اخبار و اعلامیه ها

آموزش سنگنوردی

مکان: دیواره آنجل

زمان: ۵ مرداد ۱۳۹۱

نفرات: ابراهیم معینی (سرپرست و مدرس)- مهری بهزادفر- فرزاد صادق زاده- سعید نیکوبین- سارا متین- آقای کریمی

دیواره آنجل بخشی از رشته کوه شاه کوه است که مابین گردنه لاشتر و سه راهی مبارکه واقع شده است و دارای مسیرهای متعدد سنگنوردی و همچنین کارگاه های مناسبی جهت آموزش و انواع کارهای فنی می باشد. در شرق این دیواره گردنه لاشتر و در غرب آن دو دیواره محیط زیست و پلیس راه واقع شده است که در بعض کتب از این سه دیواره به نام دیواره پلیس راه نام برده شده. علت نام گذاری این منطقه به آنجل بخاطر شباهت قسمتی از این دیواره با آبشار آنجل در آمریکای جنوبی می باشد.

با هماهنگی های صورت گرفته قرار بر این شد که ساعت ۱۴:۳۰ از اصفهان به سمت آنجل حرکت کنیم چون هرکسی باید با وسیله شخصی خود به این مکان می آمد بنابراین قرار پای دیواره شد که نهایتا همگی بچه ها ساعت ۱۵ پای دیواره جمع شدند. با آماده کردن تجهیزات و تقسیم آنها بین نفرات پیاده روی تا اشکفت زیر دیواره آغاز شد. بعد از رسیدن به اشکفت و استراحتی مختصر برنامه آموزشی شروع شد. به طور کلی می توان مباحث آموزش داده شده را به صورت زیر خلاصه کرد:

آشنایی با انواع کارگاه های دو محوره و سه محوره، آموزش فرود همراه با پروسیک، نحوه بازکردن پروسیک بعد از قفل شدن و نهایتا صعود قرقره و نحوه حمایت که بعد از آموزش تک تک بچه شروع به تمرین نمودند. تمرین و آموزش تا ساعت ۲۰ ادامه داشت و بعد از جمع کردن وسایل به سمت پایین حرکت نمودیم تا همگی افطار را در کنار یکدیگر و در دل طبیعت صرف کنیم.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*