اخبار و اعلامیه ها
خانه / اطلاع رسانی ثبت نام برنامه ها / اطلاعیه برنامه قله شکرلقاس (ناظر بزرگ) : ۱۳ تا ۱۵ خرداد ۹۵

اطلاعیه برنامه قله شکرلقاس (ناظر بزرگ) : ۱۳ تا ۱۵ خرداد ۹۵

اطلاعیه ثبت نام برنامه صعود قله شکرلقاس (ناظر بزرگ) – ۴۲۵۰ متر : ۱۳ تا ۱۵ خرداد ۹۵

بازه ی زمانی:
شامگاه پنج شنبه ۱۳ خرداد تا نیمه شب شنبه ۱۵ خرداد ۹۵ (یا بامداد یکشنبه ۱۶ خرداد ۹۵)

مبدا و زمان حرکت:
اصفهان – خ مشتاق – ایستگاه اتوبوس پشت باغ گل ها

وسیله نقلیه:
یک دستگاه مینی بوس

موقعیت جغرافیایی:
استان مازندران – جاده هراز – منطقه نمارستاق – روستای نمار

اهداف برنامه:
بهره مندی از طبیعت بهاری البرز مرکزی و کوهنوردی در ارتفاعات بالای ۴۰۰۰ متر
تقویت آمادگی جسمانی و ارتقای سلامت روح و جان
تقویت پیوندهای دوستی و اجتماعی

مسئولیت های گروهی:
سرپرست: محمد نوری زاده
دستیار و مشاور سرپرست: احسان امین جواهری
مسئول مالی: مینا شوشتری

سطح برنامه:
کوهنوردی نیمه سنگین با کوله پشتی

پیش نیاز:
کارت بیمه ورزشی سال ۹۵
سلامت کامل سیستم قلبی عروقی
تجربه و آمادگی کافی برای صعودهای بالای ۴۰۰۰ متر (همچنین امکان پیمایش فقط تا کمپ در ارتفاع ۳۰۰۰ متری نیز وجود دارد.)

ملاحظات پزشکی و سلامتی:
شرکت کنندگان اظهار می دارند در هیچ یک از دسته های زیر قرار ندارند:
۱٫ افراد دارای هرگونه اعتیاد به دخانیات، الکل، مواد مخدر و …
۲٫ افراد دارای بیماری های مزمن نظیر آسم و صرع
۳٫ افراد دارای بیماری های قلبی و عروقی
۴٫ بانوانی که در هر مرحله از بارداری هستند مگر با تأیید کتبی پزشک

توضیح ۱: عزیزانی که به تازگی مورد عمل جراحی قرار گرفته اند، افراد مبتلا به سایر بیماری ها که در مرحله ی درمان هستند و افرادی که به صورت روزانه یا دوره ای از دارو استفاده میکنند، می بایست از پزشک معالج خود گواهی صحت و سلامت دریافت و در موقع نام نویسی به سرپرست برنامه ارائه دهند.
توضیح ۲:لازم است همنوردان عزیز کلیه ی داروهای شخصی خود را به همراه داشته باشند و ترتیب و دوز مصرفی آنها را پیش از برنامه به آگاهی سرپرست برسانند.
توضیح ۳: دوستان عزیزی که هرگونه آلرژی (حساسیت) نسبت به مواد خوراکی، داروها، گیاهان، سم گزش و نیش حشرات دارند لازم است در موقع نام نویسی موضوع را به طور کامل برای سرپرست تشریح نمایند. افرادی که سابقه ی واکنش آلرژیک حاد (آنافیلاکسی) دارند، لازم است با سرپرست برنامه مشورت نمایند.

برخی از وسایل مورد نیاز*:
* این لیست پیشنهادی است و شامل همه ی لوازم مورد نیاز نمی باشد.
کوله بزرگ (معمولا حجم ۶۰ تا ۷۵ لیتر)
کوله صعود
کیسه خواب مناسب فصل
چادر ۲ پوش کوهنوردی هر ۲ یا ۳ نفر یک تخته
کفش مناسب کوهنوردی
جوراب مناسب ۲جفت
کلنگ کوهنوردی
گتر کفش
عینک و کلاه طوفان
لباس مناسب فصل
بالاپوش گرتکس
ظرف حمل آب
کپسول گاز و سر شعله استاندارد کمپینگ
کیت کمک های اولیه وداروهای شخصی
کلاه آفتابگیر
چراغ پیشانی با یک دست باطری اضافه
پوشاک اضافه
وسایل بهداشتی شخصی
تغذیه ترجیحاً خانگی برای طول برنامه مطابق با توضیحات روزشمار برنامه

ملاحظات غذایی:
لطفاً برای حفظ محیط زیست، حفظ سلامتی خود و پیش گیری از مسمومیت ها، از همراه آوردن کنسروجات و مواد خوراکی حاوی مواد نگه دارنده خودداری فرمایید. برای مطالعات بیشتر در خصوص تغذیه و آشپزی در کوهستان به جزوات مربوطه در بخش کتابخانه دیجیتال سایت گروه کوهنوردی اسپادانا مراجعه فرمایید.

ملاحظات زیست محیطی و گردشگری مسئولانه:
همه ی ما شرکت کنندگان در برنامه های گروه اسپادانا متعهد هستیم مرامنامه زیست محیطی گروه اسپادانا را مطالعه کرده و به آن پایبند باشیم.

مرامنامه را از اینجا بخوانید.

پیش بینی رویداد برنامه:

روز اول پنج شنبه ۱۳۹۵/۳/۱۳:
حوالی غروب روز پنج شنبه طبق ساعتی که اعلام خواهد شد با رویی گشاده به محل قرار می آییم، سوار بر مینی بوس می شویم و به سمت جاده هراز و روستای نمارستاق حرکت میکنیم. شام در ماشین سرو خواهد شد و در مسیر توقف نخواهیم داشت.

روز دوم جمعه ۱۳۹۵/۳/۱۴:
صبح زود به روستای نمار در منطقه نمارستاق می رسیم. کوله ها را برداشته، با ماشین خداحافظی می کنیم! و به سمت دشت و آبشار صخره ای دریوک خواهیم رفت. ابتدا از آبشار دریوک بازدید خواهیم کرد و سپس راهی تنگه و دشت گجنا شده و برای شب مانی در ارتفاع ۲۸۰۰ متر یا دشت انبار سنگ (۳۰۰۰ متر) کمپ را برپا میکنیم. از روستا تا آبشار دریوک حدود ۲ ساعت و از دشت دریوک تا محل شب مانی حدود ۳ ساعت راه در پیش داریم. چشمه در طول مسیر وجود دارد.

روز سوم شنبه ۱۳۹۵/۳/۱۵:
صبح زود وسایل لازم برای صعود قله را برداشته و راهی قله می شویم. صعود قله اختیاری است و افرادی که علاقه مند هستند از طبیعت کمپ استفاده کنند می توانند با هماهنگی با سرپرست در محل کمپ بمانند. حدود ۴ ساعت تا قله راه در پیش داریم. پس از صعود قله (۴۲۵۰ متر) به کمپ (حدود ۳۰۰۰ متر) بازخواهیم گشت و پس از جمع نمودن کمپ به سمت روستای نمار میرویم. در روستا سوار بر مینی بوس شده و انتظار داریم نیمه ی شب شنبه یا بامداد روز یکشنبه به اصفهان برسیم.

فرایند نام نویسی:
۱٫ مطالعه دقیق این اطلاعیه و پذیرش شرایط شرکت در برنامه های گروه کوهنوردی اسپادانا
۲٫ تکمیل و ارسال فایل مشخصات فردی از اینجا (کلیک کنید). اگر قبلا پر نموده اید نیازی به ارسال مجدد نیست.
۳٫ ابتدا تماس با سرپرست برنامه (۰۹۱۳۱۱۸۱۳۰۴) و ثبت نام قطعی در صورت وجود ظرفیت
۴٫ و سپس واریز مبلغ ۹۰ هزارتومان (۹۰۰/۰۰۰ ریال) علی الحساب تا روز  جمعه ۹۵/۲/۷ ساعت ۲۰ به شماره کارت شماره کارت ۰۲۲۵-۳۹۳۰-۶۳۱۸-۵۸۹۴  به نام مینا بازشوشتری زاده بانک رفاه
۵٫ ارسال کد رهگیری به صورت پیامک به شماره (۰۹۱۳۱۲۹۰۵۴۴) خانم مینا شوشتری تا روز جمعه ۹۵/۲/۷ ساعت ۲۰

توجه: عدم ارسال پیامک واریز وجه، به منزله عدم نام نویسی خواهد بود.
توضیح: در صورت انصراف از برنامه پس از واریز وجه، در صورتی که زمان کافی و جایگزین واجد شرایط برنامه برای شما نداشته باشیم مبلغ واریزی پس داده نخواهد شد.

نکات مهم برنامه:
۱٫ گروه کوهنوردی اسپادانا یک نهاد مردمی خودجوش است که بر طبق اساسنامه و زیر نظر و مجوز هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان اصفهان فعالیت می کند. با توجه به اجرای دوستانه و افتخاری این گونه برنامه ها بدیهی است در برابر حوادث و اتفاقات پیش آمده در طول برنامه هیچ مسئولیتی متوجه سرپرست برنامه و مدیران گروه نیست. همه ی شرکت کنندگان به صورت کاملاً اختیاری و با علم به این که محیط کوهستان و حتی جاده ها مستعد هرگونه خطرات جانی و مالی است در این برنامه شرکت می کنیم و مسئولیت هر حادثه ای را از لحظه ی شروع تا پایان برنامه خود شخصاً می پذیریم. همه ی ما باید این تصمیم شخصی و پذیرش خطرات ناشی از آن را به آگاهی نزدیکان درجه یک خود (پدر، مادر، همسر، فرزندان و …) برسانیم. همه ی شرکت کنندگان باید فرم رضایت نامه را پیش از برنامه تکمیل، امضا و منقوش به اثر انگشت نمایند.

۲٫ در کلیه برنامه های گروه اسپادانا، همراه داشتن یا مصرف هرگونه دخانیات نظیر: قلیان، سیگار، مواد افیونی و هرگونه نوشیدنی الکلی چه به صورت علنی و چه در خفا اکیداً ممنوع است.

۳٫ رعایت حریم های اخلاقی، شئونات مذهبی، هنجارهای اجتماعی و احترام به همنورد و پیشکسوت باید سرمشق همه ی همنوردان و شرکت کنندگان عزیز باشد. گروه اسپادانا پایبندی ویژه ای به اصل اخلاقی بودن برنامه های خود دارد. سپاسگزاریم که ما را در اجرای این مهم همراهی می فرمایید.

۴٫ برای سلامتی عزیزان، حفظ نظم گروه و مصالح دیگر، کلیه مراحل اجرای برنامه برای شرکت کنندگان عزیز تابع نظر سرپرست برنامه می باشد.

۵٫ نظم در طول این برنامه مهم ترین مسئولیت همه ی ماست. رعایت نظم در سروقت حاضر شدن، نظم در حفظ محیط زیست و نظم در حرکت، وظیفه ی ما در برابر یکدیگر خواهد بود. این یک تعهد اخلاقی بین همه ی ماست تا ضمن محترم شمردن حقوق یکدیگر، برنامه ای با صفا و صمیمیت اجرا کنیم.

۶٫ در این برنامه بیدارباش عمومی داده نخواهد شد و صرفاً زمان حرکت اعلام خواهد شد، مگر برای عزیزانی که خودشان بخواهند بیدارشان کنیم. پس بنا به روحیات و میل خودتان لطفاً زمانی از خواب برخیزید که زمان کافی برای خوردن صبحانه و جمع آوری کمپ داشته باشید و پیش از ساعت اعلام شده آماده حرکت باشید.

۷٫ با توجه به شرایط متغیر آب و هوایی، پیش بینی دقیق تر آب و هوا و هرگونه تغییرات احتمالی چهارشنبه صبح به همنوردان اطلاع داده خواهد شد. در صورت خرابی هوا احتمالا برنامه قله قالیکوه (۴۰۵۰ متر) در منطقه زاگرس جایگزین خواهد شد.

۸٫ همنوردان عزیز باید شخصاً نسبت به همراه داشتن تجهیزات مناسب برنامه به ویژه در تغییرات ناگهانی آب و هوا دقت لازم را داشته باشند. در صورت نقص در تجهیزات کلیه عواقب ناشی از آن به عهده ی شرکت کننده عزیز خواهد بود.

۹٫ برای تهیه غذا در طول برنامه، می توانید از زمان های استراحت جمعه شب برای آشپزی در کمپ استفاده کنید. مراقب باشید غذاهایی که از خانه می آورید در طول برنامه فاسد نشود.

۱۰٫ لطفاً کلیه مایحتاج سفر خود را از اصفهان تهیه کرده و هیچ خریدی را موکول به زمان سفر نکنید.

۱۱٫ لطفاً اشکالات و پیشنهادهای شخصی خودتان نسبت به سرپرستی و مسائل جاری برنامه را در طول برنامه به صورت خصوصی با سرپرست برنامه در میان بگذارید و از برخورد مستقیم با سایر شرکت کنندگان خودداری فرمایید.

۱۲٫ عزیزانی که زمان های مشخصی را برای ادای فرائض دینی خود یا موارد مشابه در نظر دارند، لطفاً پیش از برنامه با سرپرست برنامه در میان بگذارند تا در حد توان بتوان برای این موضوع و رعایت حال این بزرگواران برنامه ریزی شود.

۱۳٫ پیش بینی هزینه برنامه برای هرنفر حدود ۹۰ تا ۱۰۰ هزارتومان است که در صورت کاهش یا افزایش هزینه ها حسب مورد بر روی پیک افراد اعمال می شود.

۱۵٫ مطابق رویه برنامه های کوهنوردی، هرگونه تغییر در برنامه از قبیل لغو یا تغییر در برنامه (شامل مسیر، زمان، وسیله نقلیه و …)، قبل یا حین برنامه بر اساس شرایط با تشخیص و تصمیم سرپرست امکان پذیر است.

۱۶٫ با توجه به دور از دسترس بودن امکانات بهداشتی و درمانی در طول برنامه همه ی ما باید مراقب ابتلا به بیماری ها در طول برنامه باشیم. مسمومیت های غذایی و آب را بسیار جدی بگیرید.

۱۷٫ هرگونه احساس ناراحتی و بیماری نظیر سردرد، سرگیجه، تنگی نفس، گرفتگی عضلات، حالت تهوع، اسهال و استفراغ و … را در اسرع وقت با سرپرست در میان بگذارید.
در پایان امیدواریم بتوانیم سفری خاطره انگیز، بی خطر و سرشار از شادی را در کنار یکدیگر تجربه کنیم.

ارتباط با سرپرست برنامه: محمد نوری زاده ۰۹۱۳۱۱۸۱۳۰۴

تصاویری از منطقه:

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*