح هنگام کمپ را جمع می نماییم و به سمت پلکان تاریخی دژپارت و پل زیبای خدافرین حرکت خواهیم نمود. بعد از گذر از این مناطق زیبا و خوش منظره به روستای گزستان خواهیم رسید و پس از صرف ناهار سوار بر مینی بوس شده به سمت اصفهان رهسپار خواهیم شد. پیش بینی می شود که شب هنگام حوالی ساعت ۹ شب اصفهان باشیم.

نکته مهم: با توجه به اینکه منطقه بکر بوده و از روستاهای کوچکی عبور خواهیم کرد که کودکان بومی در طول مسیر تقاضای پول یا خوراکی می نمایند. با توجه به اینکه یکی از اهداف سفر کمک به مردم بومی و فرهنگ سازی می باشد، لذا افراد در صورت تمایل می توانند هدایای کوچک،اسباب بازی یا لباس تهیه و به کودکان هدیه دهند.

 

فرایند نام نویسی:

 1. لطفاً این اطلاعیه را به صورت دقیق و کامل مطالعه فرمایید و شرایط روحی، جسمی و سلامتی خود را با شرایط برنامه مطابقت فرمایید.
 2. این برنامه به صورتانتخابی است. اولویت با اعضای باشگاه اسپادانا می باشد.
 3. لطفاً در صورتی که عضو باشگاه اسپادانا نیستید فرم اطلاعات فردی و پزشکی گروه را از قسمت آرشیو فرم ها در سایت گروه تکمیل و برای سرپرست برنامه ارسال فرمایید.
 4. لطفاً برای قطعی شدن نام نویسی خود ابتدا حضور خود را با تماس با آقای بهنود بهزادی ۰۹۱۳۲۰۸۰۸۸۶ قطعی کنید و تا روز دوشنبه   ساعت ۲۰  شب مبلغ علی الحساب ۱۵۰  هزارتومان از طریق لینک ثبت نام آنلاین

نکات مهم برنامه:

 1. باشگاه کوهنوردی اسپادانا یک نهاد مردمی خودجوش است که بر طبق اساسنامه و زیر نظر و مجوز هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان اصفهان فعالیت می کند. با توجه به اجرای دوستانه و افتخاری این گونه برنامه ها بدیهی است در برابر حوادث و اتفاقات پیش آمده در طول برنامه هیچ مسئولیتی متوجه سرپرست برنامه و مدیران گروهنیست. همه ی شرکت کنندگان به صورت کاملاً اختیاری و با علم به این که محیط کوهستان و حتی جاده ها مستعد هرگونه خطرات جانی و مالی است در این برنامه شرکت می کنیم و مسئولیت هر حادثه ای را از لحظه ی شروع تا پایان برنامه خود شخصاً می پذیریم. همه ی ما باید این تصمیم شخصی و پذیرش خطرات ناشی از آن را به آگاهی نزدیکان درجه یک خود (پدر، مادر، همسر، فرزندان و …) برسانیم. همه ی شرکت کنندگان بایدفرم رضایت نامه را پیش از برنامه تکمیل، امضا و منقوش به اثر انگشت نمایند.
 2. در کلیه برنامه های گروه اسپادانا، همراه داشتن یا مصرف هرگونه دخانیات نظیر: قلیان، سیگار، مواد افیونی و هرگونه نوشیدنی الکلی چه به صورت علنی و چه در خفا اکیداً ممنوع است.
 3. برای سلامتی عزیزان، حفظ نظم گروه و مصالح دیگر، کلیه مراحل اجرای برنامه برای شرکت کنندگان عزیز تابع نظر سرپرست برنامه می باشد.
 4. نظم در طول این برنامه مهم ترین مسئولیت همه ی ماست. رعایت نظم در سروقت حاضر شدن، نظم در حفظ محیط زیست و نظم در حرکت، وظیفه ی ما در برابر یکدیگر خواهد بود. این یک تعهد اخلاقی بین همه ی ماست تا ضمن محترم شمردن حقوق یکدیگر، برنامه ای با صفا و صمیمیت اجرا کنیم.
 5. مسئولیت های گروهی شامل مسئول فنی، امداد و نجات، عقب دار، سرقدم، گزارش نویس، عکاس و … حسب مورد پیش یا حین برنامه مشخص خواهد شد. مسئولیت پذیری و کار گروهی در موفقیت برنامه های کوهنوردی سهم اصلی را بازی می کند.
 6. همنوردان عزیز باید شخصاً نسبت به همراه داشتن تجهیزات مناسب برنامه به ویژه در تغییرات ناگهانی آب و هوا دقت لازم را داشته باشند. در صورت نقص در تجهیزات کلیه عواقب ناشی از آن به عهده ی شرکت کننده عزیز خواهد بود.
 7. مراقب باشید غذاهایی که از خانه می آورید در طول برنامه فاسد نشود
 8. لطفاً کلیه مایحتاج سفر خود را از اصفهان تهیه کرده و هیچ خریدی را موکول به زمان سفر نکنید.
 9. لطفاً اشکالات و پیشنهادهای شخصی خودتان نسبت به سرپرستی و مسائل جاری برنامه را در طول برنامه به صورت خصوصی با سرپرست برنامه در میان بگذارید و از برخورد مستقیم با سایر شرکت کنندگان خودداری فرمایید.
 10. عزیزانی که زمان های مشخصی را برای ادای فرائض دینی خود یا موارد مشابه در نظر دارند، لطفاً پیش از برنامه با سرپرست برنامه در میان بگذارند تا در حد توان بتوان برای این موضوع و رعایت حال این بزرگواران برنامه ریزی شود.
 11. پیش بینی هزینه برنامه بسته به تعداد شرکت کنندگان، نوع وسیله نقلیه و … میباشد و در صورت کاهش یا افزایش هزینه ها حسب مورد بر روی پیک افراد اعمال می شود.
 12. شرایط آب و هواییممکن است باعث تغییراتی در اجرای برنامه شود که با آنچه در پیش بینی رویداد برنامه آمده است متفاوت گردد.
 13. مطابق رویه برنامه های کوهنوردی، هرگونه تغییر در برنامه از قبیل لغو یا تغییر در برنامه (شامل مسیر، زمان، وسیله نقلیه و …)، قبل یا حین برنامه بر اساس شرایط با تشخیص و تصمیم سرپرست امکان پذیر است.
 14. با توجه به دور از دسترس بودن امکانات بهداشتی و درمانی در طول برنامه همه ی ما باید مراقب ابتلا به بیماری ها در طول برنامه باشیم. مسمومیت های غذایی و آب را بسیار جدی بگیرید.
 15. هرگونه احساس ناراحتی و بیماری نظیر سردرد، سرگیجه، تنگی نفس، گرفتگی عضلات، حالت تهوع، اسهال و استفراغ و … را در اسرع وقت با سرپرست در میان بگذارید.
  در پایان امیدواریم بتوانیم سفری خاطره انگیز، بی خطر و سرشار از شادی را در کنار یکدیگر تجربه کنیم.

  تعدادی از عکس های برنامه:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*