اخبار و اعلامیه ها
خانه / اطلاع رسانی ثبت نام برنامه ها / اطلاعیه برنامه تنگ لویز: ۲۴ اردیبهشت ۹۵

اطلاعیه برنامه تنگ لویز: ۲۴ اردیبهشت ۹۵

با درود به همه ی همنوردان عزیز، جزئیات برنامه کوهپیمایی تنگ لویز گروه کوهنوردی اسپادانا جهت آگاهی اعلام میگردد.

بازه ی زمانی:
سحرگاه تا شامگاه جمعه ۲۴ اردیبهشت ۹۵

مبدا و زمان حرکت:
متعاقباً اعلام می شود.

وسیله نقلیه:مینی بوس

ظرفیت برنامه:حدود ۱۹ نفر

اهداف برنامه:

þ بهره مندی از طبیعت زیبای منطقه کیار و کوه سوخته
þآشنایی و لمس فرهنگ غنی مردمان و عشایر بختیاری
þ تقویت پیوندهای دوستی و اجتماعی

سرپرست: شکوه سادات جعفری

موقعیت جغرافیایی منطقه:

تنگ لویز (لاویزان) در شمال شهر دستنا و در جوار کوه سوخته قرار دارد. دستنا در ۵۰ درجه و ۴۶ دقیقه ی طول شرقی و ۳۲ درجه و ۱۴ دقیقه ی عرض شمالی در ارتفاع ۲۰۰۰ متر از سطح دریا در فاصله ی ۴۰ کیلومتری جنوب شهرکرد، یکی از شهرهای استان چهارمحال و بختیاری، در بخش مرکزی شهرستان کیار است. این شهر در فاصله ۶ کیلومتری غرب شهر شلمزار و در یک امتداد در دشتی که روستای گهرو نیز در قسمت شرق آن است استقرار یافته است . تنها راه عبور آن، اتصال به جاده شلمزار -شهرکرد است که از شلمزار از یک سو به اردل و از سوی دیگر به شهرکرد متصل می شود. این شهر از شمال به روستاهای امیر آباد و تشنیز، از سمت جنوب به کوه سوخته، در جنوب غربی به کوه دیگری به نام هزار گزی محدود می شود. در این کوه ها غارهایی نیز به نام برف پیر و لاماشا وجود دارد که این غارها محل ذخیره ی برف می باشند. در دامنه ی این کوه ها تپه هایی به نام بابا خان و تل شوری وجود دارد. امتداد این کوه ها از غرب به شرق می باشد که در طرف شرق و غرب این شهر دشت های حاصل خیزی وجود دارد.

سطح برنامه:

کوهپیمایی بدون درگیری جدی دست ها با سنگ (در ارتفاعات عبور از برفچال های باقی مانده از زمستان)، در مسیر شیب دار در حدود ۱۲ کیلومتر. شروع پیمایش از ارتفاع ۲۱۰۰ متری و ادامه مسیر تا گردنه ۳۰۰۰ متری (۹۰۰ متر صعود) و بازگشت (فرود) تا ارتفاع ۲۱۵۰ متری. برای لمس بهتر موضوع: حدوداً ۲برابر پیمایش قله کوه صفه نیاز به افزایش و کاهش ارتفاع داریم.

پیش نیاز:

توانایی کوهپیمایی متوسط تا نیمه سنگین، برخورداری از سلامت کامل جسمی و روحی و داشتن کارت بیمه ورزشی سال ۹۵٫

ملاحظات پزشکی و سلامتی:

شرکت کنندگان اظهار می دارند در سلامت کامل قرار دارند و همچنین هیچ گونه اعتیاد به دخانیات، الکل و مواد مخدر ندارند.

توضیح ۱: عزیزانی که به تازگی مورد عمل جراحی قرار گرفته اند، افراد مبتلا به سایر بیماری ها که در مرحله ی درمان هستند و افرادی که به صورت روزانه یا دوره ای از دارو استفاده میکنند، می بایست از پزشک معالج خود گواهی صحت و سلامت دریافت و در موقع نام نویسی به سرپرست برنامه ارائه دهند.

توضیح ۲: لازم است همسفران عزیز کلیه ی داروهای شخصی خود را به همراه داشته باشند و ترتیب و دوز مصرفی آنها را پیش از برنامه به آگاهی سرپرست برسانند.

توضیح ۳: دوستان عزیزی که هرگونه آلرژی (حساسیت) نسبت به مواد خوراکی، داروها، گیاهان، سم گزش و نیش حشرات دارند لازم است در موقع نام نویسی موضوع را به طور کامل برای سرپرست تشریح نمایند. افرادی که سابقه ی واکنش آلرژیک حاد (آنافیلاکسی) دارند، لازم است با سرپرست برنامه مشورت نمایند.

برخی از وسایل مورد نیاز*:

* این لیست پیشنهادی است و شامل همه ی لوازم مورد نیاز نمی باشد.
þ کوله یک روزه متناسب با برنامه
þ باتون کوهنوردی
þ کفش ساقدار کوهپیمایی یا ترکینگ (Trekking)
þ بادگیر یا بالا پوش ضد باران
þ لیوان، قاشق، چنگال

þ لباس گرم
þ ظرف حمل آب
þ کیت کمک های اولیه و داروهای شخصی
þ بیمه ورزشی و کارت شناسایی
þ مقنعه برای خانم ها

þ وسایل بهداشتی
þ کلاه  و عینک آفتابی

þ چراغ پیشانی با یک دست باطری اضافه
þ تغذیه ترجیحاً خانگی برای وعده صبحانه و ناهار

ملاحظات غذایی:

لطفاً برای حفظ سلامتی خود، حفظ محیط زیست و پیش گیری از مسمومیت ها از همراه آوردن انواع کنسروجات خودداری فرمایید. برای مطالعات بیشتر در خصوص تغذیه در طبیعت به جزوات مربوطه در بخش کتابخانه سایت گروه کوهنوردی اسپادانا مراجعه فرمایید.

ملاحظات زیست محیطی و گردشگری مسئولانه:

ما به عنوان گردشگران متعهد همه ی تلاش خود را خواهیم کرد که مجدانه به عنوان یک اصل به موارد زیر در همه ی برنامه ها اهتمام ورزیم:

 1. چیزی در طبیعت جا نگذاریم به غیر از رد پایمان و چیزی از طبیعت برنداریم به غیر از عکس.
 2. زباله ها را در محیطزیست و طبیعت رها نکنیم، همیشه چند کیسه همراه ببریم و همه ی زباله های تجزیه شدنی و تجزیه نشدنی را به شهر (و نه روستا) برسانیم.
 3. پرهیز از کندن گل ها و گیاهان و شکستن شاخه های درختان.
 4. پرهیز از نزدیک شدن به آشیانه جانوران و آسیب رساندن به آنها.
 5. خودداری از افروختن آتش (استفاده از آتش با رعایت اصول و فقط در موارد اضطراری)
 6. راهپیمایی در مسیرهای پاکوب و پرهیز از پیمودن دامنه های بکر و رویشگاه گیاهان.
 7. برپایی کمپ با کم ترین آسیب به پوشش گیاهی.
 8. اجتناب از دفع ادرار و مدفوع در رودها و نزدیکی چشمه ها و جویبار و نقاط پرتردد.
 9. پرهیز از ایجاد سر و صدا در محیط آرام کوهستان.
 10. احترام به آداب و رسوم مردم محلی
 11. حمایت و کمک به اقتصاد محلی با خرید محصولات بومی
 12. خودداری از عکس گرفتن از مردم محلی مگر با اجازه از آنها

پیش بینی رویداد برنامه:

سحرگاه روز جمعه ۱۸ اردیبهشت ۹۴ در زمان و مکانی که اعلام خواهد شد حضور پیدا میکنیم و مسیر اصفهان تا شهر دستنا را با وسیله نقلیه طی می کنیم. برای مدیریت بهینه ی زمان، در این فاصله توقفی برای خرید یا موارد غیرضروری نخواهیم داشت. پس از رسیدن به مبدا صعود (۲۱۰۰ متر)، کوله ها را برداشته و با رویی خندان و گشوده به سمت تنگ لویز حرکت میکنیم. در بین راه و دور از ماشین، صبحانه را در فضای دل انگیز بهاری در کنار هم صرف میکنیم و مسیر را از تنگ سرسبز لویز (لاویزان) تا گردنه کوه سوخته در ارتفاع ۳۰۰۰ متری ادامه می دهیم. در بین راه در صورت حضور عشایر در منطقه، فرصتی را در کنار این عزیزان خواهیم بود. پس از رسیدن به گردنه از مسیر زیبا و سرسبز دیگری به سمت تنگ درکش ورکش فرود می آییم. در بین راه ناهار را در فضایی مناسب و به صورت گروهی صرف خواهیم کرد و مسیر را تا مجاورت رودخانه ادامه میدهیم. وسیله نقلیه در آنجا منتظر ما خواهد بود. پس از سردکردن عضلات و حرکات کششی سوار بر مینی بوس خواهیم شد و به طرف اصفهان حرکت میکنیم. شامگاه جمعه در شهر اصفهان برنامه را به پایان خواهیم رساند.

هزینه ها و تعهدات مجریان برنامه: (لطفاً با دقت مطالعه فرمایید)

اجرای این برنامه هیچ درآمد یا منفعت مالی برای سرپرست برنامه و مدیران گروه کوهنوردی اسپادانا نخواهد داشت. با وجود این که نهایت تلاش خود را برای برنامه ریزی دقیق و ایمن این برنامه خواهیم کرد اما بدیهی است در برابر حوادث و اتفاقات پیش آمده در طول برنامه هیچ مسئولیتی متوجه سرپرست برنامه و مدیران گروه نیست. همه ی شرکت کنندگان عزیز به صورت کاملاً اختیاری و با علم به این که محیط طبیعت و حتی جاده ها مستعد هرگونه خطرات جانی و مالی است در این برنامه شرکت می کنند و مسئولیت هر حادثه ای را از لحظه ی شروع تا پایان برنامه خود شخصاً می پذیرند. همه ی ما باید این تصمیم شخصی و خطرات ناشی از آن را به آگاهی نزدیکان درجه یک خود (پدر، مادر، همسر، فرزندان و …) برسانیم. همگی قبل از برنامه رضایت نامه برنامه های گروه اسپادانا را به صورت کامل تکمیل، امضا و ممهور به اثر انگشت میکنیم.

پیش بینی می کنیم پیک برنامه در حالت نرمال برای هر نفر حدود ۳۰ هزار تومان باشد که در صورت کاهش یا افزایش هزینه بر روی پیک افراد اعمال می شود.

فرایند نام نویسی:

 1. لطفاً این اطلاعیه را به صورت دقیق و کامل مطالعه فرمایید و شرایط روحی، جسمی و سلامتی خود را با شرایط برنامه مطابقت فرمایید.
 2. نام نویسی از زمان درج این اطلاعیه تا تکمیل ظرفیت ماشین حداکثر تا سه شنبه ۲۱/۰۲/۹۵ ادامه خواهد داشت.
 3. لطفاً برای قطعی شدن نام نویسی خود پیش از هر کاری ابتدا در اولین فرصت حضور خود را تلفنی با بنده قطعی کنید و پس از قطعی نمودن مبلغ ۳۰ هزارتومان (۳۰۰/۰۰۰ ریال) علی الحساب به شماره کارت ۶۰۳۷۶۹۱۷۶۳۷۵۰۹۰۸ بانک صادرات به نام سیده شکوه السادات جعفری واریز و شناسه رهگیری را تا ساعت ۸ شب سه شنبه ۲۱/۰۲/۹۵ برایم حتماً پیامک کنید. عدم ارسال پیامک به منزله عدم نام نویسی است.
 4. لطفاً در صورتی که عضو گروه اسپادانا نیستید «فرم تکمیل اطلاعات فردی» را از قسمت آرشیو فرم ها در سایت گروه کوهنوردی اسپادانا به نشانی spadanaclub.ir تکمیل و تا سه شنبه ۲۱/۰۲/۹۵ برایم ایمیل فرمایید. اگر قبلاً این فرم را در برنامه های گذشته تکمیل نموده اید نیازی به تکمیل مجدد آن نیست.

توضیح: در صورت انصراف از برنامه پس از واریز وجه، فقط در صورتی که زمان کافی و جایگزین واجد شرایط برنامه برای شما داشته باشم مبلغ واریزی شما به صورت کامل پس داده خواهد شد.

نکات مهم برنامه:

 1. برای سلامتی عزیزان، حفظ نظم گروه و مصالح دیگر، اجرای کلیه مراحل برنامه برای شرکت کنندگان عزیز تابع نظر سرپرست برنامه می باشد.
 2. نظم در طول این برنامه مهم ترین مسئولیت همه ی ماست. رعایت نظم در سروقت حاضر شدن، نظم در حفظ محیط زیست و نظم در حرکت، وظیفه ی ما در برابر یکدیگر خواهد بود. این یک تعهد اخلاقی بین همه ی ماست تا ضمن محترم شمردن حقوق یکدیگر، برنامه ای با صفا و صمیمیت اجرا کنیم.
 3. همسفران عزیز باید شخصاً نسبت به همراه داشتن تجهیزات مناسب برنامه به ویژه کفش، لباس گرم و ضد باران توجه داشته باشند.
 4. لطفاً کلیه مایحتاج سفر خود را از اصفهان تهیه کرده و هیچ خریدی را موکول به زمان سفر نکنید.
 5. لطفاً اشکالات و پیشنهادهای شخصی خودتان نسبت به سرپرستی و مسائل جاری برنامه را صرفاً موکول به جلسه ی انتقادات و پیشنهادات پایان برنامه نکنید و در طول برنامه هم هر نکته ای که به ذهنتان می رسد را خصوصی به بنده منتقل کنید تا بتوانم در طول برنامه برای اصلاح نواقص و پیش گیری از به وجود آمدن مشکلات بعدی از آن استفاده کنم. البته در پایان برنامه هم کلیه انتقادات و نظرات خودتان را برای یادآوری بنده و استفاده ی دیگران به اشتراک جمعی بگذارید.
 6. عزیزانی که زمان های مشخصی را برای ادای فرائض دینی خود در نظر دارند، لطفاً پیش از برنامه با بنده در میان بگذارند تا در حد توان بتوانم برای این موضوع و رعایت حال این بزرگواران برنامه ریزی کنم.
 7. پیش بینی هزینه برنامه بسته به تعداد شرکت کنندگان و نوع وسیله نقلیه، برای هرنفر حدود ۳۰ هزارتومان است که این مبلغ علی الحساب است و در صورت کاهش یا افزایش هزینه ها حسب مورد بر روی پیک افراد اعمال می شود.
 8. همانند رویه برنامه های کوهنوردی، هرگونه تغییر در برنامه از قبیل لغو یا تغییر در برنامه (شامل مسیر، زمان، وسیله نقلیه و …)، قبل یا حین برنامه بر اساس شرایط با تشخیص و تصمیم سرپرست امکان پذیر است.
 9. لازم است خانم های گرامی در داخل ماشین مقنعه همراه داشته باشند.
 10. با توجه به دور از دسترس بودن امکانات بهداشتی و درمانی در برنامه همه ی ما باید مراقب ابتلا به بیماری ها در طول برنامه باشیم. مسمومیت های غذایی و آب را بسیار جدی بگیرید.
 11. هرگونه احساس ناراحتی و بیماری را در اسرع وقت با سرپرست در میان بگذارید.

در پایان امیدوارم بتوانیم سفری خاطره انگیز، بی خطر و سرشار از شادی را در کنار یکدیگر تجربه کنیم.

اطلاعات تماس با سرپرست برنامه:                                                                  ۰۹۱۳۶۰۲۰۲۴۲

 

 

 

 

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*